Komunikaty PR

Flipping rośnie w siłę na Śląsku

2021-10-04  |  11:28
Biuro prasowe

Znany z relatywnie wysokiego bezpieczeństwa rynek nieruchomości rośnie w siłę. Tylko w lipcu banki pożyczyły 8 miliardów złotych na zakup mieszkań. To absolutny rekord w dotychczasowej historii pomiarów. Kolejny padł w kwestii średniej wartości kredytu - wyniosła ona 328,53 tys. zł, czyli o 17,5 proc. więcej od średniej z lipca zeszłego roku. Dobra sytuacja w branży jest szansą nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla wielu podmiotów zajmujących się obrotem nieruchomościami.

Coraz większą popularnością cieszy się też tzw. flipping polegający na zakupie, remoncie i sprzedaży lokali z zyskiem. Przykładem na rozwój tego typu aktywności na Śląsku są działania firmy flipperskiej Dynamic Estate SA, która niedawno rozpoczęła emisję akcji na platformie Beesfund. 

 

Śląsk regionem o dużym potencjale

Dynamic Estate S.A. to spółka, która inwestuje w nieruchomości w Tychach i Bytomiu. Mimo, że w aktualnej formie działa od ponad roku, członkowie zespołu pracują ze sobą od lat w ramach działań grupy Dynamic i mają za sobą wiele udanych flipów. Doświadczeni specjaliści zajmują się wyszukiwaniem mieszkań, kupowaniem, remontowaniem ich, a następnie sprzedażą nowemu najemcy. Dzięki sprawdzonej ekipie fachowców, jeden flip może trwać zaledwie kilka miesięcy. Warto dodać, że Śląsk od kilku lat jest szczególnie łakomym kąskiem dla podmiotów zajmujących się szeroko pojętym obrotem nieruchomościami. Region ten w 2018 zyskał miano tzw. lokomotywy gospodarczej Polski.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w II kw. 2024 r. Biuro prasowe
2024-07-18 | 11:00

Przenoszenie rachunków bankowych w systemie Ognivo w II kw. 2024 r.

W II kw. 2024 r. decyzję o zmianie rachunku bankowego, z wykorzystaniem systemu Ognivo, podjęło 3 769 osób. Najwięcej wniosków w tym kwartale – ponad 1 300 –
Finanse Eksport towarów za granicę
2024-07-17 | 10:30

Eksport towarów za granicę

Ostatnie tygodnie obfitowały w dwa kluczowe wydarzenia polityczne, wywierające bezpośredni wpływ na jedne z największych gospodarek w Europie. Jak wskazuje biuro maklerskie BNP
Finanse Europejski Bank Centralny - obniżki stóp nie tym razem
2024-07-17 | 08:00

Europejski Bank Centralny - obniżki stóp nie tym razem

W skrócie:    • Allianz Trade oczekuje, że na posiedzeniu 18 lipca EBC wstrzyma się z decyzją, utrzymując stopę depozytową na niezmienionym poziomie 3,75%, po

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.