Komunikaty PR

Art Games Studio i Polyslash rozpoczynają współpracę nad grą Alchemist Simulator

2020-01-22  |  10:18
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Chołuj
Inner Value

Wilcza 46
00-679 Warszawa
m.choluj|innervalue.pl| |m.choluj|innervalue.pl
+48 22 292 04 28
innervalue.pl/

Art Games Studio, notowany na NewConnect producent i dystrybutor gier wideo na PC i konsole, podpisał umowę ze spółką Polyslash na rozbudowanie gry Alchemist Simulator. Spółki połączą siły oraz kompetencje swoich zespołów w celu wzbogacenia produkcji o nowe mechaniki i funkcjonalności, co ma przełożyć się  na jej uatrakcyjnienie i lepszy odbiór wśród społeczności graczy. Zgodnie z przyjętymi założeniami Art Games Studio będzie odpowiadało za produkcję gry. Zespół Polyslash, poza wsparciem merytorycznym, zajmie się wydaniem tytułu w wersji PC, a w późniejszym okresie także na konsole. Premiera Alchemist Simulator planowana jest w drugiej połowie 2020 roku.

- Od jakiegoś czasu prowadziliśmy zaawansowane rozmowy zmierzające do nawiązania współpracy ze studiem Polyslash w zakresie rozszerzenia prac nad grą Alchemist Simulator. Naszym celem było pozyskanie wiarygodnego i doświadczonego partnera, który dostrzeże potencjał produkcji i zajmie się stroną wydawniczą. Wierzymy, że taki podział kompetencji w rezultacie przełoży się na pozytywny odbiór produkcji wśród społeczności graczy i jednocześnie wpłynie na lepszą dystrybucję gry – komentuje Jakub Bąk, prezes Art Games Studio.

Zespoły Art Games Studio oraz Polyslash pracują obecnie nad rozbudową obecnych w grze mechanik. Poszerzeniu ma również ulec warstwa graficzna projektu.

- Wierzymy, że doświadczenie, które zdobyliśmy przez wiele lat pracy w branży przeniesie się wprost na wykorzystanie pełni potencjału jaki skrywa Alchemist Simulator. Dla Polyslash jest to początek nowego rozdziału, cieszę się, że możemy go otworzyć u boku Art Games Studio – mówi Dawid Ciślak, prezes spółki Polyslash, nagrodzony Paszportem POLITYKI reżyser gry We. The Revolution.

Alchemist Simulator to gra, w której użytkownik wciela się w mistycznego alchemika odkrywającego dawno zapomniane magiczne przepisy i ulepszającego swoje laboratorium, dzięki czemu może stać się najlepszym alchemikiem wszechczasów. Zarządzanie setkami kombinacji w celu stworzenia różnych eliksirów niesie ze sobą zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki. Czynności te mogą okazać się bowiem trudne lub nawet niebezpieczne.

Alchemist Simulator to pierwsza własna produkcja Art Games Studio realizowana w wersji na PC przez zespół stacjonarny spółki. Ponadto zespół przygotowuje się obecnie do promocji i wydania ośmiu projektów, które trafią do sprzedaży w I i II półroczu 2020 roku. Z kolei Polyslash jest w trakcie tworzenia trzech innych tytułów, których premiery planowane są na 2020 i 2021 rok.

 

O Art Games Studio:

Art Games Studio S.A. zostało założone w 2017 r. Prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się
w zakresie produkcji i dystrybucji gier na komputery stacjonarne. W swoim portfolio posiada takie gry jak: Earthworms, Escape Doodland, Bad Dream: Fever, Unlucky 7 czy When I Was Young (early access).

Spółka zadebiutowała na NewConnect w maju 2019 r.

Więcej informacji:  https://art-games.com/

 

O Polyslash:

Polyslash to zespół doświadczonych artystów i programistów, których celem jest tworzenie ambitnych niezależnych gier.

Studio zostało założone w 2015 roku w Krakowie. Największą produkcją studia jest We. The Revolution - gra, która została entuzjastycznie przyjęta przez graczy i globalną prasę. Już pierwszego dnia sprzedaży zajęła drugie miejsce na globalnej liście bestsellerów Steam.

