Komunikaty PR

HiPets zwiększa skalę działania i przejmuje największe media zwierzęce w Polsce

2022-09-19  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Dworzyńska
PR Calling

Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com

HiPets, platforma oferująca rezerwację wizyt m.in. u lekarzy weterynarii, groomerów oraz behawiorystów, 1.09 br. przejęła od grupy multimedialnej Petstar portale internetowe Psy.pl i Koty.pl, tj. najważniejsze media branży zwierzęcej w Polsce, docierające miesięcznie do ponad 1,2 miliona użytkowników. Spółka przejęła także prawa do organizacji plebiscytu „Serce dla Zwierząt” i ogólnopolskiej akcji społecznej „Zerwijmy łańcuchy”. Transakcja pozwoli HiPets znacząco zwiększyć skalę działania oraz zaoferować usługodawcom – oprócz narzędzia do rezerwacji wizyt – możliwość pozyskiwania nowych klientów.

HiPets to narzędzie stworzone w 2021 r. przez Dorotę Rymaszewską, z którego korzysta dziś ponad 150 tysięcy opiekunów psów i kotów oraz kilkuset usługodawców. Pierwszym rozwiązanie umożliwia rezerwację wizyt u lekarzy weterynarii, behawiorystów, groomerów i innych specjalistów świadczących usługi dla zwierząt domowych, a drugim pozwala efektywniej zarządzać biznesem.

HiPets jest marketplacem dla właścicieli zwierząt i profesjonalistów z branży opieki nad zwierzętami. Naszą misją było stworzenie rozwiązania, dającego psim i kocim opiekunom poczucie bycia wspaniałym zwierzęcym rodzicem. Do tej pory, wizyty wymagały czekania w poczekalni lub prób umówienia się telefonicznie. W efekcie od zauważenia niepokojących objawów u swojego zwierzaka do wizyty u lekarza mija 9 dni! Dzięki HiPets osoby te mogą zarezerwować wizyty u specjalisty o każdej porze dnia i nocy, a usługodawcy skorzystać z m.in. kalendarza pracy, systemu powiadomień czy możliwości komunikacji z klientami. Transakcja z Petstar, największą w Polsce platformą komunikacji dla właścicieli i miłośników zwierząt domowych, umacnia naszą pozycję lidera w branży zwierzęcej i pozwala na dalszy rozwój naszej oferty – mówi Dorota Rymaszewska, pomysłodawczyni HiPets.

Przejęcie serwisów Psy.pl i Koty.pl, marek znanych w branży zwierzęcej od 20 lat, umożliwi nam dotarcie do ponad miliona właścicieli zwierząt w Polsce i zaproponowanie im wygodnej platformy, dzięki której będą mogli łatwo dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Co dla nas szczególnie ważne, w wyniku transakcji przejęliśmy od Petstar organizację akcji charytatywnych – plebiscytu „Serce dla Zwierząt”, w którym wyróżniane są osoby/instytucje angażujące się w pomoc zwierzętom, a także akcji „Zerwijmy łańcuchy” – protestu przeciwko trzymaniu psów na łańcuchach. Jesteśmy naprawdę dumni, że będziemy mogli rozwijać inicjatywy, które realnie zmieniają los zwierząt w Polsce. Do HiPets dołączył także cały zespół zajmujący się do tej pory serwisami i akcjami społecznymi – uzupełnia Leszek Wolany, współzałożyciel HiPets.

Paulina Król, redaktor naczelna serwisów Psy.pl i Koty.pl oraz organizatorka plebiscytu “Serce dla Zwierząt” i akcji społecznej “Zerwijmy łańcuchy”, dodaje – Jesteśmy przekonani, że dzięki połączeniu z HiPets będziemy mogli dać naszym czytelnikom bogatszą ofertę naturalnie powiązaną z publikowanymi od lat artykułami, która pozwoli im jeszcze lepiej dbać o swoich czworonożnych przyjaciół. Bardzo szybko znaleźliśmy też porozumienie, jeśli chodzi o działania społeczne. Misją HiPets jest pomaganie opiekunom we właściwej opiece nad zwierzętami, a to idealnie wpasowuje się w to, o co my od lat walczymy m.in. edukując opiekunów zwierząt, a także doceniając osoby i instytucje, które ze szczególną troską dbają o dobrostan zwierząt na co dzień.

Dla serwisów Psy.pl i Koty.pl dołączenie do HiPets to najlepszy możliwy etap rozwojukomentuje Amadeusz Król, większościowy udziałowiec Petstar i pomysłodawca serwisów media “contentowe” od dawna ewoluują. Do dalszego wzrostu i lepszej monetyzacji potrzebują aktywności na rynku e-commerce lub marketplace. W wizję HiPets uwierzyłem dawno temu, inwestując w tę firmę jako anioł biznesu. Połączenie naszych mediów i wartościowego contentu tworzonego przez ekspertów od ponad 20 lat z rezerwacją usług to naturalny, strategiczny ruch z naszej strony. Jestem przekonany, że to połączenie będzie korzystne dla obu firm, a przede wszystkim dla zwierzaków i ich opiekunów.

