Komunikaty PR

Team building - 6 ukrytych korzyści dla Twojej firmy

2020-01-14  |  14:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP DKK ( 0.76 MB )

Prawdopodobnie już wiesz, że budowanie zespołu tworzy silniejszą więź między pracownikami, poprawia komunikację w zespole i zachęca do współpracy. Ale co powiesz na niektóre z mniej znanych korzyści, o których nie mówi się tak często? Oto sześć ukrytych korzyści, które dodadzą wartości kulturze firmy, gdy zainwestujesz w działania integracyjne budowania zespołu.

Nie dla firmowej nudy

Team building to doskonałe narzędzie do przezwyciężenia problemów, z którymi boryka się wiele firm. Czasami pracownicy mogą popaść w rutynę lub po prostu... nudzić się w pracy. Badanie Office Team Robert Half wykazało, że pracownicy nudzą się w pracy przez średnio 10,5 godziny tygodniowo. Nie zawsze jest to złe, jeśli praca wciąż jest terminowo i poprawnie wykonywana. Jednak nowa perspektywa może wzbogacić wiedzę o wyzwaniach w biurze. Usunięcie zespołu ze zwykłego środowiska pracy w celu przezwyciężenia wyzwań niezwiązanych z pracą może zachęcić do kreatywnego rozwiązywania problemów, gdy wrócą do biura.

Team building – sposób na wyłonienie lidera?

Budowanie i nadzorowanie zespołu podczas imprez integracyjnych daje osobom spoza kadry zarządzającej możliwość objęcia roli lidera, prowadząc grupę do pomyślnego ukończenia ćwiczenia. To dobry sposób dla kierownictwa, aby przyjrzeć się umiejętnościom przywódczym pozostałych pracowników i zidentyfikować potencjalnych przyszłych kandydatów na kierownictwo. Podczas wykonywania ćwiczeń team buildingowych w łatwy sposób można zauważyć, jakie role naturalnie przyjmują poszczególne osoby - kto jest planistą, kto taktykiem, a kto skupia wokół siebie resztę osób i prowadzi ich do wygranej.

Firmowe talent show

Ukryte talenty odkryte podczas rozmów na imprezach integracyjnych poza biurem mogą być cenne dla firmy, a nawet pomóc w wyznaczeniu nowej ścieżki działania. Dla przykładu - jeśli pracownik pisze blog o weekendowych wędrówkach, jego umiejętności pisania można wykorzystać w tworzeniu strategii content marketingu i zaangażować go w redagowanie bloga firmowego. Jeśli z kolei pomaga w organizacji wydarzeń - może w przyszłości zostać następnym liderem w firmie. Pracownicy, którzy codziennie wykorzystują swoje mocne strony w pracy, są o 8% bardziej wydajni i 15% rzadziej rezygnują z pracy. Dobrze przeprowadzone warsztaty team buildingu to doskonały sposób by dowiedzieć się więcej o swoich pracownikach, odkryć ich ukryte talenty i wykorzystać mocne strony.

Ekspozycja pracowników i ich talentów to także dobre narzędzie z zakresu employer brandingu. Firma, która oficjalnie „chwali się” umiejętnościami i osiągnięciami swoich pracowników zwiększa ich lojalność, a jednocześnie zachęca potencjalnych pracowników do udziału w rekrutacji - tłumaczy Bartosz Zieliński z Commplace.

Team building = Zmiana podejścia

Nawet najlepsi menedżerowie mogą onieśmielać pracowników, a to uczucie z kolei może sprawić, że pracownicy będą się wahać, aby omówić obawy dotyczące wykonywanej pracy, nowe pomysły i ścieżki kariery. Dobre relacje z kierownictwem mogą zwiększyć zadowolenie pracowników, produktywność i zwiększyć obroty, pobudzając kulturę firmy. - Ćwiczenia budowania zespołu mogą być świetnym sposobem na uczynienie menedżerów bardziej dostępnymi, ponieważ nie ma nic lepszego niż obserwowanie, jak Twój menedżer dobrze się bawi podczas prób rozwiązania zagadki kryminalnej, czy wykonywania innej zabawy, której celem jest team building - mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.

Człowiek zamiast adresu e-mail

Wyjazdy integracyjne dają pracownikom możliwość łączenia się w zespoły z innymi działami i poznawania ich ról. Jakie korzyści z tego wynikają? Pracownicy mają wgląd w to, co robią inne działy, mogą spokojnie porozmawiać o procesach, które zachodzą w organizacji, a nawet rozwiązać problem „wąskich gardeł”, zwiększając efektywność pracy. Wspólne rozwiązywanie zadań na warsztatach team buildingu sprzyja intergracji całego zespołu, pozwala także „humanizować współpracowników”. Dzięki temu Kowalski z działu księgowego przestanie być adresem e-mail, na który wysyłało się tabelki, a stanie się wysokim, uśmiechniętym Jankiem, który lubi kryminały i umie poprowadzić zespół do zwycięstwa podczas wspólnej zabawy.

