Gdańska firma powołała do życia fundację Biznes dla Klimatu
Ecol Group
Marynarki Polskiej 163
80-868 Gdańsk
olga.dlugokecka|ecol-group.com| |olga.dlugokecka|ecol-group.com
+48605721555
https://ecol-group.com/
Gdańska firma powołała do życia fundację Biznes dla Klimatu
Jesienią 2021 roku Wojciech Falkowski, prezes gdańskiej firmy Ecol-Group powołał do życia fundację Biznes dla Klimatu. Fundacja m.in. kontynuuje prowadzoną od 2019 roku kampanię społeczną Manifest Klimatyczny. Za swoje zaangażowania w akcje pro klimatyczne Ecol-Group została laureatem konkursu Gryf Gospodarczy 2021 w kategorii Lider Odpowiedzialności Społecznej 2021.
Celem Manifestu Klimatycznego promowanego hasłem „Wszystko w twoich rękach" jest budowanie zaangażowanej, gotowej do działania społeczności, która wierzy, że podejmowanie działań i konkretnych wyzwań dla klimatu, nawet tych najmniejszych, ma sens. W 2020 roku została stworzona deklaracja przedsiębiorców na rzecz adaptacji do zmian klimatu „Biznes dla Klimatu”, którą podpisały wiodące firmy branży wodno-kanalizacyjnej. Podpis pod tą deklaracją może złożyć każda firma i instytucja, która popiera postulaty zawarte w Manifeście Klimatycznym oraz deklaruje wdrażanie ich w swoich organizacjach. Treść deklaracji oraz możliwość podpisu znajduje się na stronie: Wszystko w Twoich rękach (manifestklimatyczny.pl)
Głównym celem fundacji Biznes dla Klimatu jest dzielenie się wiedzą i praktycznymi rozwiązaniami wpływającymi na ograniczenie emisji przedsiębiorstw i ochronę bioróżnorodności. W skład Rady Fundacji weszli eksperci i praktycy z różnych obszarów, zaangażowani w działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu.
„Fundacja Biznes dla Klimatu łączy praktyczne doświadczenia inżynierskie oparte na najnowszych osiągnieciach naukowych z ekonomią, czyli możliwościami finasowania projektów ekologicznych. W tego typu projektach nie może nikogo zabraknąć. Każdy z nas, każda firma, każdy samorząd i wreszcie rząd powinien brać odpowiedzialność za losy naszej planety.” – mówi Wojciech Falkowski - Fundator.
Działalność fundacji koncentruje się nie tylko na realizowaniu własnych inicjatyw i projektów, ale także na współpracy i wspieraniu wartościowych inicjatyw. Tak dzieje się między innymi w przypadku projektu edukacyjnego powołanego do życia przez konsorcjum trzech uczelni (SGH, AGH i UWr) o nazwie Międzyuczelniana Akademia Klimatu. Obecnie trwają prace formalno-organizacyjne związane z uruchomieniem pierwszej edycji studiów podyplomowych zaplanowanej na październik tego roku.
„Niesieni pozytywnym odbiorem i zasięgiem naszej akcji społecznej Manifest Klimatyczny, postanowiliśmy, że pomysłów i zapału do działania na rzecz klimatu i środowiska mamy dużo więcej, stąd decyzja o powstaniu fundacji. Chcemy tworzyć platformę do praktycznej współpracy świata biznesu, nauki, sektora publicznego i organizacji pozarządowych, którzy jak my wierzą, że bez realnych działań tu i teraz nie powtrzymamy zmian klimatu, a cenę naszych zaniechań zapłacą przyszłe pokolenia” – mówi prezeska fundacji Sylwia Molewska.
Fundacja zaprasza przedsiębiorców, pracodawców, naukowców, samorządowców oraz wszystkich, którzy chcą działać na rzecz ochrony klimatu i bioróżnorodności do podpisania deklaracji oraz współpracy w realizacji konkretnych projektów.

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.