Fotowoltaika w ofercie Grupy ANG S.A.
Grupa ANG
Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
edyta.miszczuk|grupaang.pl| |edyta.miszczuk|grupaang.pl
660128428
grupaang.pl
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych obszarów związanych z OZE. Grupa ANG S.A. dostrzega potencjał tego sektora i rozwija nowy obszar biznesowy – sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma podpisała umowy partnerstwa z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Jeszcze w pierwszym kwartale br. planuje kolejne.
Grupa ANG S.A. jest jednym z pierwszych pośredników finansowo-ubezpieczeniowych, który do swojej oferty wprowadził sprzedaż instalacji fotowoltaicznych. Firma chce pomóc swoim klientom uniezależnić się od rosnących cen energii oraz dbać o środowisko.
„Produkt, jakim są instalacje fotowoltaiczne, jest bliski naszemu myśleniu o świecie. Rozwijamy się w sposób zrównoważony, dokładamy wszelkich starań, by prowadzić działalność odpowiedzialnie, z troską o dobro wspólne. Zależy nam też na tym, aby mieć swój udział w zapewnieniu przyszłym pokoleniom dostępu do zasobów naturalnych w stopniu nie mniejszym niż ten, jaki stał się naszym udziałem. Dlatego chcemy naszych klientów hipotecznych, inwestujących w swoje domy zachęcać do stosowania rozwiązań, które są proekologiczne. Tym samym fotowoltaika staje się naturalnym rozwinięciem naszej oferty hipotecznej. Dodatkowo, w sytuacji epidemicznej poszukujemy alternatywnych źródeł przychodu dla naszych ekspertów i możliwości skorzystania z ich wiedzy i doświadczenia, aby wspólnie rozwijać i wzmacniać markę ANG” – powiedział Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu w Grupie ANG S.A.
Grupa ANG sukcesywnie rozwija zespół odpowiedzialny za ofertę sprzedaży instalacji fotowoltaicznych oraz wykonania audytów fotowoltaicznych. Dotychczas firma nawiązała współpracę z Edison Energia, BREWA Sp. z o.o., a także Sunday Polska Sp. z o.o. Do końca pierwszego kwartału 2021 roku planowane są kolejne partnerstwa.
Potencjał rynku fotowoltaicznego w Polsce
Z raportu „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”, opracowanego przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że sektor fotowoltaiki (PV) rozwija się najszybciej spośród innych związanych z OZE. Według prognoz IEO w 2023 moc PV osiągnie 6,6 GW. Dwa lata później, czyli w 2025 roku, całkowita moc zainstalowana może osiągnąć 7,8 GW. Tym samym już w 2025 roku moc źródeł PV przekroczy założenia określone w Krajowym planie na rzecz energii i klimatu na lata 2021-2030.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.