Firma Etisoft dostarczy etykiety do nowego modelu Hyundai Tucson
Polski producent etykiet samoprzylepnych Etisoft podpisał właśnie 5-letni kontrakt z koncernem Hyundai w Czechach. Umowa dotyczy dostaw etykiet dla nowego modelu Hyundai Tucson, który będzie także produkowany w wersji hybrydowej z napędem elektrycznym. Premiera nowego modelu zapowiadana jest na jesień tego roku.
Czeska fabryka działa niedaleko Frydka-Mistka, a więc niedaleko polskiej granicy. Jest jedynym zakładem koncernu w Unii Europejskiej. W zeszłym roku Hyundai Motor Manufacturing Czech świętował wyprodukowanie 3-milionowego auta. Rocznie powstaje tu około 260 tys. egzemplarzy samochodów.
– Wierzymy, że dobrze rozpoczęta współpraca zaowocuje kolejnymi projektami i otworzy nam możliwości kooperacji także na potrzeby innych modeli koncernu – mówi Tomasz Brzeżański z Etisoft Czechy, który odpowiada za realizację kontraktu od strony handlowej.
Certyfikat IATF, własne laboratorium – Etisoft ma to, co ważne dla branży automotive
Czeski zakład stawia na jakość. Jest to jedyna fabryka samochodów z prestiżową „Narodową nagrodą za jakość” (Národní cena kvality ČR). Firma otrzymała ją za efektywną współpracę z dostawcami i najwyższe standardy jakości. Bardzo duże znaczenie przy wyborze Etisoftu jako dostawcy etykiet miały również posiadane przez firmę certyfikaty (IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001) oraz dysponowanie własnym laboratorium.
Atutem Etisoftu jest także niewielka odległość od Frydka-Mistka. Koncern stawia bowiem na dostawców zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.