Komunikaty PR

Incuvo SA złożyło Dokument Informacyjny na GPW

2020-10-23  |  12:30
Biuro prasowe

Incuvo SA – specjalista od gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości – zrealizowało kolejny krok w drodze do upublicznienia spółki. Studio złożyło Dokument Informacyjny do Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Spółka liczy na debiut jeszcze w tym roku. W czerwcu, w ramach kampanii crowdinvestingowej, Incuvo pozyskało 2,8 mln zł. Większość środków przeznaczyło na produkcję VR-owej wersji sprzedażowego hitu – Green Hell autorstwa Creepy Jar. Równolegle spółka pracuje nad portingiem VR-owej wersji gry Blair Witch na zlecenie studia Bloober Team. Produkcja z gatunku horroru niebawem pojawi się na obu wersjach gogli Oculus Quest.

- Z satysfakcją informujemy, że jesteśmy coraz bliżej wejścia na rynek NewConnect. Właśnie złożyliśmy do Giełdy Papierów Wartościowych Dokument Informacyjny. W procesie upublicznienia spółki wspiera nas INC SA. Debiut na NewConnect nie będzie poprzedzony emisją akcji. Chcielibyśmy dołączyć do grona spółek publicznych jeszcze w tym roku – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes zarządu Incuvo SA. 

Aktualnie Incuvo SA, na mocy umowy zawartej ze spółką Creepy Jar, zajmuje się portingiem gry Green Hell na większość wiodących platform VR-owych. Symulator przetrwania osadzony w unikalnym otoczeniu lasu deszczowego w Amazonii, autorstwa Creepy Jar, już niebawem zostanie wydany na platformie Steam oraz w wersji na gogle Oculus Rift. Premiera tytułu zaplanowana jest na Q3 2021 roku.  

- Nasz zespół pracuje jednocześnie nad Blair Witch VR od Bloober Team. Także ten tytuł przenosimy do VR-u. W pierwszej kolejności gra zadebiutuje w wersji na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Blair Witch VR będzie zawierał wiele usprawnień i unowocześnień, a także nowe mechaniki, które wzmocnią interaktywność rozgrywki i umożliwią maksymalną immersję. – mówi Andrzej Wychowaniec. – W ubiegłym roku z sukcesem zrealizowaliśmy port gry Bloober Team –  Layers of Fear. Projekt dostępny jest na platformach Oculus Rift i Quest, Steam oraz Viveport – dodaje.

Blair Witch w wersji podstawowej jest dostępny na rynku od sierpnia 2019 roku. To  horror psychologiczny o rozbudowanej fabule, zakorzeniony w tradycji kultowej serii filmów o tym samym tytule, który bada reakcje na strach i stres. Produkcja przenosi graczy do roku 1996. Akcja rozgrywa się w lesie Black Hills w pobliżu Burkittsville w stanie Maryland, gdzie bez śladu znika mały chłopiec. Gracz wciela się w Ellisa, byłego policjanta z niełatwą przeszłością, który dołącza do poszukiwań. Zwykłe policyjne śledztwo szybko przeradza się w koszmar, w którym postać musi zmierzyć się z własnymi lękami i wiedźmą z Blair. VR-owa wersja tytułu, dedykowana na gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2, zadebiutuje 29 października br.

Studio jest obecne na rynku od 2012 roku. Na początku swojej działalności koncentrowało się na produkcji gier na urządzenia mobilne. Aktualny model biznesowy zakłada portowanie i produkcje gier na sprzęt dedykowany wirtualnej rzeczywistości.  Incuvo w planach ma także produkcję własnych tytułów VR-owych, bazujących na znanych IP, w tym tytułów filmowych. – Planujemy pozyskiwać prawa do tytułów, a następnie produkować w pełni autorskie gry rozgrywające się w rozpoznawalnym uniwersum. W takim przypadku będziemy odpowiedzialni nie tylko za aspekty techniczne, ale i za stworzenie pełnej fabuły rozgrywki. – komentuje prezes Incuvo SA.   