Zastrzyk energii

Kiedy zespół wraca z wyjazdu integracyjnego, energia w biurze może się zmienić, nadając kulturze firmy porywający wstrząs. Najlepiej, jeśli pracownicy mogą stale przypominać sobie o wydarzeniu, na przykład otrzymując po nim koszulkę, idealną do noszenia w „luźne piątki”. Gadżety z imprez integracyjnych mogą przywracać wspomnienia dobrej zabawy i być dawką pozytywnej energii, pomagając utrzymać atmosferę w biurze. - Mimo że nazwa „zabawy integracyjne” może kojarzyć się wielu osobom z luźnym sposobem spędzania czasu to jednak warto pamiętać, że ich celem jest poprawienie atmosfery, zacieśnienia kontaktu, pogłębienie zaufania, czy o prostu budowanie relacji w zespole  - dodaje Joanna Hoc-Kopiej z Dwór Korona Karkonoszy.

Zadowoleni pracownicy są o ponad 43% bardziej produktywni, o 86% bardziej kreatywni oraz generują aż do 61% mniejszą rotację. To jak chyba znak, że warto zapisać w planie na najbliższy kwartał hasło “imprezy integracyjne”.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-01-17 | 11:03

Po co managerom kompetencje digitalowe?

Gonić największych Transformacja dotyka niektóre branże w zawrotnym tempie, a niektóre znacznie wolniej. Jednak główni gracze na rynku już od dłuższego czasu w swoich budżetach przeznaczają coraz większe kwoty na
Firma NOWOROCZNA PROMOCJA KLUBU PSIiTM DLA FIRM
2020-01-16 | 12:00

NOWOROCZNA PROMOCJA KLUBU PSIiTM DLA FIRM

Z rozpoczęciem nowego roku Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu przygotowało specjalną ofertę uczestnictwa w Klubie PSIiTM, skierowaną do przedstawicieli
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-01-13 | 01:00

Polisa od utraty zysku? Tak, ale ubezpieczyciele stawiają warunki

Nieplanowana przerwa w działalności produkcyjnej lub problemy z magazynowanymi produktami oznaczają gigantyczne straty dla biznesu. Od utraty zysku wskutek awarii linii produkcyjnych czy zepsucia składowanych towarów można się

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

CES 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Utraty danych doświadczyło co piąte małe i średnie przedsiębiorstwo. To dla firmy ryzyko przestoju, a nawet bankructwa

Dane i ich analiza są dziś dla wielu firm podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać wysokie koszty, osłabienie zaufania klientów i partnerów oraz niemożność kontynuowania działalności, prowadząc nawet do bankructwa. W Polsce w ubiegłym roku doświadczyło tego 18 proc. małych i średnich firm. Ryzyko utraty danych minimalizuje regularny backup, czyli tworzenie kopii zapasowej, przechowywanej w bezpiecznym miejscu. W razie utraty plików, e-maili czy innych danych kopia zapasowa pozwala przywrócić je w oryginalnej formie. Pojawiają się na rynku nowe, inteligentne modele tworzenia kopii zapasowej, pozwalające odzyskać dane w ciągu kilku minut.

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Spory między Skarbem Państwa a inwestorami coraz częściej kończą się ugodą. W zdecydowanej większości wygrywa jednak państwo

Spory publiczno-prywatne najczęściej pojawiają się przy okazji inwestycji infrastrukturalnych i są efektem opóźnień w realizacji kontraktu albo nieprecyzyjnej umowy. Co roku jest ich ok. 3 tys., a w 90 proc. przypadków kończą się sądową wygraną Skarbu Państwa. Rośnie jednak liczba sporów rozwiązywanych w drodze ugody – w ubiegłym roku było ich 84, o łącznej wartości roszczeń sięgającej 1,5 mld zł. Zarówno urzędnicy, jak i przedsiębiorcy coraz częściej widzą korzyść w mediacjach i zawieraniu ugód – zwłaszcza że prawo temu sprzyja, a jeszcze większe możliwości w tym zakresie stworzy od 2021 roku nowe Prawo zamówień publicznych. Barierą pozostaje jednak wciąż pokutujące, zwłaszcza wśród urzędników, przekonanie, że bezpieczniej iść do sądu.

Finanse

Inwestowanie społecznościowe zdobywa w Polsce rosnącą popularność. Warszawska giełda widzi w nim potencjał

Crowdinvesting – odmiana crowdfundingu – to forma inwestowania społecznościowego, w której w zamian za wsparcie inwestor otrzymuje określone prawa majątkowe czy własnościowe spółki. Jest szczególnie atrakcyjnym sposobem na pozyskiwanie kapitału dla małych spółek i start-upów. W Polsce zdobywa coraz większą popularność, choć wciąż daleko nam do rozwiniętych rynków, takich jak Wielka Brytania czy Skandynawia. Potencjał w crowdinvestingu dostrzega jednak warszawska giełda, która chce rozwijać ten rynek i uruchomiła dedykowany mu program.

Transport

Konsumenci czekają na uruchomienie dopłat do elektrycznych aut. Rozszerzenie ich na firmy mogłoby trzy razy mocniej rozpędzić rynek

Dopłaty do zakupu samochodów elektrycznych finansowane z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu mają stymulować rozwój elektromobilności w Polsce. W najbliższych miesiącach z rządowego wsparcia będą mogły skorzystać jedynie osoby fizyczne, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Nabór wniosków, który zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku, nie uwzględnia rynku flotowego. Wprawdzie rozporządzenie obejmujące przedsiębiorców już zostało przyjęte, ale warunki proponowanego wsparcia będą raczej zniechęcać firmy do korzystania z dopłat, a to właśnie one realizują 70 proc. zakupów nowych aut.