Komunikaty PR

Znamy wyniki w konkursie Dolnośląska Budowa Roku

2022-10-28  |  01:00
Biuro prasowe

Inwestycja Młyn Maria nagrodzona w konkursie Dolnośląska Budowa Roku!

 

Mimo trudnej sytuacji na rynku branża budowlana nie zwalnia tempa. Nieustannie powstają nowe projekty, które zachwycają innowacyjnością, wyjątkowym charakterem i funkcjonalnością. Każdego roku najlepsze realizacje nagradzane są w konkursie „Dolnośląska Budowa Roku”. W tej edycji uwagę jurorów przykuła rewitalizacja zabytkowego Młyna Maria dokonana przez firmę RealCo. Czym charakteryzuje się ta inwestycja?

 

Z każdym rokiem coraz wyższy poziom

 

„Dolnośląska Budowa Roku” to uznany konkurs organizowany przez Wrocławski Oddział Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, podczas którego specjalne jury wybiera najlepsze inwestycje zrealizowane w minionym roku. Pod uwagę bierze nie tylko jakość robót, czas realizacji projektu i koszty, ale także zastosowane rozwiązania technologiczne, funkcjonalność, warunki pracy, spełnienie wymagań BHP oraz wpływ inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Szerokie i wymagające kryteria sprawiają, że z roku na rok poziom konkursu jest coraz wyższy. Do rywalizacji stają najlepsi projektanci, wykonawcy, inwestorzy i deweloperzy.

 

Konkurs na stałe wpisał się w sektor dolnośląskiego budownictwa. Od lat rozpowszechnia dobre, nowoczesne budownictwo, inspiruje i zachwyca. Wysoki poziom rywalizacji potwierdza niezwykłą kreatywność i niezłomność architektów, inżynierów budownictwa i deweloperów, która pozwala im tworzyć wybitne projekty, zachwycające nawet najbardziej wymagające osoby.

 

W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce w kategorii rewitalizacja, czyli obiekty zabytkowe po przebudowie, otrzymała inwestycja premium firmy RealCo Młyn Maria, usytuowana w samym sercu Wrocławia.

 

Młyn Maria – nowocześnie i z duszą jednocześnie

 

Tętniące życiem centrum Wrocławia, otoczone najpiękniejszymi zabytkami i wypełnione pozytywną atmosferą – to właśnie tu na dwóch odrzańskich wyspach, Piasek i Młyńskiej, usytuowana jest zabytkowa nieruchomość Młyn Maria. Budowla jeszcze do niedawna nie wyróżniała się niczym szczególnym. W ciągu ostatnich lat zmieniła się nie do poznania. Dziś zachwyca niesamowicie klimatycznym charakterem, nowoczesnością i wybitną estetyką. Wszystko dzięki firmie RealCo, która zdecydowała się przeprowadzić kompleksową rewitalizację budynku.

 

Ideą działań RealCo jest poszanowanie historycznej wartości obiektów. Deweloper od lat podejmuje się wymagających renowacji zabytkowych nieruchomości, którym nadaje wyjątkową wartość. Wieloletnie doświadczenie w segmencie premium pozwoliło firmie zaprojektować nieruchomość szytą na miarę oczekiwań najbardziej wymagających osób. Widzieliśmy, że Młyn Maria ma duży potencjał. Potrzebował tylko zmian, które nadadzą mu drugie życie. Naszym celem było przywrócenie zabytkowi dawnej świetności, jednak w nieco innej, unowocześnionej formie – wyjaśnia Maciej Gotkiewicz Członek Zarządu RealCo.

 

Prace remontowe trwały od kwietnia 2018 roku do lipca 2021 roku i obejmowały kilka etapów. Wymieniono główne konstrukcje nośne i stropy. Jednocześnie zachowano ściany zewnętrzne, stanowiące element pierwotnej tożsamości budynku. Podwyższono ostatnie kondygnacje poprzez przebudowę dachu, pogłębiono piwnice, przygotowano garaż podziemny i unowocześniono wnętrza. W Młynie Maria powstało 14 lokali usługowych na parterze i 119 mieszkań na wyższych kondygnacjach. Zmian doczekało się także najbliższe otoczenie zabytku – od zachodniej strony kompleksu powstał piękny, ogólnodostępny taras o kaskadowym układzie.

 

Miejsce dla tych, którzy szukają czegoś nietypowego

 

Dzisiejsi inwestorzy chcą czegoś więcej. Szukają nieruchomości wyjątkowych, innych od wszystkich, takich, które zapewnią im pełen spokój i najwyższy komfort. Rolą deweloperów jest sprostać tym potrzebom.

 

Odrestaurowany Młyn Maria to inwestycja premium, określana jako jeden z najbardziej prestiżowych budynków mieszkaniowych nad Odrą. To idealne rozwiązanie dla ceniących miejsca z duszą, które jednocześnie zachwycają nowoczesnością, innowacyjnością i funkcjonalnością. Wyremontowany Młyn Maria to luksus w nowej odsłonie.

 

Pierwsze miejsce w konkursie „Dolnośląska Budowa Roku” potwierdza wybitną jakość realizacji. Podkreśla klasę, profesjonalizm, zaangażowanie w projekt i ogromne doświadczenie w inwestycjach premium. Owszem, nagroda to niemałe wyróżnienie, pewna forma docenienia w tak konkurencyjnej branży, jaką jest budownictwo. Jednak dla nas to coś więcej. Zwycięstwo dało nam motywację do działania. A kto wie, może sukces Młyna Maria zachęci nas do planowania kolejnych inwestycji tego typu? Niczego nie wykluczamy – wyjawia Maciej Gotkiewicz z RealCo .

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego Biuro prasowe
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek
Finanse Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
2024-12-27 | 17:00

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych

Obligacje korporacyjne wyemitowane przez Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. zadebiutowały na rynku Catalyst 29 listopada. Papiery dłużne o wartości 6 mln złotych stanowią pierwszy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.