Warsztaty scrapbookingu dla małych pacjentów
Fundacja Dr Clown
Powstańców Śląskich 87 lok. U10B
01-355 Warszawa
paulina.latacz|drclown.pl| |paulina.latacz|drclown.pl
728 401 910
www.drclown.pl
Między 21 a 25 maja w pięciu szpitalach zlokalizowanych w pobliżu centrów logistyki e-commerce Amazon odbyły się niezwykłe warsztaty dla dzieci długotrwale hospitalizowanych. Wolontariusze Fundacji Dr Clown wraz z pracownikami Amazon przekazali na oddziały dziecięce pudełka z materiałami plastycznymi oraz tajemniczymi, pustymi albumami. Zadaniem dzieci było stworzenie opowieści pod tytułem „Historia pewnego uśmiechu” i wypełnienie pustych kart księgi własnymi rysunkami, ozdobami i malunkami. Celem warsztatów było zachęcenie dzieci do czytania książek oraz korzystania z zasobów własnej wyobraźni i kreatywności.
– Doktorzy Clowni od lat wspierają najmłodszych podczas pobytu w szpitalu. Dzieci długotrwale hospitalizowane są szczególnie narażone na poczucie odizolowania i niepewności, stres oraz… monotonię. Przygotowując warsztaty z tworzenia książek, chcieliśmy sprawić, aby pacjenci na chwilę oderwali się od szpitalnej rzeczywistości, by przenieśli się w świat zabawy i uśmiechu – mówi Agata Bednarek, Prezes Zarządu Fundacji Dr Clown.
– Celem kampanii Amazon Reads jest kompleksowe podejście do problemu niskiego wskaźnika czytelnictwa w Polsce oraz pokazanie, jak duże znaczenie dla rozwoju najmłodszych ma umiejętność czytania i pisania. Czytanie książek nie tylko pobudza wyobraźnię i kształtuje osobowość młodych ludzi, ale także znacząco obniża poziom stresu, co jest szczególnie ważne dla małych pacjentów. Wierzymy, że dostęp do literatury powinny mieć wszystkie dzieci, niezależnie od pochodzenia, statusu majątkowego czy stanu zdrowia. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Dr Clown nasi pracownicy mogli odwiedzić najmłodszych przebywających w szpitalach i zaprosić ich do wspólnej przygody z książką – mówi Blanka Fijołek, CEE Community Engagement Manager w Amazon.
Warsztaty odbyły się na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, na Oddziale Hematologii Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie, na Oddziale Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala Psychiatrycznego im. J. Babińskiego w Łodzi, oraz na Oddziale Klinicznym Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu.
Ponadto pod oknami szpitali wolontariusze Fundacji Dr Clown zorganizowali pełne uśmiechu tańce
i animacje dla podopiecznych placówek.
Ze względów bezpieczeństwa warsztaty na oddziałach zostały poprowdzone przez nauczycielki ze szkół przyszpitalnych oraz prowadzące terapie zajęciowe.

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.