Komunikaty PR

Optymalizacja kosztów ochrony to również bezpieczeństwo

2021-06-01  |  01:00
Biuro prasowe

Niezależnie od wielkości firmy i liczby zatrudnionych w niej pracowników każdy przedsiębiorca chce jak najbardziej zminimalizować wydatki na utrzymanie, ponieważ jest to pewny klucz do sukcesu w biznesie. Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jednak czy da się ograniczyć koszty ochrony, nie idąc jednocześnie na kompromisy w jakości? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak: wideo obchody, mobilne wieże do monitoringu czy profesjonalne systemy alarmowe.

- Bezpieczeństwo osób i mienia to podstawa każdego biznesu. Dziś coraz więcej firm zamiast ochrony fizycznej z pracownikiem na etacie wybiera najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest to jednorazowy, czasem niemały wydatek, ale w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny – mówi Krzysztof Kołejda, przedstawiciel Stekopu. To firma, która realizuje profesjonalne usługi w dziedzinie ochrony.

Analityka video w zdalnym dozorze

Co to takiego? Jest to zaawansowany system bazujący na inteligentnym rozpoznawaniu obiektów. Przetwarza obraz pochodzący z kamer i w razie konieczności (np. gdy w danym obszarze pojawi się pojazd lub człowiek), podnosi alarm. Po jego weryfikacji na miejsce udaje się grupa interwencyjna. Pozwala to ograniczyć do minimum wystąpienie ryzyka błędu ludzkiego.

- Jest to najlepszy sposób na obniżenie kosztów ochrony fizycznej. Nie ma potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi kamer przemysłowych, a grupa interwencyjna przyjeżdża wyłącznie w przypadku zweryfikowanego alarmu. W tym przypadku monitoring wizyjny zastępuje system alarmowy – dodaje przedstawiciel Stekopu, który w ofercie swoich usług posiada również ten system.

Obchód wirtualny

Dozór dużego obiektu jeszcze do niedawna w sporej mierze opierał się na ochronie fizycznej. Kolokwialnie mówiąc, pracownik kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu zmiany musiał zrobić obchód i osobiście sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Dziś branża ochroniarska ma do zaoferowania coś więcej.

- Wideo obchody są innowacyjną formą usługi monitoringu realizowaną w ramach zdalnego dozoru wideo, to również usługa polecana zwłaszcza firmom, które mieszczą się w dużych obiektach. Taki wirtualny obchód odbywa się w naszym Centrum Monitorowania. Polega na harmonogramowej lub losowej weryfikacji obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, czyli osiągamy efekt identyczny, jakby pracownik ochrony w obiekcie dokonywał fizycznie takiego obchodu – mówi Krzysztof Kołejda.

To rozwiązanie może wspomagać istniejącą ochronę fizyczną i ograniczyć liczbę pracowników na jednej zmianie, a przez to obniżyć koszty ochrony. W razie konieczności Centrum Monitorowania kieruje grupę interwencyjną.

Mobilna wieża

Kolejne rozwiązanie, które proponuje białostocki Stekop, to mobilna wieża. Urządzenie z jednej strony jest gwarancją obniżenia kosztów ochrony nawet o 50 procent, z drugiej to skuteczna i wysokiej jakości ochrona mienia dająca możliwość zdalnego podglądu oraz zarządzania obiektami.

- Kamery umieszczone na wieży analizują rejestrowany obraz, dzięki czemu wykrywają osoby i pojazdy, które naruszyły chronioną przestrzeń. W sytuacji alarmowej wysyłają alert do Centrum Monitorowania, skąd dysponowany jest Patrol Interwencyjny – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiego Stekopu, który takie rozwiązanie ma w swojej ofercie od kilku miesięcy.

Gdzie sprawdzi się taki monitoring wizyjny? To rozwiązanie idealne do ochrony placów budowy, parkingów, magazynów, a nawet plenerowych imprez. Specjalna konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne jest mocna, stabilna, a po rozłożeniu osiąga wysokość do 7 metrów. Konfiguracja wyposażenia każdej wieży jest dostosowywana do potrzeb i wymagań klienta.

Nie zawsze pracę człowieka może zastąpić maszyna, jednak wykorzystanie nowoczesnych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Pozwala znacząco obniżyć koszty ochrony przedsiębiorstwa i skutecznie chronić nie tylko obiekty wielkopowierzchniowe, ale też lotniska czy jednostki wojskowe!
 


 Więcej informacji: https://stekopsa.pl/

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.