Komunikaty PR

3 kluczowe czynniki standaryzacji procesów - usługi EMS

2022-04-28  |  01:00
Biuro prasowe

Generalnie standaryzacja procesów oznacza ustanowienie zbioru zasad regulujących sposób, w jaki będzie wykonane dane zadanie lub sekwencja zadań. Jeśli chodzi o usługi EMS, można wyróżnić w tym zakresie trzy kluczowe czynniki: koszty, jakość i wydajność. Outsourcing z założenia ma bowiem pomóc firmie zaoszczędzić pieniądze, wyprodukować lepsze produkty i szybciej się rozwijać. Dla większości firm próba tworzenia złożonych elementów od podstaw jest po prostu nieefektywna. Dlatego wielu producentów oryginalnego sprzętu (OEM) decyduje się na usługi EMS: aby skorzystać z wydajności zapewnianej przez specjalizację.

 

Standaryzacja i automatyzacja procesów produkcyjnych oznacza przede wszystkim zmniejszenie kosztów. Chociaż istnieje wiele kryteriów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o outsourcingu i wyborze partnerów produkcyjnych, redukcja kosztów i oszczędności często znajdują się na szczycie listy. Firmy OEM mogą osiągnąć redukcję kosztów, zlecając produkcję producentom kontraktowym, świadczącym usługi EMS, którzy oferują szerszy zakres lub bardziej wyspecjalizowane usługi w łańcuchu dostaw niż sami producenci OEM.

 

Standaryzacja procesów sposobem na ograniczenie kosztów

 

Obsługując wielu klientów OEM, producent kontraktowy elektroniki może obniżyć koszty prowadzenia działalności poprzez zwiększenie wykorzystania mocy produkcyjnych, co przekłada się na atrakcyjniejsze warunki współpracy dla klientów. Dzięki automatyzacji i standaryzacji procesów usługi EMS są często tańsze, niż gdyby producenci OEM samodzielnie zarządzali każdym aspektem procesu produkcyjnego. – W przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych istotnym czynnikiem kosztotwórczym są koszty zatrudnienia – zauważa Łukasz Samson, dyrektor operacyjny z firmy FITECH. – Automatyzacja niektórych procesów pozwala na oszczędności. Robot może wytaktować proces produkcji, pomóc odciążyć pracowników, przyśpieszyć pracę, ale także pozwolić relokować ich do innych zajęć – takich, którym podoła tylko człowiek – tłumaczy ekspert.

Kiedy możemy myśleć o standaryzacji produkcji? – Przede wszystkim trzeba się skupić na tych procesach, które będziemy powielać – podpowiada ekspert z FITECH. – Np. jeśli w firmie mamy 20 linii produkcyjnych, w które możemy wstawić 5 maszyn, to przy trzyzmianowej produkcji ciągłej takie wdrożenie będzie opłacalne – tłumaczy. Standaryzacja procesów pozwoli m.in. na to, że nie będziemy musieli zwiększać zatrudnienia w zakładzie.

 

W produkcji liczy się jakość

 

Wielu producentów kontraktowych umacnia swoją pozycję, unowocześniając zakłady i doskonaląc swoje praktyki. Firmy z branży elektronicznej świadczą usługi EMS z myślą o zagwarantowaniu produktów wysokiej jakości. – Standaryzacja polega m.in. na automatyzowaniu pracochłonnych procesów, jak np. lutowanie, co jest także odpowiedzią na rotację pracowników. Sprawia także, że proces ten staje się powtarzalny. Automatyzacja jest także sposobem na zabezpieczenie się przed reklamacjami ze strony klientów – wylicza Łukasz Samson.

 

Współpracując z godnym zaufania EMSem, z udokumentowaną historią jakości, OEM może uprościć produkcję we własnej firmie, przy zachowaniu jakości końcowego wyniku. To możliwe dzięki wykorzystaniu synergii między OEM a kontraktowym producentem elektroniki na zlecenie – począwszy od kosztów, aż po wydajność.

 

Standaryzacja procesów a wydajność

 

Od pierwszych linii montażowych, które Henry Ford zainstalował do masowej produkcji samochodów – co skróciło proces montażu samochodów z 12 godzin do 93 minut – poprzez automatyzację i standaryzację procesów dąży się do ciągłego podnoszenia wydajności produkcji. Dzięki automatyzacji wiele branż – w tym firmy świadczące usługi EMS – usprawniło swoje procesy i znacznie obniżyło koszty i czas potrzebny na produkcję. Na dzisiejszym, szybko zmieniającym się rynku, producenci są zmuszeni do wytwarzania produktów wyższej jakości, po niższych kosztach i z większą elastycznością niż kiedykolwiek wcześniej. Wydajność to min. sprawienie, by zmiana wolumenu produkcji była szybka i opłacalna oraz nie prowadziła do backlog’ów. – Do tego konieczne są roboty, które można szybko i łatwo zmodyfikować, co jest możliwe wtedy, gdy stosujemy standaryzację. – zauważa ekspert z FITECH. – Dzięki niej możemy usprawnić m.in. handling, przy czym stanowisko z robotem musi być łatwe do przestawienia i łatwe do ulokowania w innymi miejscu – precyzuje. To rozwiązanie przydaje się także w przypadku wprowadzania nowego produktu. Można wówczas dostosować istniejące systemy, już zainstalowane w fabryce, do obsługi nowych procesów.

 

Dlaczego warto korzystać z zalet outsourcingu produkcji?

 

Najwyższym priorytetem każdego producenta OEM jest dostarczanie klientom wysokiej jakości elektroniki. Nie ma jednak powodu, dla którego musi produkować wszystkie komponenty we własnym zakresie. Producent zainteresowany rozwojem, elastycznością i oszczędnością kosztów, powinien rozważyć outsourcing produkcji. Decydując się na usługi EMS i powierzając część zadań zaufanemu przedsiębiorstwu, zapewniającemu pełne spektrum usług produkcyjnych w zakresie elektronik, może skoncentrować się na swoich podstawowych kompetencjach. Takie partnerstwo może przynieść wielowymiarowe korzyści.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.