Fracht FWO Polska z Klubem Przyjaciół K.I.D.S
Fracht FWO Polska, operator logistyczny dla przemysłu, został członkiem Klubu Przyjaciół K.I.D.S i partnerem Fundacji K.I.D.S Klubu Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Celem Frachtu jest włączenie się we wsparcie realizacji projektów na rzecz tworzenia dziecięcych szpitali przyszłości w Polsce.
- Projekty, które realizuje Fundacja K.I.D.S., pokazują jak najnowsze technologie mogą zmieniać szpitale w bardziej przyjazne i nowoczesne miejsca, i tym samym wpływać na proces leczenia przewlekle chorych dzieci. Dołączenie do grona partnerów i firm wspierających Fundację K.I.D.S daje nam realną możliwość niesienia tej pomocy – powiedział Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska.
Współpraca z Fundacją K.I.D.S. jest kolejnym obszarem działań z zakresu CSR - społecznej odpowiedzialności biznesu, która na stałe jest wpisana do strategii Fracht FWO Polska. Firma jest już m.in. partnerem programu aktywizacji sportowej Win Win Warszawa, skierowanego do młodzieży znajdującej się pod opieką placówek opiekuńczo-wychowawczych. Fracht FWO jest też partnerem Klubu Legia Warszawa – Sekcja Koszykówki. Teraz przyszedł czas na realizację nowych celów.
Szpitale przyszłości
Misją Fundacji K.I.D.S jest tworzenie szpitali przyszłości dla dzieci z wykorzystaniem najnowszych technologii i rozwiązań. Obecnie Fundacja współpracuje z największym w Polsce szpitalem dziecięcym – Instytutem „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” (CZD) w Warszawie. Fundacja realizuje swoje projekty m.in. poprzez organizację akcji charytatywnych i społecznych, takich jak np. koncert „Wielcy Artyści Małym Pacjentom”. W ubiegłym roku w trakcie tego koncertu zebrano fundusze na remont Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi i przeniesienie jej bliżej bloku operacyjnego Centrum Zdrowia Dziecka, który do tej pory oddalony był o 700 metrów. Otwarcie Pracowni miało miejsce 21 maja 2020 r.
Na czele Fundacji stoi jej założycielka Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i Ambasador Centrum Zdrowia Dziecka. Wśród zrealizowanych i planowanych projektów Fundacji wymienić można m.in. remont przychodni immunologicznej i chorób płuc, wdrożenie aplikacji pacjenta, robotyzację rejestracji pacjentów pierwszorazowych, czy robotyzację szpitalnej apteki. Fundacja reaguje też na bieżące potrzeby szpitala, np. w ramach wsparcia w czasie pandemii COVID-19 przekazała m.in. chromebooki do zdalnej nauki dla dzieci przebywających w szpitalu oraz laptopy do konsultacji video z poradnią psychologii, psychiatrii i kardiologii. Więcej informacji na temat Fundacji i prowadzonych przez nią projektów można znaleźć na www.kids.org.pl.
Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Zielone korytarze dla zrównoważonego transportu towarów w Europie
Zmiany w systemie SENT: kontrole ładunków obejmą zagranicznych przewoźników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Dobre prognozy dla rynku kredytów mieszkaniowych. Mimo braku rządowego programu wsparcia
Rok 2025 powinien być dobrym okresem na rynku kredytów mieszkaniowych. – Zainteresowanie nadal będzie rosło i paradoksalnie przyczyni się do tego niedawna zapowiedź ministra rozwoju i technologii, że nie będzie Kredytu 0 proc. – ocenia dr Jacek Furga, prezes Centrum Procesów Bankowych i Informacji. Jak wskazuje, pomimo braku kolejnego programu wsparcia dla kredytów mieszkaniowych 2024 rok również zakończył się dobrym wynikiem, a jakość obsługi złotowych kredytów mieszkaniowych pozostaje na bardzo wysokim poziomie.
Prawo
W Polsce brakuje ośrodków interwencji kryzysowej. Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie i zwiększenie finansowania
W 2023 roku w Polsce funkcjonowało 170 ośrodków interwencji kryzysowej, ale w wielu powiatach tego typu wsparcie wciąż nie jest dostępne. NIK już w 2021 roku alarmował, że ponad połowa powiatów nie powołała takich ośrodków. Tylko część istniejących placówek świadczy całodobowo wsparcie dla osób doświadczających kryzysów, a zapotrzebowanie na takie usługi stale rośnie. Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich apeluje o zmiany w prawie dotyczącym interwencji kryzysowej oraz finansowaniu tych usług.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.