Optymalizacja kosztów ochrony to również bezpieczeństwo
Niezależnie od wielkości firmy i liczby zatrudnionych w niej pracowników każdy przedsiębiorca chce jak najbardziej zminimalizować wydatki na utrzymanie, ponieważ jest to pewny klucz do sukcesu w biznesie. Dotyczy to również kwestii bezpieczeństwa. Jednak czy da się ograniczyć koszty ochrony, nie idąc jednocześnie na kompromisy w jakości? Oczywiście, że tak! Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak: wideo obchody, mobilne wieże do monitoringu czy profesjonalne systemy alarmowe.
- Bezpieczeństwo osób i mienia to podstawa każdego biznesu. Dziś coraz więcej firm zamiast ochrony fizycznej z pracownikiem na etacie wybiera najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Jest to jednorazowy, czasem niemały wydatek, ale w dłuższej perspektywie bardziej opłacalny – mówi Krzysztof Kołejda, przedstawiciel Stekopu. To firma, która realizuje profesjonalne usługi w dziedzinie ochrony.
Analityka video w zdalnym dozorze
Co to takiego? Jest to zaawansowany system bazujący na inteligentnym rozpoznawaniu obiektów. Przetwarza obraz pochodzący z kamer i w razie konieczności (np. gdy w danym obszarze pojawi się pojazd lub człowiek), podnosi alarm. Po jego weryfikacji na miejsce udaje się grupa interwencyjna. Pozwala to ograniczyć do minimum wystąpienie ryzyka błędu ludzkiego.
- Jest to najlepszy sposób na obniżenie kosztów ochrony fizycznej. Nie ma potrzeby zatrudniania pracowników do obsługi kamer przemysłowych, a grupa interwencyjna przyjeżdża wyłącznie w przypadku zweryfikowanego alarmu. W tym przypadku monitoring wizyjny zastępuje system alarmowy – dodaje przedstawiciel Stekopu, który w ofercie swoich usług posiada również ten system.
Obchód wirtualny
Dozór dużego obiektu jeszcze do niedawna w sporej mierze opierał się na ochronie fizycznej. Kolokwialnie mówiąc, pracownik kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu zmiany musiał zrobić obchód i osobiście sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Dziś branża ochroniarska ma do zaoferowania coś więcej.
- Wideo obchody są innowacyjną formą usługi monitoringu realizowaną w ramach zdalnego dozoru wideo, to również usługa polecana zwłaszcza firmom, które mieszczą się w dużych obiektach. Taki wirtualny obchód odbywa się w naszym Centrum Monitorowania. Polega na harmonogramowej lub losowej weryfikacji obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, czyli osiągamy efekt identyczny, jakby pracownik ochrony w obiekcie dokonywał fizycznie takiego obchodu – mówi Krzysztof Kołejda.
To rozwiązanie może wspomagać istniejącą ochronę fizyczną i ograniczyć liczbę pracowników na jednej zmianie, a przez to obniżyć koszty ochrony. W razie konieczności Centrum Monitorowania kieruje grupę interwencyjną.
Mobilna wieża
Kolejne rozwiązanie, które proponuje białostocki Stekop, to mobilna wieża. Urządzenie z jednej strony jest gwarancją obniżenia kosztów ochrony nawet o 50 procent, z drugiej to skuteczna i wysokiej jakości ochrona mienia dająca możliwość zdalnego podglądu oraz zarządzania obiektami.
- Kamery umieszczone na wieży analizują rejestrowany obraz, dzięki czemu wykrywają osoby i pojazdy, które naruszyły chronioną przestrzeń. W sytuacji alarmowej wysyłają alert do Centrum Monitorowania, skąd dysponowany jest Patrol Interwencyjny – mówi Krzysztof Kołejda z białostockiego Stekopu, który takie rozwiązanie ma w swojej ofercie od kilku miesięcy.
Gdzie sprawdzi się taki monitoring wizyjny? To rozwiązanie idealne do ochrony placów budowy, parkingów, magazynów, a nawet plenerowych imprez. Specjalna konstrukcja odporna na czynniki atmosferyczne jest mocna, stabilna, a po rozłożeniu osiąga wysokość do 7 metrów. Konfiguracja wyposażenia każdej wieży jest dostosowywana do potrzeb i wymagań klienta.
Nie zawsze pracę człowieka może zastąpić maszyna, jednak wykorzystanie nowoczesnych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa jest obecnie najlepszym rozwiązaniem. Pozwala znacząco obniżyć koszty ochrony przedsiębiorstwa i skutecznie chronić nie tylko obiekty wielkopowierzchniowe, ale też lotniska czy jednostki wojskowe!
Więcej informacji: https://stekopsa.pl/

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.