Komunikaty PR

PANASONIC ULEPSZA TECHNOLOGIĘ ODWZOROWANIA KOLORÓW W NOWEJ SERII PROJEKTORÓW

2020-06-29  |  16:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła, że w lipcu wprowadzi do sprzedaży w Europie projektory z serii PT-LRZ35, które jako pierwsze zostały wyposażone w 1-chipowy procesor DLP. Dzięki rewolucyjnemu źródłu światła RGB LED projektory generują dynamiczne kolorowe obrazy, które świetnie sprawdzą się w środowiskach wymagających nauki w grupach, podczas spotkań lub pracy zespołowej. Urządzenia doskonale nadają się do zastosowania zarówno w salach wykładowych, jak i niewielkich klasach, a także podczas prezentacji biznesowych.

Projektory PT-LRZ35 wyróżniają się jasnością na poziomie 3,500 lumenów i są dostępne w rozdzielczości WUXGA[1] lub WXGA[2]. Każdy kanał koloru w źródle światła LED RGB ma dyskretne diody LED, co zapobiega rozwarstwianiu się barw i pozwala uzyskać szerszą gamę kolorów, dając w efekcie lepszy efekt końcowy. Dzięki konstrukcji bez koła kolorów obrazy są dobrze widoczne i nie występuje na nich efekt tęczy.

Poza imponującym obrazem nowy model wyróżnia się także intuicyjną obsługą. Funkcja szybkiego włączania i wyłączania pozwala wyświetlić obraz w niespełna sekundę i eliminuje konieczność czekania na ostudzenie projektora po zakończeniu sesji.

Porty HDMI-CEC umożliwiają uruchomienie projektora i rozpoczęcie odtwarzania w trybie czuwania jednym dotknięciem przy użyciu wielofunkcyjnego pilota. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do strumieniowania multimediów do gniazda zasilania USB członkowie zespołu mogą wyświetlać swoje materiały bezprzewodowo z urządzeń mobilnych[3].

Wysoka wydajność, małe wymagania w zakresie konserwacji

Serię PT-LRZ35 zaprojektowano z myślą o niezawodności i długim okresie eksploatacji – zastosowane rozwiązania pozwalają zmniejszyć nakład pracy informatyków i techników, a jednocześnie zmaksymalizować dostępność urządzeń dla użytkowników.

Konstrukcja bez koła kolorów i dyskretne radiatory LED zwiększają wydajność chłodzenia. Udoskonalenia wprowadzone w hermetycznej strukturze uszczelniającej modułu DMD zapobiegają dostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia i eliminują konieczność stosowania filtra powietrza, co przekłada się na mniejsze wymagania w zakresie konserwacji i utrzymanie stałej jakości obrazu przez ponad 20,000 godzin[4].

Sprawna konfiguracja i łatwe dostosowanie do potrzeb

Użytkownicy mogą liczyć na większą swobodę i mniejsze zniekształcenia obrazu przy projekcji z komputera – umożliwia to obiektyw z 1.3-krotnym zoomem, współczynnikiem rzutu 1,28-1,69:1[5], funkcją regulacji obiektywu w pionie (+50%, +40% lub ręcznie) i opcją korekcji perspektywy w pionie (±30°). Projektory mogą być również używane na 2 osiach (przedniej i bocznej), dzięki czemu możliwa jest instalacja panoramiczna (360°) pozwalająca na większą kreatywność projekcji i wyświetlania. Waga 6.7 kg i kompaktowe wymiary (375 × 124*3 × 314 mm)[6] sprawiają, że projektory nie rzucają się w oczy i doskonale sprawdzają się w dynamicznie zmieniających się środowiskach biznesowych czy edukacyjnych.

Środowiska biznesowe i edukacyjne w coraz większym stopniu doceniają możliwości związane z pracą i nauką zespołową, która wymaga niezawodnych, wydajnych, łatwych w obsłudze i transporcie projektorów pozwalających wygenerować obraz wysokiej jakości, ocenia Thomas Vertommen, European Product Marketing Manager w firmie Panasonic Business. Seria PT-LRZ35 wyznacza w tej dziedzinie nowy standard. To pierwsze projektory firmy Panasonic wyposażone w źródło światła RGB LED generujące obraz wysokiej jakości przy zachowaniu niewielkich wymiarów, które ułatwiają przenoszenie urządzeń.

Seria PT-LRZ35 obejmuje dwa modele: PT-LRZ35 (WUXGA) i PT-LRW35 (WXGA), które będą dostępne w sprzedaży od lipca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-lrz35.

 

[1] model PT-LRZ35

[2] model PT-LRW35

[3] Wymaga zgodnego modułu sieciowego do strumieniowania oraz aplikacji sterującej / przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne lub komputery. Firma Panasonic nie może zagwarantować zgodności z urządzeniami innych firm.

[4] Firma Panasonic zaleca czyszczenie lub sprawdzenie w punkcie zakupu po około 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. Po 20 000 godzin pracy poziom jasności projektora maleje do około połowy.

[5] Współczynnik rzutu: 1,35–1,77:1 w przypadku modelu PT-LRW35.

[6] Bez obiektywu, bez wystających elementów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.