Komunikaty PR

GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment

2021-04-15  |  09:15
Biuro prasowe

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect akcji spółki DRAGO entertainment: 1.001.300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70.050 akcji zwykłych na okaziciela serii C. Krakowski producent i deweloper gier wideo na PC czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. W procesie wprowadzenia akcji DRAGO entertainment do obrotu na NewConnect firmę wspiera INC S.A.

- Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdził, złożony przez nas pod koniec stycznia br., Dokument Informacyjny. Debiut na rynku NewConnect to jeden z najważniejszych momentów w historii naszej firmy. Liczymy na to, że obecność na rynku publicznym jeszcze bardziej wzmocni naszą wiarygodność w oczach inwestorów i partnerów biznesowych. Czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Liczymy, że debiut nastąpi jeszcze w kwietniu. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu spółki DRAGO entertainment.  

W procesie upublicznienia spółki DRAGO entertainment wspiera INC SA.

Krakowskie studio obecnie pracuje m.in. nad autorskim projektem Gas Station Simulator. Premiera gry planowana jest na pierwszą połowę tego roku. – Finalizujemy prace nad Gas Station Simulator. Przed premierą tytułu planujemy udostępnić graczom bezpłatny prolog do gry, w którym użytkownicy będą mogli przejść przez pierwsze tryby rozgrywki. Wkrótce podamy więcej szczegółów – komentuje Joanna Tynor.  

Jednocześnie spółka kontynuuje prace nad kolejnymi tytułami ze swojego portfolio produkcyjnego – Winter Survival Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband oraz Red Frost.

Winter Survival Simulator to projekt typu survival, który powstaje we współpracy ze znanym podróżnikiem – Markiem Kamińskim. Symulator przetrwania umożliwia graczom wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. W lutym br. projekt znalazł się na TOP Wishlist platformy Steam. To efekt m.in. dużego zainteresowania użytkowników udostępnionym przez DRAGO entertainment pokazem dema gry w ramach zimowej Edycji Festiwalu Steam. DRAGO entertainment planuje udostępnić graczom tytuł w wersji Early Access w Q2 br. Wydawcą gry jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Red Frost to produkcja utrzymana w konwencji FPS/survival w otwartym świecie. Projekt osadzony w post-nuklearnym klimacie Rosji oparty jest na fabule o przetrwaniu i eksploracji. Środki na produkcję tytułu pochodzą po części z ubiegłorocznej kampanii crowdinvestingowej spółki przeprowadzonej na platformie CrowdConnect.pl. W ramach emisji studio pozyskało od inwestorów łącznie 2 mln zł. – Pokładamy bardzo duże nadzieje w projekcie Red Frost, który w pewnym stopniu opiera się na elementach już wdrożonych w Winter Survival Simulator. Dokładną datę premiery gry ogłosimy w późniejszym terminie, ponieważ na bieżąco dopracowujemy i udoskonalamy nasz projekt, tak aby jego finalny kształt był zgodny z wysokimi oczekiwaniami odbiorców – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.

Spółka w lutym br. podpisała list intencyjny ze studiem Road Studio,  z którym planuje wspólny projekt o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Epic VR zapowiada nowy tytuł Biuro prasowe
2021-05-07 | 10:00

Epic VR zapowiada nowy tytuł

  Epic VR – producent gier Virtual Reality i zarazem doświadczony Software House VR/AR zapowiada grę survivalową pod roboczym tytułem Reptile Park VR na platformy Oculus Quest i
Giełda Play2Chill SA osiągnęła w 2020 roku 0,73 mln zł przychodów netto ze sprzedaży
2021-05-07 | 09:00

Play2Chill SA osiągnęła w 2020 roku 0,73 mln zł przychodów netto ze sprzedaży

  Play2Chill, producent i wydawca gier na PC i konsole, osiągnął w 2020 roku 0,73 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza wzrost o ponad 50 proc. w porównaniu z
Giełda DO OK S.A. nawiązało współpracę z klientem o szacowanej wartości około 1 mln zł
2021-05-06 | 10:30

DO OK S.A. nawiązało współpracę z klientem o szacowanej wartości około 1 mln zł

  DO OK S.A., notowana na NewConnect firma, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych nawiązała współpracę z firmą z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ZBP: Niekorzystne dla banków rozstrzygnięcia ws. kredytów frankowych oznaczałyby upadek części sektora bankowego. Banki nie byłyby w stanie finansować bieżących potrzeb gospodarki

Dziś Izba Cywilna Sądu Najwyższego w składzie siedmiu sędziów ma się zająć kwestią rozliczeń po ewentualnym unieważnieniu przez sąd umowy kredytu frankowego. Pytania w tym temacie wysłał do SN Rzecznik Finansowy. Z kolei w przyszłym tygodniu izba w pełnym składzie ma wydać uchwałę w sprawie sześciu pytań pierwszej prezes SN również dotyczących frankowiczów. Zarówno kredytobiorcy, jak i banki czekają na rozstrzygnięcie palącego problemu. Według Związku Banków Polskich, choć nie sposób przewidzieć, w którym kierunku ono pójdzie, to jeśli sądzić po wyroku TSUE, stanowisko SN powinno być wyważone i uwzględniać interesy obu stron. To z kolei może przyspieszyć zawieranie ugód.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Prawo

W 2022 roku zmienią się zasady urlopu rodzicielskiego. Unijne przepisy wymuszą przebudowę Kodeksu pracy

Polska ma czas do sierpnia przyszłego roku, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work–​life balance. Regulacja, która dotyczy równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, wprowadzi ważne zmiany dla rodziców i wymusi przebudowę Kodeksu pracy. Jedną z najważniejszych będzie modyfikacja uprawnień ojców w zakresie korzystania z urlopów rodzicielskich. Ma ona pozwolić kobietom na łatwiejszy powrót do obowiązków zawodowych po urodzeniu dziecka. Wdrożenia unijnego prawa w Polsce będzie pilnować powołana w styczniu przez Fundację Share The Care Rada Programowa, w skład której wchodzą ekonomiści, prawnicy, psycholodzy i socjolodzy, politycy, przedstawiciele biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Konsument

Dzieła sztuki ponownie dostępne dla publiczności. Zwiedzający tłumnie wracają do muzeów i galerii [DEPESZA]

Od 4 maja działają już takie instytucje kultury jak muzea i galerie sztuki. Teatry na odmrożenie muszą jeszcze poczekać do końca miesiąca. – Miesiące zamknięcia przekonały nas, że muzeum żyje i wypełnia swoją rolę, gdy odwiedza je publiczność. Bez niej jest tylko pięknym magazynem – mówi Jolanta Hercog z Muzeum Narodowego. Instytucja jest w pełni przygotowana na powrót zwiedzających. W najbliższych tygodniach otworzy dla nich trzy nowe wystawy czasowe, w tym m.in. malarstwa holenderskiego i flamandzkiego. To korporacyjna Kolekcja ERGO Hestii, która z okazji 30-lecia firmy po raz pierwszy zostanie pokazana szerokiej publiczności.