Planujesz wakacyjne promocje? Pamiętaj o tych działaniach.
Kreatywne podejście i efektywne wykorzystanie różnych kanałów komunikacji – od tego należy zacząć planowanie wakacyjnych promocji. Z pewnością zwiększy to szanse na sukces i zmaksymalizuje zasięg reklamy. Warto rozważyć kilka sprawdzonych metod, które pomogą dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów.
#1 Kampanie w mediach społecznościowych
Media społecznościowe oferują szerokie możliwości targetowania reklam, pozwalając na precyzyjne dotarcie do grupy docelowej na podstawie wieku, miejsca zamieszkania, zainteresowań i wielu innych kryteriów. Przykładowo – przedsiębiorstwo budowlane może wybrać wśród odbiorców osoby zainteresowane remontem, a salon kosmetyczny np. kobiety, w wieku 18-50 lat, zamieszkujące okolicę. Wykorzystanie tej strategii pozwala na skierowanie oferty bezpośrednio do osób najbardziej zainteresowanych wakacyjnymi promocjami. Planując kampanię w social mediach, pamiętaj o atrakcyjnym przekazie, który przyciągnie uwagę użytkowników, zachęci do interakcji i skorzystania z oferty.
#2 Kampanie OOH (Out-Of-Home)
Reklama zewnętrzna pozostaje jednym z kluczowych elementów skutecznego dotarcia do potencjalnych klientów. Robert Dąbrowski, CEO Recevent uważa, że nośniki takie jak tablice mobilne cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość umieszczania ich w strategicznych lokalizacjach i opcję zmiany położenia. Pozwala to na efektywne docieranie do wybranej grupy docelowej. Przykładem mogą być citylighty. - Umieszczane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, takich jak np. deptaki czy przystanki, zapewniają doskonałą widoczność reklam. Dzięki ich lokalizacji na wysokości wzroku, odbiorcy nie mogą przejść obok nich obojętnie. Jasne, atrakcyjne wizualnie panele skutecznie przyciągają uwagę i mogą być dostosowane do specyficznych potrzeb różnych grup odbiorców - wyjaśnia ekspert z Recevent.
#3 Kampanie w wynikach wyszukiwania Google
Reklama w Google, szczególnie połączona z remarketingiem, to sposób na przypomnienie o ofercie osobom, które już wcześniej wykazały zainteresowanie podobnymi produktami lub usługami. Kampanie te umożliwiają pojawienie się w wynikach wyszukiwania dokładnie wtedy, gdy potencjalny klient szuka konkretnych ofert lub wcześniej odwiedził naszą stronę, co znacznie zwiększa szansę na konwersję.
Efektywne planowanie wakacyjnych promocji wymaga zróżnicowanego podejścia i wykorzystania synergii między różnymi kanałami reklamowymi. Najważniejsze jednak jest zaplanowanie działań z wyprzedzeniem, aby w wakacje ze spokojem patrzeć na efekty działań.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.