Komunikaty PR

Finiata zamyka rundę finansowania kwotą 7 milionów euro

2020-11-13  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Fintech Finiata zebrał 7 milionów euro w rundzie finansowania, w której udział wzięli wszyscy obecni więksi inwestorzy firmy. Udział w niej wziął również Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF) uczestniczący w programie Corona Matching Facility.

 

– Nasi inwestorzy w 100 proc. wspierają naszą misję. Dzięki cyfryzacji i automatyzacji procesów pomagamy małym firmom łatwo zarządzać ich płynnością finansową. Teraz nie tylko jesteśmy finansowo przygotowani do dalszego wzrostu i ekspansji, ale także mamy wsparcie strategicznych partnerów z odpowiednio dużymi sieciami, które napędzają rozwój naszego modelu biznesowegomówi Jan Enno Einfeld, dyrektor zarządzający w Finiacie.

 

Obecnie Finiata prowadzi większość działalności operacyjnej na polskim rynku. Dzięki uzyskanemu finansowaniu chce budować swoją pozycję dostawcy technologii opartej na uczeniu maszynowym, która umożliwia zautomatyzowanie procesu oceniania zdolności kredytowej. Potencjalnymi przyszłymi partnerami firmy mogą być banki lub inni gracze rynkowi, których biznesy są uzależnione od sprawnych i zaufanych możliwości sprawdzenia wiarygodności kredytowej małych firm lub freelancerów.

 

Mali przedsiębiorcy szukają wsparcia finansowego w fintechach

Właściciele małych i mikrofirm coraz częściej zgłaszają problemy związane z uzyskaniem wsparcia od banków działających na polskim rynku. Skargi dotyczą najczęściej rozbudowanej biurokracji oraz czasochłonności realizowania wniosków kredytowych przez tradycyjne instytucje finansowe. Dla odmiany, nowoczesne narzędzia oferowane przez fintechy, takie jak Finiata, charakteryzują się sprawnością działania i szybkością podejmowanych decyzji, jednocześnie nie wymagając zbyt wielu formalności.

 

Nieustannie wspieramy małe przedsiębiorstwa, jednoosobowe działalności gospodarcze oraz freelancerów, którzy borykają się z trudnościami w zachowaniu płynności finansowej. Trzymamy się naszych dotychczasowych zasad sprawdzamy wypłacalność naszych klientów prawie w stu procentach automatycznie i cyfrowo. Dzięki temu gwarantujemy szybkość rozpatrzenia wniosku, obecnie zajmuje to maksymalnie 24 godziny. – mówi Jan Enno Einfeld.

 

Szacuje się, że w całej Europie ponad 90 proc. wszystkich firm należy do potencjalnej grupy docelowej Finiaty. Działanie odnoszącej sukcesy technologii uczenia maszynowego już niedługo ma szansę dotrzeć do większości z nich. Zastosowanie algorytmu Copernicus jest obecnie rozszerzane: z jednej strony ekspansja ma charakter geograficzny, zaś z drugiej może trafić jako usługa scoringowa do banków i głównych graczy w branży kredytowej.

 

Elastyczny produkt kredytowy

Finiata oferuje elastyczną linię kapitałową FlexKapital od listopada 2018 roku. W marcu 2019 r. zastąpiła ona ostatecznie działalność faktoringową. – Nadal koncentrujemy się na naszych mocnych stronach: pomagamy małym firmom, osobom samozatrudnionym i freelancerom w zarządzaniu płynnością finansową. Wspieramy ich również, gdy walczą z zatorami płatniczymi. Wszystko to dzięki całkowicie zautomatyzowanemu i bardzo sprawnemu procesowi oceniania wiarygodności kredytowej, którego czas działania można liczyć w minutach – mówi Ingmar Stupp, współzałożyciel i dyrektor produktowy Finiaty.

 

W dobie COVID-19, gdy salda kont zmieniają się praktycznie z dnia na dzień, sztywny model faktoringu nie jest już adekwatny do potrzeb klientów, zwłaszcza że w dużej mierze wyklucza on firmy bezpośrednio zaangażowane w działalność prywatnych klientów końcowych – dodaje Christoph Nicola, dyrektor finansowy w Finiacie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok Biuro prasowe
2025-01-22 | 10:00

Prognozy inwestycyjne Generali Investments TFI na 2025 rok

CZYNNIKI MAKROEKONOMICZNE Jaki będzie 2025 rok? Ten rok globalnie ma być rokiem dwóch trójek. Tempo wzrostu światowej gospodarki wg prognoz Generali Investments TFI S.A.
Finanse 5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
2024-12-31 | 11:00

5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego

fot. IBI Polska Rok 2024 przyniósł przedsiębiorcom wyzwania związane z wysokimi stopami procentowymi i trudniejszym dostępem do kredytów bankowych. W takich warunkach
Finanse Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
2024-12-29 | 18:00

Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników

Jednym z najbardziej wartościowych świadczeń pozapłacowych jest ubezpieczenie na życie, które nie tylko wspiera zatrudnionych w trudnych chwilach, ale także buduje wizerunek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Plastikowe opakowania żywności dominują w europejskich marketach. 40 proc. z nich można usunąć lub zastąpić

65 proc. produktów spożywczych i napojów w europejskich supermarketach jest sprzedawanych w plastikowych opakowaniach. W Polsce ten odsetek jest podobny. Jak wynika z raportu DS Smith „Material Change Index”, w przypadku 40 proc. opakowań zawierających tworzywa sztuczne w Polsce, plastik można by wyeliminować, usuwając go całkowicie lub zastępując go zrównoważonymi alternatywami, np. tekturą czy opakowaniami biodegradowalnymi. W Polsce tylko 22 proc. firm spożywczych planuje w nadchodzącym roku zmiany w opakowaniach.

Transport

Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów

Polska jest jednym z najważniejszym rynków dla Ryanaira. Irlandzka linia w letnim rozkładzie lotów na 2025 roku będzie obsługiwał ponad 300 tras, w tym 23 nowe kierunki, przede wszystkim na południe Europy. Rekordowy letni rozkład lotów Ryanair w Polsce będą obsługiwać 44 samoloty bazujące na polskich lotniskach. W tym roku, pierwszy raz w historii, przewoźnik oferuje ponad 20 milionów miejsc.

Polityka

M. Gosiewska: Na Białorusi znowu odbędą się pseudowybory. Należy zaostrzyć sankcje uderzające w reżim i firmy europejskie tam obecne

Alaksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 30 lat, 26 stycznia będzie się ubiegał o siódmą kadencję. W nadchodzących wyborach nie będzie niezależnych obserwatorów i demokratycznych kandydatów opozycji. Poprzednie wybory, w 2020 roku, zakończyły się masowymi protestami i olbrzymimi represjami, a w 2024 roku przybrały jeszcze na sile. – Tylko twarda i zdecydowana postawa jest w stanie zmienić sytuację u naszego wschodniego sąsiada – ocenia europosłanka Małgorzata Gosiewska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.