GIAP i Sputnik Software z ofertą specjalną dla urzędów w ramach Tarczy PFR
- W ramach Tarczy Antykryzysowej Polski Fundusz Rozwoju i Związek Miast Polskich wystartował z projektem, który pomaga nawiązać współpracę między samorządami a dostawcami m.in. w obszarze rozwiązań IT.
- Dzięki Platformie Rozwiązań Antykryzysowych oraz webinarom PFR dostawcy rozwiązań IT mają możliwość przedstawienia swoich produktów dla sektora publicznego. Specjalnie przygotowane oferty to szansa dla wielu samorządów na wprowadzenie kolejnych rozwiązań w ramach transformacji cyfrowej oraz usprawnienie funkcjonowania urzędów w czasie trwania pandemii oraz po jej zakończeniu.
- GIAP oraz Sputnik w ramach projektu PFR oferują urzędom skorzystanie z e-usług dla administracji publicznej przez pół roku za darmo.
W związku z czasowym zamrożeniem gospodarki oraz wprowadzeniem przepisów Tarczy Antykryzysowej, Grupa PFR podejmuje działania łagodzące ekonomiczne skutki panującej pandemii. Dedykowane instrumenty wsparcia w ramach Tarczy wspierają przedsiębiorców, którzy ucierpieli w okresie kwarantanny. Wprowadzone zostały także rozwiązania dedykowane sektorowi publicznemu, który również musiał dostosować się do nowej rzeczywistości. Wymuszone w warunkach lockdown-u przeniesienie świadczonych przez administrację publiczną usług w tryb online nie dla wszystkich jednostek urzędowych okazało się łatwe, czy w ogóle możliwe. Aby wspomóc ich przejście do pracy w trybie zdalnym, PFR wyszedł z inicjatywą, która ma na celu połączenie przedstawicieli sektora publicznego z przedsiębiorstwami oferującymi dla nich rozwiązania technologiczne.
Wsparcie odbywa się dwutorowo. PFR organizuje cykl webinarów, podczas których dostawcy rozwiązań IT dla administracji samorządowej i urzędów centralnych w Polsce będą mogli prezentować własne produkty wspomagające transformację cyfrową sektora publicznego. Dodatkowo, ze względu na trudną sytuację ekonomiczną przedstawione zostaną szczególnie korzystne dla sektora publicznego oferty, w ramach których rozwiązania technologiczne zostaną udostępnione na specjalnych, atrakcyjnych warunkach w okresie najbliższych minimum 6 miesięcy.
- W ramach naszej oferty proponujemy korzystanie z ponad 120 e-usług. Jako ofertę specjalną przygotowaliśmy elektroniczną Samorządową Platformę Danych Przestrzennych, na bazie której funkcjonują m.in. serwisy GIAP czyli Geo Ankieta, E-Usterka, E-Partycypacja oraz produkt firmy Sputnik Radni.Info. Wszystkie te usługi ułatwiają komunikację mieszkańców z przedstawicielami administracji publicznej, umożliwiając im wygodne stosowanie współczesnych kanałów przekazu informacji w tym również za pomocą telefonu komórkowego. Nasze systemy pozwalają na logowanie Profilem Zaufanym, integrację z ePUAP oraz płatności online w przypadkach, gdy jest to konieczne ze względu na przepisy prawne. Jako wsparcie dla sektora publicznego jesteśmy w stanie zaoferować 6 nieodpłatnych miesięcy korzystania z pakietu 4 dowolnych e-usług, pod warunkiem, ze zgłoszenie otrzymamy do końca lipca tego roku. – tłumaczy Sławomir Hemerling-Kowalczyk, prezes zarządu GIAP.
Atrakcyjne oferty sprawdzonych dostawców rozwiązań IT mogą stać się deską ratunku dla ogromnej liczby mniejszych podmiotów, które wcześniej oszczędzały na wdrożeniu technologii. Teraz korzystając z rozwiązań IT w ciągu pierwszego półrocza na preferencyjnych warunkach będą mogły skutecznie obsługiwać mieszkańców bez konieczności ich obecności w urzędzie. Ponadto okres ten umożliwi przetestowanie rozwiązania i analizę zmian w efektywności działania jednostki. Pozwoli on podjąć racjonalną opartą o twarde dane decyzję odnośnie inwestycji w stosowane rozwiązanie technologiczne i kontynuacji współpracy z wybranym dostawcą.
- Mamy świadomość tego, że w tych trudnych czasach musimy się wzajemnie wspierać i wypracować rozwiązania, które pozwolą kontynuować pracę w odmiennych niż dotychczas warunkach. Przeniesienie działalności sklepu czy samorządu do sieci internetowej nie tylko zabezpiecza zachowanie podstawowej funkcjonalności i płynności finansowej, ale również chroni kupujących i usługobiorców. Potencjalne zagrożenia związane z pandemią stały się motywacją do natychmiastowego wdrożenia rozwiązań IT. Polska jeszcze przed pandemią była otwarta na nowoczesne narzędzia interakcji i współdziałania, którymi są m.in. e-usługi, obecna sytuacja będzie jednak katalizatorem dla tych zmian – dodaje Sławomir Hemerling-Kowalczyk.
W zeszłym miesiącu GIAP i Sputnik Software połączyły siły tworząc jedyną grupę kapitałową STGE aby, wzajemnie uzupełniając oferty, świadczyć kompleksowe usługi dla samorządów oraz administracji centralnej w Polsce.

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

KE przedstawia białą księgę obronności europejskiej. Nowa strategia UE zakłada zmianę podejścia do zdolności obrony i inwestycji w ten obszar
Unia Europejska podejmuje zdecydowane kroki na rzecz wzmocnienia swojego bezpieczeństwa i uniezależnienia się od dostaw sprzętu wojskowego spoza kontynentu. Komisja Europejska przedstawiła plan ReArm Europe/Readiness 2030 oraz białą księgę dotyczącą obronności, w której wskazuje priorytety procesu dozbrajania kontynentu. Europosłowie podkreślają, że UE musi działać samodzielnie, nie mogąc polegać wyłącznie na decyzjach USA i NATO.
Konsument
Co roku ubywa na świecie około 10 mln hektarów lasów. Walka z wylesianiem i degradacją lasów jest koniecznością

Degradacja lasów i wylesianie stanowi jeden z ważniejszych czynników przyspieszających negatywne skutki zmian klimatycznych. Powstrzymanie tego procesu i regeneracja ekosystemów leśnych to jedne z najskuteczniejszych sposobów ograniczenia emisji CO2. Niezbędne są więc rozwiązania systemowe, które powstrzymają wylesienie, jak rozporządzenie EUDR czy certyfikacja gospodarki leśnej, która potwierdza najwyższe standardy w tym zakresie.
Prawo
Prace nad deregulacją przyspieszają. Przedsiębiorcy wyczekują korzystnych zmian

Większość firm w UE wskazuje przeregulowanie jako przeszkodę dla inwestycji i traktuje je jako największe wyzwanie, przede wszystkim dla konkurencyjności – wskazują badania przytaczane w raporcie Mario Draghiego. Od kilku miesięcy deregulacja jest więc odmieniana przez wszystkie przypadki, zarówno na forum UE, jak i w Polsce. Są też już pierwsze konkretne propozycje uproszczeń.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.