FRACHT FWO POLSKA Z NOWYM BIUREM W GDAŃSKU

Sylwia Kuligowska
SCOPE PR
MIkołajczyka 12 lok 162
03-984 Warszawa
contact|scopepr.pl| |contact|scopepr.pl
692444406
www.scopepr.pl
FRACHT FWO POLSKA Z NOWYM BIUREM W GDAŃSKU
Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br., oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, Dyrektor Oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.
Jednym z powodów, dla którego zarząd Fracht FWO Polska zdecydował się na uruchomienie kolejnego w Polsce biura firmy, tym razem na Wybrzeżu jest zmieniający się biznes i rosnące znaczenie portów Trójmiasta. Grupa Fracht obecna jest aktualnie we wszystkich znaczących portach świata. Biura Grupy działają w Szanghaju, Singapurze, portach ARA, a także w Hamburgu oraz największych portach Stanów Zjednoczonych, Australii,
w brazylijskim porcie Santos, w Dubaju czy portach afrykańskich. Wszędzie tam, gdzie funkcjonują duże biznesy kontenerowe. Kolejnym aspektem trójmiejskiej działalności Fracht FWO jest rosnący wolumen przesyłek do Polski i konieczność bycia bliżej biznesu kontenerowego, który bez wątpienia jest biznesem portowym, i w którym odbywa się najwięcej operacji handlowych i logistycznych. Porty skupiają armatorów morskich, spółki portowe, terminale.
Siedziba nowego oddziału Fracht FWO Polska, mieści się w budynku Wave w Gdańsku. Stanowisko Dyrektora oddziału zostało powierzone Arkadiuszowi Torbickiemu, managerowi w wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie transportu kontenerów morskich i logistyki portowej.
- Cztery lata temu zaczynaliśmy z biurem portowym w Szczecinie, która działa z powodzeniem. Od dłuższego czasu planowaliśmy otworzyć siedzibę w Trójmieście, szukaliśmy jednak odpowiedniego kandydata do pracy na stanowisku managera, który poza wiedzą stricte merytoryczną z obszaru spedycji morskiej posiada doświadczenie w budowaniu relacji z armatorami, terminalami, firmami z zaplecza portu, ale przede wszystkim w zarządzaniu zespołem.Wybraliśmy ostatecznie Gdańsk, a stery Oddziału przekazaliśmy w ręce Arkadiusza Torbickiego, fachowca i menadżera z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, sprawnie poruszającego się zarówno w środowisku portowym, żeglugowym, jak i doskonale znającego rynek klientów na biznes kontenerowy w Polsce. Dyrektor Torbicki to znana w Trójmieście postać branży logistycznej. Jestem przekonany, że oddajemy ster w ręce specjalisty i praktyka, który przekonał nas swoimi pomysłami – informuje Andrzej Bułka, Prezes Zarządu Fracht FWO Polska Sp. z o.o.
Fracht FWO jest firmą, która wiąże się ze swymi pracownikami długoterminowo. Do zespołu pozyskiwani są zarówno utalentowani absolwenci, jak również osoby z ugruntowanym doświadczeniem zawodowym, otwarte na dalszy rozwój, komunikatywne i kreatywne. Do biura w Gdańsku, firma również poszukiwać będzie w najbliższym czasie osób, które
z zaangażowaniem będą budowały sukces trójmiejskiego Oddziału. W ciągu najbliższych miesięcy Fracht FWO Polska planuje zatem rekrutację wśród doświadczonych specjalistów, ale nie zamyka się na osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę z frachtem morskim.
- Oddział gdański planowany jest – nazwijmy to w nomenklaturze sportowej, jako klub wielosekcyjny. Chcielibyśmy się tam zajmować spedycją morską kontenerową, drobnicą kontenerową, ale także ładunkami ponadnormatywnymi i transportem drogowym ładunków kontenerowych – dodaje Andrzej Bułka
- Fracht FWO Polska jest liderem polskiego rynku w obszarze przewozów ponadgabarytowych i specjalistycznych. Teraz otwiera się również na rynek transportów kontenerowych i przewozu drobnicy morskiej, w związku z czym postanowił zaznaczyć swoją obecność na Wybrzeżu. Jesteśmy przekonani, że na tak szerokim i ciekawym rynku, mając wsparcie ze strony globalnej Grupy Fracht, znajdzie się miejsce i dla nas – informuje Arkadiusz Torbicki, Dyrektor Oddziału Fracht FWO Polska w Gdańsku.

DPD Mobile z kolejnymi państwami na mapie Europy. Wysyłki międzynarodowe z aplikacji już do 20 państw

Przełomowe badanie. Polscy właściciele ciężarówek chcą elektryków

Polska produkcja rowerów wodorowych coraz bliżej - Groclin ogłasza plany
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.