Komunikaty PR

Truck Mechanic: Dangerous Paths od Atomic Jelly zadebiutuje na Steam w Q2 202

2020-11-03  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Ewa Mościcka
InnerValue

Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/

Truck Mechanic: Dangerous Paths, projekt Atomic Jelly SA – producenta i wydawcy gier z grupy PlayWay –  zadebiutuje na Steam w Q2 2021. To produkcja hybrydowa, łącząca w sobie kilka gatunków gier. Głównym elementem tytułu jest praca mechanika oraz jazda ciężarówką po niebezpiecznych trasach Ameryki Południowej. Spółka nie wyklucza wcześniejszego udostępnienia darmowego prologu gry. Współwydawcą projektu jest PlayWay. Truck Mechanic: Dangerous Paths to trzeci tytuł z portfolio produkcyjnego spółki. Do tej pory studio wydało Project Remedium oraz 303 Squadron: Battle of Britain. Atomic Jelly SA liczy na debiut na rynku NewConnect jeszcze w tym roku.

Truck Mechanic: Dangerous Paths to najnowsza propozycja od Atomic Jelly. Gra fabularna z gatunku symulatorów jest także produkcją hybrydową łączącą w sobie kilka gatunków –  To jednocześnie zaawansowany symulator mechanika samochodowego, z naciskiem na wierne odtworzenie budowy ciężarówki Ził-130, z drugiej strony gra eksploracyjna z wątkami fabularnymi, w której gracz będzie pokonywał trudne i niebezpieczne drogi Ameryki Południowej. Aby dotrzeć do celu będzie musiał pamiętać o częstym odwiedzaniu warsztatu oraz że istnieje wiele dróg prowadzących do celu – mówi Bartosz Rakowski, prezes Atomic Jelly SA. – Premierę gry planujemy  w Q2 2021 roku. Termin ten uzależniamy m.in. od zebrania wcześniejszego feedbacku od graczy, na którego podstawie sprawdzimy jak dużo aktualizacji i zmian oczekują użytkownicy. Na początku roku rozważymy także udostępnienie darmowego prologu gry –  dodaje.

W Truck Mechanic: Dangerous Paths gracz będzie miał za zadanie naprawiać i modyfikować ciężarówki w rozbudowanym trybie mechanika, co stanowi główne narzędzie w skutecznym pokonywaniu założonych zadań. W sytuacji awarii gracz wyjdzie z kabiny, usunie przeszkody, sprawdzi stan techniczny pojazdu i wykona niezbędne naprawy korzystając z tego co ma aktualnie pod ręką. Produkcja zawierać będzie między innymi system uszkodzeń pojazdu, a także możliwość odzyskiwania części z wraków innych samochodów i tworzenia zamienników na trasie, czy zróżnicowane przeszkody terenowe.

Środki na produkcję gry pochodzą z zeszłorocznej kampanii crowdfundingowej, podczas której spółka pozyskała od inwestorów łącznie ponad 2,4 mln zł.

Gra zostanie wydana przez PlayWay i Atomic Jelly, które posiada prawa wydawnicze do wszystkich swoich tytułów.

Truck Mechanic: Dangerous Paths to trzeci tytuł z portfolio produkcyjnego spółki. W 2017 roku spółka wydała Project Remedium, a rok później 303 Squadron: Battle of Britain. Oprócz produkcji gier, spółka działa także w portingu gier, a także rozwija swoją działalność wydawniczą. Obecnie spółka pełni rolę wydawcy oraz pomaga w udoskonaleniu i ukończeniu symulatora naprawy promów i stacji kosmicznych – Space Mechanic Simulator. To symulator kosmicznego mechanika skoncentrowany na naprawie promów i stacji kosmicznych. Akcja gry odbywa się na Marsie, Ziemi i Księżycu. Producentem gry jest Tomas Jelonek Studio.

Strategia spółki zakłada wydawanie 1-2 średniobudżetowych gier rocznie, z czego produkcja przynajmniej 1 gry będzie samodzielna. Jednocześnie studio zamierza także wydawać swoje produkcje, dedykowane na popularne konsole tj. Nintendo Switch, PlayStation, czy Xbox.

Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/995680/Truck_Mechanic_Dangerous_Paths/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Obligacje korporacyjne rozchodzą się jak ciepłe bułeczki Biuro prasowe
2024-04-17 | 12:15

Obligacje korporacyjne rozchodzą się jak ciepłe bułeczki

Popyt zgłoszony przez inwestorów kolejny miesiąc z rzędu wyraźnie przewyższył kwoty emisji i wyniósł 304,1 mln zł. W marcu emitenci przeprowadzili 6 emisji obligacji
Giełda NanoGroup S.A. z 3 nowymi źródłami finansowania prac badawczo-rozwojowych
2024-04-11 | 12:30

NanoGroup S.A. z 3 nowymi źródłami finansowania prac badawczo-rozwojowych

Ponad 9 milionów złotych – to łączna wartość finansowania, jakie na podstawie umowy zawartej pomiędzy spółkami eCapital sp. z o.o. i NanoGroup S.A., trwającej emisji
Giełda Medinice zamyka rok wzmożonych działań inwestycyjnych zbliżając się do komercjal
2024-03-29 | 10:30

Medinice zamyka rok wzmożonych działań inwestycyjnych zbliżając się do komercjal

Medinice, notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka medtech, opublikowała sprawozdanie za 2023 rok, który odzwierciedla wzmożony okres działań inwestycyjnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Padają kolejne rekordy generacji energii z OZE. Przez jakość sieci duży potencjał wciąż jest niezagospodarowany

W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in. przez regulacje hamujące rozwój energetyki wiatrowej na lądzie i zły stan sieci elektroenergetycznych, który przekłada się na dużą liczbę odmów przyłączania nowych źródeł odnawialnych albo konieczność ich czasowego wyłączania. Ekspert wskazuje, że to dwa najważniejsze zadania dla nowego rządu, który na czerwiec br. zapowiedział już liberalizację tzw. ustawy wiatrakowej.

Edukacja

Polacy mało wiedzą o instytucji rodzicielstwa zastępczego. Dwie trzecie społeczeństwa nigdy nie spotkało się z tym pojęciem

Aż 64 proc. Polaków nigdy nie spotkało się z pojęciem rodzicielstwa zastępczego zawodowego – wynika z badania przeprowadzonego w marcu br. na zlecenie Fundacji Happy Kids. Najliczniejszą grupą, która nie zna tego pojęcia, stanowią respondenci między 18. a 22. rokiem życia. Co 10. badany nie wie, jaka jest różnica między rodzicem zastępczym a rodzicem adopcyjnym. Zdaniem ekspertów brak świadomości ma konsekwencje dla rozwoju instytucji pieczy zastępczej w Polsce.

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.