Komunikaty PR

Firma Tetra Pak nagrodzona za przeciwdziałanie zmianom klimatycznym

2020-02-20  |  16:30
Biuro prasowe

Tetra Pak została po raz czwarty doceniona za wyróżniające się działania prowadzone na rzecz klimatu oraz za pozyskiwanie zasobów ze zrównoważonych źródeł. Na bazie raportów przesyłanych w 2019 roku, firma zapewniła sobie podwójne miejsce na prestiżowej liście A prowadzonej przez międzynarodową organizację non-profit CDP, która działa na rzecz środowiska naturalnego.

Tetra Pak jest jedną ze 179 firm docenionych za swoją działalność na rzecz zmniejszenia poziomu emisji dwutlenku węgla, minimalizacji ryzyka zmian klimatu oraz dążenia do dekarbonizacji gospodarki. To także jedna z ośmiu firm działających na rzecz zapobiegania deforestacji (uszczuplenia zasobów leśnych) dokonywanej przez firmy z łańcucha dostaw – wszystko to dzięki pozyskiwaniu kluczowych zasobów ze zrównoważonych, certyfikowanych źródeł.

Jedynie 2% z firm, które wzięły udział w procesie raportowania w roku 2019, otrzymało ocenę A za swoje działania na rzecz klimatu. Oznacza to, że Tetra Pak znalazła się w niewielkiej grupie firm wyróżnionych spośród tysięcy innych.

Proces oceny działań dokonywany przez organizację CDP bazujący na danych przedstawianych przez partycypujące firmy jest szeroko uznawany za proces o najwyższym standardzie przejrzystości działań podejmowanych przez biznes na rzecz środowiska. W roku 2019 ponad 525 inwestorów o łącznych aktywach przekraczających 96 trylionów dolarów oraz 125 największych nabywców, których wspólne wydatki wynoszą 3,6 tryliona dolarów zażądało od swoich dostawców udostępnienia poprzez platformę CDP danych dotyczących ich wpływu na środowisko i związanych z tym ryzyk oraz szans. Powyższe dane ujawniło ponad 8 400 firm.

Podczas dokonywania oceny organizacja CDP wykorzystuje precyzyjną i niezależną metodologię. Przyznawane są oceny od A do D. Zależą one od kompletności udostępnianych danych, od świadomości i sposobu zarządzania ryzykiem środowiskowym oraz od przedstawienia przykładów stosowania najlepszych praktyk związanych z przywództwem środowiskowym, takich jak ustalanie ambitnych i znaczących celów. Jeśli chodzi o część związaną z wylesianiem, punktacja CDP bazuje na czterech zasobach najczęściej powiązanych z deforestacją. Są to drewno, bydło, soja oraz olej palmowy. Aby znaleźć się na liście A w tej kategorii, firma musi uzyskać ocenę A za działania na rzecz przynajmniej jednego z wymienionych zasobów.

Hasło „Tetra Pak chroni to, co dobre” definiuje i kształtuje nasze działania, a zrównoważony rozwój jest integralną częścią podejmowanych przez nas decyzji biznesowych - powiedziała Kinga Sieradzon – Dyrektor Generalna Tetra Pak na rynkach polskim, czeskim, słowackim i węgierskimW ostatnich latach krajobraz ekologiczny znacznie się zmienił, a skala wyzwań, jakie przed nami stoją, wymaga radykalnych zmian w sposobie myślenia. Chcąc wesprzeć ten nowy sposób postrzegania, zapoczątkowaliśmy inicjatywę „Planet Positive”, zachęcającą do szerszego spojrzenia na kwestie ekologiczne. Dbamy, aby całkowicie wykorzystywać potencjał naszej firmy w tym aspekcie. W pełni rozumiemy, jakie namacalne korzyści może przynieść naszej firmie transparentność w kwestii sposobu prowadzenia działań biznesowych. Pomaga nam ona między innymi mierzyć i poprawiać efektywność całego łańcucha wartości. Cztery lata na liście A prowadzonej przez CDP to wynik bezustannej pracy prowadzonej w kierunku zwiększenia wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, intensyfikacji działań zapobiegających deforestacji oraz odpowiedzialnego pozyskiwania surowców.