HiPets, w odróżnieniu od innych platform rezerwacyjnych, skupia się na zwierzętach domowych, nad którymi opieka ma szczególny wymiar – czworonogów traktuje się bowiem najczęściej jak pełnoprawnych członków rodziny. Rozwiązania oferowane psim i kocim rodzicom muszą spełniać coraz większe wymagania, a generyczne narzędzia używane do rezerwowania usług mechanika czy kosmetyczki nie są wystarczające. To nie pierwsza akwizycja HiPets – w 2021 platforma przejęła już konkurencyjny serwis Petsy. Przejęcie serwisów Psy.pl i Koty.pl sprawiło, że HiPets stało się największą platformą bookingową w obszarze zwierząt domowych w Polsce.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Piękny i wygodny dom. Im bardziej, tym taniej! Biuro prasowe
2023-02-03 | 10:15

Piękny i wygodny dom. Im bardziej, tym taniej!

Unikatowa drabinka rabatów pozwala dodatkowo zaoszczędzić przy większych zakupach. To dowód, że eleganckie i komfortowe mieszkanie można wykończyć i urządzić na wysokim
Firma DWA NOWE SALONY ZIKO OPTYK - MIELEC I LEGIONOWO
2023-02-01 | 15:00

DWA NOWE SALONY ZIKO OPTYK - MIELEC I LEGIONOWO

Ten rok dla sieci Ziko Optyk zapowiada się intensywnie, ponieważ marka szykuje się do uruchomienia nowych salonów optycznych w całej Polsce. Już dzisiaj w środę 1 lutego w Vendo Park
Firma ABC franczyzobiorcy. Jak zabrać się za lodowy biznes?
2023-02-01 | 01:00

ABC franczyzobiorcy. Jak zabrać się za lodowy biznes?

Prowadzenie własnego biznesu na zasadach franczyzy jest coraz bardziej popularne wśród początkujących przedsiębiorców. Dlaczego? W skomplikowanych realiach rynkowych franczyza

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem. Szukają atrakcyjnych ofert, ale niekoniecznie najtańszych

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku odnotowano wzrost cen paliwa lotniczego, w wielu krajach rosły też koszty żywności i noclegów, co przełożyło się na wyższe ceny wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji. I choć to może wpływać na częstotliwość wyjazdów, nie oznacza to, że Polacy rezygnują z wypoczynku za granicą czy wybierają wyłącznie najtańsze oferty. – Polacy wolą wydawać pieniądze na podróże, które dają wspomnienia, niż na rzeczy, które zostają z nami na krótszy czas – mówi Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.

Transport

Rekordowy rok portów w Szczecinie i Świnoujściu. Inwestycje w offshore i gazoport umocnią ich pozycję na Bałtyku

Budowa terminala kontenerowego, który będzie w stanie przyjmować największe statki, jakie mogą wpływać na Bałtyk, rozbudowa gazoportu i projekty związane z sektorem offshore – to najważniejsze, realizowanie obecnie inwestycje w Porcie Szczecin–Świnoujście. Już w tej chwili jest to najszybciej rozwijający się zespół portowy na południowym Bałtyku. Realizowane inwestycje mają ten rozwój dodatkowo przyspieszyć, choć władze portu wskazują, że prognozy na nadchodzący rok są obarczone wieloma niewiadomymi. – W ciągu ostatnich dwóch–trzech lat mieliśmy już dwa „czarne łabędzie” i miejmy nadzieję, że one nie latają stadami – wskazuje Daniel Stachiewicz, wiceprezes zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. 

Handel

Rynek tłuszczów roślinnych zmienił się diametralnie po inwazji Rosji na Ukrainę. Poszły za tym znaczące podwyżki cen

Po ataku Rosji na Ukrainę zakłócone zostały globalne dostawy olejów roślinnych, głównie słonecznikowego i rzepakowego, których oba te kraje były znaczącymi dostawcami. W efekcie ceny olejów roślinnych błyskawicznie poszły w górę i wzrosło zapotrzebowanie na ich zastępniki, w tym tani olej palmowy, którego największymi producentami są Malezja i Indonezja. Jak podkreśla WWF Polska, dla bezpieczeństwa żywnościowego i zrównoważonego rozwoju istotne jest korzystanie z produktów certyfikowanych i zapewnienie jak najkrótszych łańcuchów dostaw.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.