Więcej informacji: http://polyslash.com/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda DRAGO entertainment jutro rozpoczyna II rundę kampanii crowdinvestingowej Biuro prasowe
2020-09-21 | 16:15

DRAGO entertainment jutro rozpoczyna II rundę kampanii crowdinvestingowej

Po zakończonej sukcesem pierwszej transzy emisji akcji DRAGO entertainment, z której twórca gier pozyskał od inwestorów 1 mln zł, Studio rozpoczyna
Giełda Bardzo dobre wyniki Vampire: The Masquerade - Shadows of New York!
2020-09-21 | 10:00

Bardzo dobre wyniki Vampire: The Masquerade - Shadows of New York!

Bardzo dobre wyniki Vampire: The Masquerade - Shadows of New York od Draw Distance w pierwszym tygodniu po premierze! Najnowsza produkcja krakowskiego studia Draw Distance – Vampire: The
Giełda Play2Chill zapowiada nową grę!
2020-09-17 | 16:00

Play2Chill zapowiada nową grę!

Play2Chill, warszawski producent gier wideo na PC, konsole i urządzenia mobilne z Grupy PlayWay, zapowiedział najnowszą grę z portfolio produkcyjnego – Aztec Empire. Trailer symulatora

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd wydłuża konsultacje nad ustawą o cyberbezpieczeństwie. Może ona doprowadzić do wzrostu cen usług telekomunikacyjnych

– Projekt nowelizacji ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa nie spełnia wymogów legislacyjnych – alarmuje Michał Kuliński, adwokat i wspólnik w Kancelarii BBK. Brakuje w nim odpowiedniego uzasadnienia i rzetelnej oceny skutków proponowanych zmian. Eksperci krytykują też krótki czas konsultacji, początkowo przewidziany tylko na 14 dni, a teraz wydłużony do 6 października. – To istotny projekt, który może mieć dalekosiężne skutki i wprowadza nowe, niestosowane do tej pory regulacje i ingerencje w gospodarkę – mówi prawnik.

Sport

Polska organizuje coraz więcej dużych imprez sportowych. III Igrzyska Europejskie przyciągną najlepszych zawodników i ułatwią starania o olimpiadę

Polska przyciąga coraz więcej dużych imprez sportowych. W 2023 roku w Krakowie i Małopolsce odbędą się III Igrzyska Europejskie, z rekordową liczbą 23 dyscyplin. Sportowcy powalczą nie tylko o medale IE, ale też mistrzostw Europy i przede wszystkim – o kwalifikację olimpijską do Paryża. – W tych trudnych czasach pandemii organizowaliśmy imprezy na światowym poziomie. Igrzyska europejskie to szansa, by zwróciły się na nas oczy całego świata, a w przyszłości może ułatwić organizację igrzysk olimpijskich – mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Radna Warszawy apeluje o powstrzymanie się od oskarżeń w sprawie oczyszczalni Czajka. Mieszkańcy stolicy podzieleni w kwestii przypisania odpowiedzialności za awarię

– Nie ferujmy wyroków, które mogłyby okazać się krzywdzące, dopóki nie uzyskamy fachowej opinii ekspertów w kwestii odpowiedzialności za awarię Oczyszczalni Ścieków „Czajka” – mówi Anna Auksel-Sekutowicz, radna m.st. Warszawy. Po kolejnej awarii kolektorów doprowadzających nieczystości do oczyszczalni zapadła decyzja o budowie awaryjnego systemu, który ma powstrzymać zrzut ścieków do Wisły.

IT i technologie

Co 10. dziecko wymaga pomocy psychologicznej. Podczas pandemii wsparciem dla nich jest terapia online i przez telefon

W Polsce 9 proc. dzieci i młodzieży, czyli ok. 630 tys. osób, wymaga pomocy psychologicznej albo psychiatrycznej – wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. NIK wskazuje, że system lecznictwa nie jest w stanie jej zapewnić. – Nie ma wystarczającej liczby psychiatrów i psychologów dziecięcych. Bezpłatna pomoc bardzo się skurczyła, a nie wszystkie rodziny stać, żeby pójść do psychologa płatnie – mówi Maria Keller-Hamela z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Pandemia dodatkowo pogłębiła te problemy. W ich rozwiązaniu mogą pomóc konsultacje zdalne – telefoniczne i online. Taki projekt fundacja chce rozwijać wspólnie z firmą Huawei.