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Green Hell VR w wersji alpha w Q1 2021 r. Biuro prasowe
2020-12-03 | 10:00

Green Hell VR w wersji alpha w Q1 2021 r.

  W Q1 2021 roku na PC zadebiutuje wersje alpha Green Hell VR. Następnym etapem będzie faza testów i optymalizacji elementów graficznych oraz przygotowanie wersji beta
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2020-12-02 | 11:40

Iron VR w ramach emisji akcji pozyskało 2,5 mln zł

  Iron VR – spółka zależna Carbon Studio – zakończyła ofertę publiczną akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2,5 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój spółki
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2020-12-01 | 09:00

Gaming Factory z pięciokrotnym wzrostem przychodów netto w Q1-Q3 2020

  Gaming Factory, producent i wydawca gier komputerowych na PC i konsole, wypracował od stycznia do września 2020 roku 1,95 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wobec 0,37 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Bankowość

Banki ograniczają dostęp do kredytów z obawy o wypłacalność klientów. W najgorszej sytuacji są branże objęte lockdownem

Pod wpływem kolejnego lockdownu i wciąż niskich stóp procentowych, które ograniczają możliwość zarabiania na kredytach, część banków zaostrza swoją politykę w zakresie udzielania kredytów hipotecznych. Do uzyskania finansowania trzeba mieć wyższy wkład własny, pewniejszą formę zatrudnienia lub zabezpieczenie kredytu. Zaostrzone kryteria dotyczą też produktów finansowych dla firm. Szczególnie dotknięte obostrzeniami są podmioty z branż, których działalność wciąż jest ograniczona.

Ochrona środowiska

Nowa strategia Komisji Europejskiej oznacza wysyp inwestycji budowlanych w ciągu kolejnych 10 lat. Renowacji wymaga większość domów w Polsce

Nowa strategia Komisji Europejskiej na rzecz fali renowacji zakłada, że do 2030 roku odnowionych zostanie 35 mln budynków w Europie. Ma to zwiększyć ich efektywność energetyczną, czego efektem ma być m.in. poprawa jakości życia mieszkańców oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w Europie. Nowa strategia wiąże się jednak z bardzo ambitnym celem inwestycyjnym, a więc zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi budowlane. Branża w Polsce już dziś zmaga się z niedoborem pracowników, co przy zwiększonym popycie może okazać się poważnym problemem, który w dodatku może doprowadzić do wzrostu kosztów całej inwestycji.

Problemy społeczne

Na nietrzymanie moczu cierpi nawet kilka milionów Polaków, a tylko 1/3 zgłasza się do lekarza. Problemem jest także brak refundacji leków i terapii

W Polsce żyje 2–3 mln osób z zespołem pęcherza nadreaktywnego. W Europie z powodu tej choroby cierpi blisko 50 mln pacjentów. OAB to jedna z odmian nietrzymania moczu (NTM), które wciąż postrzegane jest jako choroba wstydliwa, dlatego diagnozy stawiane są za rzadko i zbyt późno. Nieleczona potrafi zrujnować życie bardziej niż cukrzyca czy nadciśnienie. Chorzy wycofują się z życia zawodowego, towarzyskiego, tracą rodziny, zmagają się z wykluczeniem społecznym czy depresją. Jak przekonuje Stowarzyszenie Osób z NTM UroConti, w Polsce wciąż nie mają wystarczającego wsparcia w systemie ochrony zdrowia.

 

Prawo

Pracodawca może zwolnić pracowników z obowiązku noszenia maseczki w biurze. Jeśli tego nie zrobi, może ukarać podwładnego za jej brak

Zgodnie z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie 2 grudnia, pracownicy mają obowiązek noszenia maseczki w zakładach pracy, jeżeli w pomieszczeniu przebywa więcej niż jedna osoba, chyba że pracodawca postanowi inaczej. Jest to złagodzenie poprzedniej regulacji, która weszła w życie w sobotę. – Wątpliwości interpretacyjne budził w niej m.in. zwrot „miejsce ogólnodostępne w zakładzie pracy" – mówi Wojciech Bigaj, radca prawny i partner w Kancelarii Baran Książek Bigaj.