Komunikaty PR

Game Jam 2020 - już 27 listopada rozpocznie się kolejny 40-godzinny hackathon

2020-11-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Justyna Oracz
WE!RE Fantasy

Ksawerego Liskego 7
50-345 Wrocław
justyna.oracz|werefantasy.com| |justyna.oracz|werefantasy.com
602277329
werefantasy.com

Gam Jam to wydarzenie przygotowane z myślą o osobach zainteresowanych tworzeniem gier wideo - zrzesza pasjonatów gier, projektantów oraz programistów. Organizatorami imprezy jest Agencja Rozwoju Przemysłu oraz ARP Games - jedyny w Polsce akcelerator gier wideo. Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez GovTech Polska.

Game Jam, który potrwa od piątku do niedzieli (27-29 listopad) jest jednym z głównych wydarzeń GovTech Festival, czyli trwającego miesiąc cyklu dostępnych dla wszystkich wydarzeń online. Uczestnicy, tworząc gry rywalizować będą o nagrody pieniężne - zwycięska drużyna otrzyma 30 tysięcy złotych, a drugi i trzeci stopień podium warte będą kolejno 20 i 10 tysięcy. Organizator poinformował też o nagrodzie specjalnej ufundowanej przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Twórcom nagrodzonej produkcji umożliwi udział w Dubai EXPO 2020 - czyli światowej wystawie, w której Polska uczestniczy już od wielu lat.

Game Jam jest doskonałą okazją dla twórców gier, by zaprezentować swoją kreatywność i specjalistyczne umiejętności a z drugiej strony jest sprawdzianem z umiejętności pracy pod presją czasu. Warto podkreślić, że pomysły na najlepsze gry rodzą się często właśnie podczas takich wydarzeń jak Game Jam, a niejeden profesjonalny zespół deweloperski nie powstałby, gdyby nie takie inicjatywy - wyjaśnia Piotr Jurek, Prezes ARP GAmes. 

Udział jest bezpłatny, a całość przeprowadzona zostanie online. Dostępny jest więc dla każdego, kto chce sprawdzić swoich sił w programowaniu gier. Rejestracja możliwa jest adresem: https://app.evenea.pl/event/hackyeah-2020live/. O tym, w jakiej kategorii będą tworzone tegoroczne prace zadecyduje głosowanie na fanpage Game Jam (https://www.facebook.com/gamejamsquare). Dostępne są takie kategorie jak: Connect & Share, No borders oraz Solidarity. Zwycięska kategoria zostanie ogłoszona 25 listopada. 

Podczas zeszłorocznej edycji nagrodę Grand Prix oraz główną nagrodę w kategorii Best Sound Design, wygrał dwuosobowy zespół Color Fuel za grę Honey Beats. Produkcja poświęcona była pogłębiającemu się problemowi ginących pszczół, a sama rozgrywka nastawiona była na kooperację i wzajemną odpowiedzialność za czyny obu graczy. Paulina Mołas i Patryk Szeląg, czyli zwycięzcy, w ostatniej chwili podjęli decyzję o wzięciu udziału w konkursie, nastawiając się głównie na dobrą zabawę wynikającą z rywalizacji. 

________________________________________

ARP Games sp. z o.o. to jedyny w Polsce akcelerator gier wideo, na którego wsparcie mogą liczyć młodzi twórcy. Spółka powstała w 2016 r. Została założona przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. SPIN-US sp. z o.o. – spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego oraz Powiat Cieszyński. ARP Games rekrutuje młode talenty, pomagając twórczo rozwinąć ich pomysły. 

GovTech Festival to trwający przez miesiąc projekt edukacyjno-technologiczny, którego celem jest przybliżenie obywatelom cyfrowego świata poprzez cykl wydarzeń online. W ramach GovTech Festival organizowane są webinaria, warsztaty i hackathony, które mają na celu przełamywanie analogowych barier, edukowanie oraz otwieranie społeczeństwa na nowe możliwości związane z cyfryzacją i digitalizacją. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
GovTech Festival organizowany jest przez GovTech Polska – międzyresortowy zespół działający w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Festiwal odbywa się pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego, Grupy Wyszehradzkiej oraz Internet Governance Forum
2021, czyli jednej z inicjatyw ONZ. Festiwal otrzymał także patronat Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack Biuro prasowe
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie
IT i technologie Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center
2024-05-08 | 09:50

Konsumenci zaczynają flirtować z botami w contact center

Boty oparte o sztuczną inteligencję to już codzienność w contact center, a nasz stosunek do nich szybko się zmienia. Wraz z coraz większą biegłością botów w swobodnej komunikacji

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rząd chce negocjować z Komisją Europejską wydłużenie terminu KPO. Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku

W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć  w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Problemy społeczne

Blisko co piąta firma zamierza ograniczać zatrudnienie. W dużej mierze to wynik niepewności gospodarczej i rosnących kosztów pracowniczych

Z danych GUS wynika, że pod koniec marca 159 firm w Polsce ogłosiło plany zwolnień grupowych łącznie 17 tys. pracowników. Badania koniunktury wskazują, że wśród przedsiębiorców przeważają nastroje pozytywne, jednak zdecydowanie więcej z nich planuje ograniczenie zatrudnienia niż jego wzrost. – Nie jest to jeszcze zapowiedź armagedonu, ale warto się zastanowić, z czego to wynika. W dużej mierze to efekt rosnących kosztów prowadzenia biznesu i spowolnienia gospodarczego – ocenia dr hab. Jacek Męcina, prof. UW i doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Regionalne - Śląskie

Od kopalni węgla do kopalni pomysłów. Katowice i metropolia chcą być liderami innowacji

Jeszcze dwie dekady temu Katowice i inne miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kojarzyły się głównie z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego i licznymi problemami związanymi z transformacją gospodarczą, które bardzo mocno dotykały kopalnie i cały przemysł ciężki. Od tego czasu wiele się zmieniło. Największe miasto aglomeracji górnośląskiej stawia na innowacyjne trendy w gospodarce, m.in. branżę gamingową, i kreuje się na miejsce spotkań. Dobrym przykładem może być Europejski Kongres Gospodarczy, który odbył się w Katowicach już po raz 16.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.