Komunikaty PR

Firma First Byte podpisała porozumienie z Fundacją InSpatium

2020-10-15  |  13:30
Biuro prasowe

13 października 2020 r. firma First Byte, właściciel marki Wizlink, podpisała porozumienie z Fundacją Promocji Pracy Zdalnej InSpatium. Dla Wizlink jest to kolejny ważny krok w rozpowszechnianiu technologii RPA. Dzięki temu ma możliwość wprowadzenia robotów na szerszy rynek zawodowy, tym samym wspomagając rozwijanie kompetencji i przełamywanie kolejnych barier w poszukiwaniu własnej ścieżki kariery przez poszczególne osoby.

 

Fundacja Promocji Pracy Zdalnej InSpatium promuje narzędzia i rozwiązania umożliwiające aktywizację zawodową poprzez pracę zdalną różnych grup społecznych jak:

  • osoby z niepełnosprawnościami;
  • osoby szukające pracy z regionów zagrożonych bezrobociem;
  • rodzice w trakcie i po urlopach macierzyńskich i rodzicielskich;
  • wszelkie inne osoby, które z różnych względów szukają zatrudnienia w formie pracy zdalnej.


InSpatium analizuje na bieżąco potrzeby pracodawców oraz prowadzi badania dotyczące trendów związanych z pracą zdalną, co przekłada się na promowanie konkretnych specjalizacji zawodowych:

  • Marketing, sprzedaż i obsługa klienta;
  • Automatyzacji procesów biznesowych;
  • Wsparcie pracą zdalną narzędzi sztucznej inteligenci i uczenia maszynowego.


Wierzymy, że obecny rynek pracy zmienia się radykalnie. Pomagamy osobom najbardziej narażonym na wykluczenie w nabyciu nowych kompetencji, które aktualnie są potrzebne w gospodarce.”- powiedział Bartłomiej Bańkowski, Członek Rady Fundacji InSpatium.

 

Wizlink to polskie narzędzie pomagające firmom automatyzować rutynowe czynności, takie jak wprowadzanie lub kopiowanie danych pomiędzy aplikacjami, pisanie wiadomości e-mail lub praca z dokumentami. Wizlink został tak zaprojektowany, aby poprzez  intuicyjny interfejs drag&drop skomplikowane technologie były niewidoczne dla użytkownika tworzącego robota. Dzięki temu, że nie trzeba posiadać wiedzy programistycznej, może być on używany przez  ludzi z biznesu. Jest bardzo łatwy do nauczenia i daje wszystkim możliwość czerpania zysków z robotyzacji w ciągu kilku dni, a nie miesięcy.

Dostępność technologii RPA dla szerszego grona odbiorców była dla nas nadrzędnym celem podczas budowania produktu. Tym samym Wizlink ma szanse sprawdzić się zarówno w firmach z sektora MSP jak i dużych korporacjach, przy czym branża nie ma tutaj znaczenia. Problemy związane z powtarzalnymi i nudnymi czynnościami są obecne praktycznie wszędzie.

 

Współpraca będzie realizowana poprzez:

  1. Wspólne akcje promocyjne, marketingowe i informacyjne.
  2. Prowadzenie badań nad zjawiskiem automatyzacji procesów wśród firm w segmencie MŚP w Polsce.
  3. Szkolenie przez InSpatium przy wsparciu First Byte osób wykluczonych zawodowo w celu podniesienia ich kompetencji na rynku pracy o umiejętności związane z nadzorem nad procesami RPA.

 

Dzięki współpracy z Fundacją InSpatium, firma First Byte może mieć swój udział nie tylko w promowaniu technologii RPA, ale przede wszystkim we wspomaganiu rozwoju zawodowego różnych grup społecznych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne Biuro prasowe
2024-04-30 | 13:00

Consdata i Credit Agricole Bank Polska - Low-codowe Śniadanie Technologiczne

Śniadanie Technologiczne, które jest inicjatywą Forum Technologii Bankowych (FTB) oraz Związku Banków Polskich (ZBP), gromadzi przedstawicieli branży bankowej z obszarów
IT i technologie Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację
2024-04-30 | 11:20

Toughbook wspiera żołnierzy na froncie, umożliwiając im komunikację

Laptopy i tablety Panasonic, wytrzymałe na trudne warunki, są certyfikowane dla wojsk NATO i mogą być dostosowywane do różnych potrzeb przez cały okres ich
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-04-30 | 11:00

Czeski startup pomoże w ekspansji zagranicznej polskich firm i organizacji.

Choć wydawać by się mogło, że internet i idący za nim dostęp do informacji, stał się dobrem powszechnym zaglądającym w każdy zakątek świata, rzeczywistość jest nieco inna. Dostęp do internetu posiada ponad 5 miliardów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.