Komunikaty PR

Gdańska firma powołała do życia fundację Biznes dla Klimatu

2022-01-19  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Długokęcka
Ecol Group

Marynarki Polskiej 163
80-868 Gdańsk
olga.dlugokecka|ecol-group.com| |olga.dlugokecka|ecol-group.com
+48605721555
https://ecol-group.com/

Gdańska firma powołała do życia fundację Biznes dla Klimatu

Jesienią 2021 roku Wojciech Falkowski, prezes gdańskiej firmy Ecol-Group powołał do życia fundację Biznes dla Klimatu. Fundacja m.in. kontynuuje prowadzoną od 2019 roku kampanię społeczną Manifest Klimatyczny. Za swoje zaangażowania w akcje pro klimatyczne Ecol-Group została laureatem konkursu Gryf Gospodarczy 2021 w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej 2021.

Celem Manifestu Klimatycznego promowanego hasłem „Wszystko w twoich rękach" jest budowanie zaangażowanej, gotowej do działania społeczności, która wierzy, że podejmowanie działań i konkretnych wyzwań dla klimatu, nawet tych najmniejszych, ma sens. W 2020 roku została stworzona deklaracja przedsiębiorców na rzecz adaptacji do zmian klimatu „Biznes dla Klimatu”, którą podpisały wiodące firmy branży wodno-kanalizacyjnej. Podpis pod tą deklaracją może złożyć każda firma i instytucja, która popiera postulaty zawarte w Manifeście Klimatycznym oraz deklaruje wdrażanie ich w swoich organizacjach. Treść deklaracji oraz możliwość podpisu znajduje się na stronie:  Wszystko w Twoich rękach (manifestklimatyczny.pl)

Głównym celem fundacji Biznes dla Klimatu jest dzielenie się wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami wpływającymi na ograniczenie emisji przedsiębiorstw i ochronę bioróżnorodności. W skład Rady Fundacji weszli eksperci i praktycy z różnych obszarów, zaangażowani w działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

Fundacja Biznes dla Klimatu łączy praktyczne doświadczenia inżynierskie oparte na najnowszych osiągnieciach naukowych z ekonomią, czyli możliwościami finasowania projektów ekologicznych. W tego typu projektach nie może nikogo zabraknąć. Każdy z nas, każda firma, każdy samorząd i wreszcie rząd powinien brać odpowiedzialność za losy naszej planety.” – mówi Wojciech Falkowski - Fundator.

Działalność fundacji koncentruje się nie tylko na realizowaniu własnych inicjatyw i projektów, ale także na współpracy  i  wspieraniu wartościowych inicjatyw. Tak dzieje się między innymi w przypadku projektu edukacyjnego  powołanego do życia przez konsorcjum trzech uczelni (SGH, AGH i UWr) o nazwie Międzyuczelniana Akademia Klimatu. Obecnie trwają prace formalno-organizacyjne związane z uruchomieniem pierwszej edycji studiów podyplomowych zaplanowanej na październik tego roku.

„Niesieni pozytywnym odbiorem i zasięgiem naszej akcji społecznej Manifest Klimatyczny, postanowiliśmy, że pomysłów i zapału do działania na rzecz klimatu i środowiska mamy dużo więcej, stąd decyzja o powstaniu fundacji. Chcemy tworzyć platformę do praktycznej współpracy świata biznesu, nauki, sektora publicznego i organizacji pozarządowych, którzy jak my wierzą, że bez realnych działań tu i teraz nie powtrzymamy zmian klimatu, a cenę naszych zaniechań zapłacą przyszłe pokolenia” – mówi prezeska fundacji Sylwia Molewska.

Fundacja zaprasza przedsiębiorców, pracodawców, naukowców, samorządowców oraz wszystkich, którzy chcą działać na rzecz ochrony klimatu i bioróżnorodności do podpisania deklaracji oraz współpracy w realizacji konkretnych projektów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ecol Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.