Firma Etisoft dostarczy etykiety do nowego modelu Hyundai Tucson
Polski producent etykiet samoprzylepnych Etisoft podpisał właśnie 5-letni kontrakt z koncernem Hyundai w Czechach. Umowa dotyczy dostaw etykiet dla nowego modelu Hyundai Tucson, który będzie także produkowany w wersji hybrydowej z napędem elektrycznym. Premiera nowego modelu zapowiadana jest na jesień tego roku.
Czeska fabryka działa niedaleko Frydka-Mistka, a więc niedaleko polskiej granicy. Jest jedynym zakładem koncernu w Unii Europejskiej. W zeszłym roku Hyundai Motor Manufacturing Czech świętował wyprodukowanie 3-milionowego auta. Rocznie powstaje tu około 260 tys. egzemplarzy samochodów.
– Wierzymy, że dobrze rozpoczęta współpraca zaowocuje kolejnymi projektami i otworzy nam możliwości kooperacji także na potrzeby innych modeli koncernu – mówi Tomasz Brzeżański z Etisoft Czechy, który odpowiada za realizację kontraktu od strony handlowej.
Certyfikat IATF, własne laboratorium – Etisoft ma to, co ważne dla branży automotive
Czeski zakład stawia na jakość. Jest to jedyna fabryka samochodów z prestiżową „Narodową nagrodą za jakość” (Národní cena kvality ČR). Firma otrzymała ją za efektywną współpracę z dostawcami i najwyższe standardy jakości. Bardzo duże znaczenie przy wyborze Etisoftu jako dostawcy etykiet miały również posiadane przez firmę certyfikaty (IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001) oraz dysponowanie własnym laboratorium.
Atutem Etisoftu jest także niewielka odległość od Frydka-Mistka. Koncern stawia bowiem na dostawców zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.