PANASONIC ULEPSZA TECHNOLOGIĘ ODWZOROWANIA KOLORÓW W NOWEJ SERII PROJEKTORÓW
Firma Panasonic ogłosiła, że w lipcu wprowadzi do sprzedaży w Europie projektory z serii PT-LRZ35, które jako pierwsze zostały wyposażone w 1-chipowy procesor DLP. Dzięki rewolucyjnemu źródłu światła RGB LED projektory generują dynamiczne kolorowe obrazy, które świetnie sprawdzą się w środowiskach wymagających nauki w grupach, podczas spotkań lub pracy zespołowej. Urządzenia doskonale nadają się do zastosowania zarówno w salach wykładowych, jak i niewielkich klasach, a także podczas prezentacji biznesowych.
Projektory PT-LRZ35 wyróżniają się jasnością na poziomie 3,500 lumenów i są dostępne w rozdzielczości WUXGA[1] lub WXGA[2]. Każdy kanał koloru w źródle światła LED RGB ma dyskretne diody LED, co zapobiega rozwarstwianiu się barw i pozwala uzyskać szerszą gamę kolorów, dając w efekcie lepszy efekt końcowy. Dzięki konstrukcji bez koła kolorów obrazy są dobrze widoczne i nie występuje na nich efekt tęczy.
Poza imponującym obrazem nowy model wyróżnia się także intuicyjną obsługą. Funkcja szybkiego włączania i wyłączania pozwala wyświetlić obraz w niespełna sekundę i eliminuje konieczność czekania na ostudzenie projektora po zakończeniu sesji.
Porty HDMI-CEC umożliwiają uruchomienie projektora i rozpoczęcie odtwarzania w trybie czuwania jednym dotknięciem przy użyciu wielofunkcyjnego pilota. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do strumieniowania multimediów do gniazda zasilania USB członkowie zespołu mogą wyświetlać swoje materiały bezprzewodowo z urządzeń mobilnych[3].
Wysoka wydajność, małe wymagania w zakresie konserwacji
Serię PT-LRZ35 zaprojektowano z myślą o niezawodności i długim okresie eksploatacji – zastosowane rozwiązania pozwalają zmniejszyć nakład pracy informatyków i techników, a jednocześnie zmaksymalizować dostępność urządzeń dla użytkowników.
Konstrukcja bez koła kolorów i dyskretne radiatory LED zwiększają wydajność chłodzenia. Udoskonalenia wprowadzone w hermetycznej strukturze uszczelniającej modułu DMD zapobiegają dostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia i eliminują konieczność stosowania filtra powietrza, co przekłada się na mniejsze wymagania w zakresie konserwacji i utrzymanie stałej jakości obrazu przez ponad 20,000 godzin[4].
Sprawna konfiguracja i łatwe dostosowanie do potrzeb
Użytkownicy mogą liczyć na większą swobodę i mniejsze zniekształcenia obrazu przy projekcji z komputera – umożliwia to obiektyw z 1.3-krotnym zoomem, współczynnikiem rzutu 1,28-1,69:1[5], funkcją regulacji obiektywu w pionie (+50%, +40% lub ręcznie) i opcją korekcji perspektywy w pionie (±30°). Projektory mogą być również używane na 2 osiach (przedniej i bocznej), dzięki czemu możliwa jest instalacja panoramiczna (360°) pozwalająca na większą kreatywność projekcji i wyświetlania. Waga 6.7 kg i kompaktowe wymiary (375 × 124*3 × 314 mm)[6] sprawiają, że projektory nie rzucają się w oczy i doskonale sprawdzają się w dynamicznie zmieniających się środowiskach biznesowych czy edukacyjnych.
Środowiska biznesowe i edukacyjne w coraz większym stopniu doceniają możliwości związane z pracą i nauką zespołową, która wymaga niezawodnych, wydajnych, łatwych w obsłudze i transporcie projektorów pozwalających wygenerować obraz wysokiej jakości, ocenia Thomas Vertommen, European Product Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Seria PT-LRZ35 wyznacza w tej dziedzinie nowy standard. To pierwsze projektory firmy Panasonic wyposażone w źródło światła RGB LED generujące obraz wysokiej jakości przy zachowaniu niewielkich wymiarów, które ułatwiają przenoszenie urządzeń.
Seria PT-LRZ35 obejmuje dwa modele: PT-LRZ35 (WUXGA) i PT-LRW35 (WXGA), które będą dostępne w sprzedaży od lipca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-lrz35.
[1] model PT-LRZ35
[2] model PT-LRW35
[3] Wymaga zgodnego modułu sieciowego do strumieniowania oraz aplikacji sterującej / przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne lub komputery. Firma Panasonic nie może zagwarantować zgodności z urządzeniami innych firm.
[4] Firma Panasonic zaleca czyszczenie lub sprawdzenie w punkcie zakupu po około 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. Po 20 000 godzin pracy poziom jasności projektora maleje do około połowy.
[5] Współczynnik rzutu: 1,35–1,77:1 w przypadku modelu PT-LRW35.
[6] Bez obiektywu, bez wystających elementów.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.