Warsztaty scrapbookingu dla małych pacjentów
Fundacja Dr Clown
Powstańców Śląskich 87 lok. U10B
01-355 Warszawa
paulina.latacz|drclown.pl| |paulina.latacz|drclown.pl
728 401 910
www.drclown.pl
Między 21 a 25 maja w pięciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon odbyły się niezwykłe warsztaty dla dzieci długotrwale hospitalizowanych. Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon przekazali na oddziały dziecięce pudełka z materiałami plastycznymi oraz tajemniczymi, pustymi albumami. Zadaniem dzieci było stworzenie opowieści pod tytułem „Historia pewnego uśmiechu” i wypełnienie pustych kart księgi własnymi rysunkami, ozdobami i malunkami. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz korzystania z zasobów własnej wyobraźni i kreatywności.
– Doktorzy Clowni od lat wspierają najmłodszych podczas pobytu w szpitalu. Dzieci długotrwale hospitalizowane są szczególnie narażone na poczucie odizolowania i niepewności, stres oraz… monotonię. Przygotowując warsztaty z tworzenia książek, chcieliśmy sprawić, aby pacjenci na chwilę oderwali się od szpitalnej rzeczywistości, by przenieśli się w świat zabawy i uśmiechu – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.
– Celem kampanii Amazon Reads jest kompleksowe podejście do problemu niskiego wskaźnika czytelnictwa w Polsce oraz pokazanie, jak duże znaczenie dla rozwoju najmłodszych ma umiejętność czytania i pisania. Czytanie książek nie tylko pobudza wyobraźnię i kształtuje osobowość młodych ludzi, ale także znacząco obniża poziom stresu, co jest szczególnie ważne dla małych pacjentów. Wierzymy, że dostęp do literatury powinny mieć wszystkie dzieci, niezależnie od pochodzenia, statusu majątkowego czy stanu zdrowia. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Dr Clown nasi pracownicy mogli odwiedzić najmłodszych przebywających w szpitalach i zaprosić ich do wspólnej przygody z książką – mówi Blanka Fijołek, CEE Community Engagement Manager w Amazon.
Warsztaty odbyły się na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, na Oddziale Hematologii Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala Psychiatrycznego im. J. Babińskiego w Łodzi, oraz na Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.
Ponadto pod oknami szpitali wolontariusze Fundacji Dr Clown zorganizowali pełne uśmiechu tańce
i animacje dla podopiecznych placówek.
Ze względów bezpieczeństwa warsztaty na oddziałach zostały poprowdzone przez nauczycielki ze szkół przyszpitalnych oraz prowadzące terapie zajęciowe.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.