Tikkurila z tytułem „Budowlanej Firmy Roku 2020”
Tikkurila Polska SA
Mościckiego 23
39-200 Dębica
magdalena.olszewska|tikkurila.com| |magdalena.olszewska|tikkurila.com
539-913-726
www.tikkurilagroup.com
Wyróżnienie „Budowlana Firma Roku” przyznawane jest firmom z branży budowlanej za dynamiczny rozwój i osiągniętą pozycję na rynku budowlanym; za szczególne osiągnięcia w danym roku, wyróżniające firmę na tle branży i konkurencji. Ponadto, przedsiębiorstwa, które uzyskały ten tytuł, charakteryzuje rzetelność oraz wysoka jakość oferowanych produktów i usług, potwierdzona rekomendacjami.
Misją konkursu jest również docenienie menadżerów. Nagroda ta przyznawana jest szefom firm za „efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału oraz przewagi konkurencyjnej firmy, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową, a także wspieranie istotnych dla rozwoju branży inicjatyw”. W tym roku w gronie laureatów ponownie znalazł się Remigiusz Skąpski, Prezes Zarządu Tikkurila Polska SA, który został uhonorowany tytułem „Osobowość Branży 2020”.
Miniony rok był rokiem szczególnym. Pandemia zdominowała świat i postawiła przed wszystkimi nowe wyzwania. Miesiące z Covid-19 pokazały, że Tikkurila umie szybko i sprawnie reagować na zmieniające się okoliczności. Firma na bieżąco analizowała sytuację i utrzymywała gotowość do realizacji różnych scenariuszy. Koncentrowała się na bieżącej działalności, jednocześnie kontynuując strategiczny rozwój firmy i oferty kierowanej do Klientów. Wdrożone procedury wewnętrzne pozwoliły firmie zachować ciągłość produkcji oraz dostaw produktów i usług, utrzymać obsługę Klientów na najwyższym poziomie, a w rezultacie osiągnąć bardzo dobre wyniki.
Skuteczność działań Tikkurila doceniła Kapituła złożona z przedstawicieli Redakcji oraz Rady Naukowej „Buildera”, wiodących reprezentantów branży – autorytetów z zakresu architektury i budownictwa reprezentujących najważniejsze uczelnie w kraju i za granicą, która zadecydowała o wyborze laureatów programu.
„Przyznane nam wyróżnienia magazynu Builder są pięknym uhonorowaniem ciężkiej pracy i wyjątkowej determinacji całego zespołu Tikkurila. W imieniu Zarządu oraz swoim własnym dziękuję wszystkim naszym pracownikom oraz partnerom biznesowym, dzięki którym przeszliśmy przez ten trudny i nieprzewidywalny rok z sukcesem” – komentuje nagrody Remigiusz Skąpski, Prezes Zarządu Tikkurila.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.