Gratuluję wszystkim firmom, które w tym roku znalazły się na liście A CDP, wspaniałych wyników w obszarze działań na rzecz środowiska naturalnego oraz przejrzystościpowiedział Paul Simpson – CEO CDPSkala ryzyka biznesowego w obliczu zmieniającego się klimatu, wylesiania, jak również problemów związanych z dostępnością wody jest ogromna. Ogromne są również możliwości przeciwstawienia się tym palącym kwestiom. Jasne jest, że sektor firm prywatnych ma znaczną rolę do odegrania w tych trudnych czasach. Firmy z listy A przodują na rynku pod względem zrównoważonego rozwoju, niwelowania ryzyka środowiskowego, ale również przygotowywania gruntu pod własny wspaniały rozwój w przyszłej gospodarczej rzeczywistości.

 

W ramach dbałości o środowisko firma Tetra Pak prowadzi obecnie kampanię Planet Positive, poprzez którą informuje o swoim zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, przedstawia związany z tym plan działań firmy oraz swoje główne postulaty (eliminację marnotrawienia żywności, konieczność prowadzenia gospodarki w obiegu zamkniętym, stosowania surowców odnawialnych oraz zwiększania poziomu recyclingu).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ochrona środowiska Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami? Biuro prasowe
2020-03-26 | 12:27

Śmieci – palący problem XXI wieku. Jak racjonalnie gospodarować odpadami?

Odpowiedzialne i efektywne gospodarowanie odpadami to jeden z największych problemów dzisiejszego świata. Rosnąca z roku na rok ilość produkowanych śmieci wymaga od władz centralnych
Ochrona środowiska Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation
2020-03-24 | 11:00

Firma Davines z odnowionym certyfikatem B Corporation

W 2020 roku Davines, włoski producent kosmetyków do włosów, podnosi poprzeczkę zrównoważonego rozwoju, odnawiając certyfikat B Corporation. Tym samym firma potwierdziła
Ochrona środowiska Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą
2020-03-11 | 12:00

Eko zamiast ego. Projektowanie w symbiozie z naturą

Temat ekologii jest obecny wszędzie - nie stronią od niego również architekci. W jaki sposób pogodzić ideologię zero waste i oszczędność surowców z oczekiwaniami

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Transport

Zmniejszony ruch na drogach spowodował spadek liczby wypadków. Serwisy samochodowe mimo to pracują pełną parą

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmniejszenia ruchu drogowego i spadku liczby ofiar śmiertelnych. W lutym i marcu – po raz pierwszy od dwóch lat – na polskich drogach zginęło mniej osób. W obecnej sytuacji przemieszczanie się własnym samochodem jest bezpieczniejsze niż korzystanie z transportu publicznego, ale eksperci apelują o bezpieczną jazdę, ponieważ służba zdrowia koncentruje się na zakażonych SARS-CoV-2. Polacy dbają o bezpieczeństwo swoich aut, gdyż ruch w serwisach wciąż jest duży. W przeciwieństwie do salonów motoryzacyjnych, w których większość usług związanych ze sprzedażą samochodów i obsługą klienta działa online.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Sport

Koronawirus całkowicie zatrzymał świat sportu. Część klubów i federacji może czekać bankructwo, a niektórzy sportowcy będą rezygnować z kariery

Pandemia koronawirusa sprawiła, że świat sportu stanął. Już wiadomo, że na 2021 rok zostały przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio i Euro 2020. Wstrzymane są rozgrywki, wyścigi i turnieje we wszystkich dyscyplinach. Oszacowanie strat jest praktycznie niemożliwe, bo nie wiadomo, jak długo potrwa pandemia. Dla części klubów zawieszenie rozgrywek na dłuższy czas może oznaczać  praktycznie likwidację, także sponsorzy będą renegocjować kontrakty. – Dopóki nie zobaczymy, jak rynek sportu przetrwa pierwszą falę tsunami ekonomicznego, nie jesteśmy w stanie określić, co będzie dalej – ocenia Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

[DEPESZA] Pracownicy z Ukrainy w obawie przed utratą środków do życia wracają do kraju. Brakuje oficjalnych komunikatów polskich władz skierowanych do tej grupy

Zgodnie z nową ustawą cudzoziemcy mogą pozostać w Polsce nawet po wygaśnięciu wiz lub zezwoleń na pobyt. Mimo to wielu Ukraińców, stanowiących największą grupę mieszkających w Polsce obcokrajowców, wyjechało lub nosi się z zamiarem wyjazdu po otwarciu granicy polsko-ukraińskiej. Polskie władze, choć przez lata zasłaniały się przed relokacją uchodźców milionem przyjętych pracowników zza wschodniej granicy, zapomniały zadbać o skierowanie do nich rzetelnej informacji o koronawirusie.