Mio MiVue C588T DUAL – twój strażnik przejazdu z rejestracją z przodu i tyłu
Zapisz cały świat przed sobą
Kamerą główną jest rejestrator Mio MiVue C588T DUAL wyposażony w sensor do rejestracji obrazu w ruchu wyprodukowany przez SONY Starvis. Matryca pozwala na zapis materiału wideo w wysokiej rozdzielczości Full HD 1080p. Wysokiej jakości jasny obiektyw, w połączeniu z tym przetwornikiem CMOS, pozwala na rejestrowanie jasnego, kontrastowego, pełnego szczegółów obrazu w ruchu przy zapisie aż 30 klatek w każdej sekundzie rejestracji materiału.
– Model Mio MiVue C380 został bardzo dobrze przyjęty przez rynek, dlatego postanowiliśmy poszerzyć ofertę o kolejny zestaw kamer samochodowych, monitorujących zarówno przód, jak i tył auta. Jest to propozycja dla kierowców, którym zależy na pełnym obrazie sytuacji na drodze w przystępnej cenie – powiedział Łukasz Tetkowski, CEE & DACH Country Marketing Manager Mitac Europe.
Urządzenie bardzo dobrze poradzi sobie z zapisem nie tylko przy świetnej pogodzie w ciągu dnia, ale również podczas nocnych przejazdów, gdy światła jest niewiele – a wówczas o nieprzewidziane zdarzenie drogowe nietrudno. 140-stopniowy kąt widzenia kamery gwarantuje, że nie umknie jej żadne zdarzenie, nie tylko odbywające się na naszym pasie, ale również na pasach przylegających, a także na tym w przeciwnym kierunku.
2-calowy kolorowy wyświetlacz pozwala wygodnie zarządzać funkcjami rejestratora, a także używać go w roli wizjera do filmowania, fotografowania, jak również przeglądania zebranego materiału z obu kamer.
Nie oglądaj się za siebie, od tego masz kamerę
Druga kamera Mio MiVue T35 służy do zapisu trasy z tyłu pojazdu. Pozwala zapisać obraz ze zdarzenia odbywającego się z tyłu, na przykład zderzenia spowodowanego przez pojazd za nami lub sytuacji, w której my bezpośrednio nie będziemy uczestniczyć, ale której będziemy świadkami, a nasz materiał pozwoli rzucić jednoznaczne światło na winnego kolizji czy wypadku.
Kamerę tylną montujemy na dedykowanym aktywnym uchwycie do tylnej szyby, który przyklejamy do statycznej naklejki dbającej o to, aby nie zniszczyć szyby oraz umożliwić ewentualny demontaż kamery czy jej przesuniecie. 8 metrów przewodu zagwarantuję instalację w nawet największych samochodach, nie tylko osobowych. Kamera oferuje 130-stopniowy kąt widzenia, jasne szkło z przesłoną f1.8 i rejestracją tak jak w przypadku przedniej kamery, w rozdzielczości Full HD.
Elementy eksploatacyjne ograniczone do minimum
Atrakcyjna cena, duża funkcjonalność, ale przede wszystkim brak najbardziej zużywającego się elementu w takim urządzeniu (a więc brak baterii) to cecha, która wyróżnia ten zestaw na rynku. Zamiast zużywającego się akumulatora, producent zdecydował o zainstalowaniu w tym rejestratorze super kondensatora, który potrafi podtrzymać działanie urządzenia przez długą chwilę, mimo braku zasilania z instalacji. Brak baterii, to dobra wiadomość, która pokazuje, że producent pozbył się z urządzenia najbardziej zużywającego się elementu – akumulatora. Mamy gwarancję, że zakup urządzenia w atrakcyjnej cenie będzie inwestycją na długie lata, bez zmartwień o to, czy aby bateria nam się zbyt szybko nie zużyje, a sprzęt stanie bezużyteczny.
Zmniejsza ryzyko mandatu
Kamera Mio MiVue 588T DUAL została wyposażona w moduł GPS, który pozwala nie tylko uzupełnić materiał wideo o dokładne koordynaty wystąpienia zdarzenia, ale również wykorzystać go do wykrywania naszej pozycji geograficznej w celu poinformowania nas o zbliżaniu się do fotoradaru oraz odcinkowego pomiaru prędkości. Funkcja Mio Smart Alert działa na terenie całej Europy z pominięciem krajów, w których jej oferowanie jest niezgodne z przepisami. Aktualizacja bazy jest bezpłatna. W przypadku pomiaru prędkości kierowca jest informowany o ograniczeniu prędkości oraz średniej prędkości naszego pojazdu na mierzonym odcinku.
Rejestracja na postoju
Obie kamery rejestrują obraz nie tylko w czasie przejazdu, ale również na postoju. Dodatkowo możliwe jest zastosowanie przy tym modelu zestawu zasilacza trybu parkingowego, np. Mio SmartBox, dzięki któremu rejestrator przejazdu zamieni się w również rejestrator parkingowy, pozwalający nagrywać ewentualne zdarzenia podczas pozostawienia samochodu pod pracą, sklepem czy domem.
Zestaw Mio MiVue C588T DUAL jest dostępny w cenie 799 zł.

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.