Komunikaty PR

Uni-logistics dołączy do MLP Pruszków I

2020-09-22  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Polski operator  Uni-logistics Sp. z o.o. z Gdyni wprowadzi się do centrum logistycznego MLP Pruszków I i zajmie ok. 2900 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. W zawarciu transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.

Spółka Uni-logistics podpisała umowę na wynajem nowoczesnej powierzchni magazynowej ok. 2900 m kw. w parku logistycznym MLP Pruszków I. Z tego na cele magazynowe przeznaczonych jest ok. 2850 m kw., a dodatkowe 60 m kw. to powierzchnie socjalne i biurowe. Najemca wprowadzi się do obiektu w październiku 2020 r.

Uni-logistics to kompleksowy operator logistyczny z kapitałem polskim  działający na arenie międzynarodowej od 2007 roku. Firma świadczy usługi  między innymi w zakresie spedycji morskiej, lotniczej, kolejowej i transportu drogowego. Współpracując z szeroką siecią zaufanych agentów, przedsiębiorstwo realizuje usługi na arenie międzynarodowej, docierając do najdalej odległych zakątków świata. Główną maksymą firmy jest indywidualne podejście do świadczonych usług, co pozwala na optymalne odpowiadanie na potrzeby każdego klienta. Spółka ma status uznanego przedsiębiorcy AEO i wspiera swoją działalność usługami celnymi świadczonymi przez własną agencję celną.

„Dynamiczny rozwój firmy, a także wzrost przeładunków własnych kontenerów kolejowych z Chin i zwiększony popyt na usługi logistyki kontraktowej spowodowały potrzebę zwiększenia powierzchni magazynowej. W związku z tym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu się z magazynu w Kajetanach do magazynu MLP w Pruszkowie z trzykrotnie większą powierzchnią. Zmiana jest również związana z pracami wdrożeniowymi systemu WMS w obu magazynach Uni-logistics i koniecznością obsługi klientów o różnym profilu działalności” – powiedział Kamil Walukiewicz, Contract Logistics Business Development Manager w firmie Uni-logistics.

„Strategiczna lokalizacja naszego parku MLP Pruszków I sprawia, że jeżeli tylko pojawia się wolny segment prawie natychmiast udaje nam się podpisać umowę. To projekt, który cieszy się ogromną popularnością wśród naszych obecnych, jak i potencjalnych najemców. W parku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązania ekologiczne m.in. instalację OZE,  punkt ładowania samochodów elektrycznych oraz stację wynajmu rowerów miejskich. Zielone projekty stały się obecnie dodatkowym atutem przy wyborze obiektu” podkreślił Tomasz Pietrzak, Senior Leasing Manager w MLP Group S.A.

„Firma Uni-logistics z uwagi na szybki rozwój musiała w krótkim czasie przeanalizować rynek zachodniej Warszawy oraz podjąć decyzję o relokacji. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć naszego klienta w poszukiwaniach modułu spełniającego oczekiwania operacyjne i terminowe” – powiedział Jakub Dudkiewicz, Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Projekt MLP Pruszków I to pierwszy park stworzony przez MLP Group, łącznie oferuje prawie 170 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej. W ciągu kilkunastu lat funkcjonowania park ten stał się małym miasteczkiem z własną infrastrukturą wewnętrzną. Kompleks znajduje się na ogrodzonym i chronionym przez 24h na dobę terenie. Dla klientów i najemców uruchomiono tu dwustanowiskowy punkt ładowania samochodów elektrycznych i hybryd. Wykorzystywana jest do tego celu w 100% energia fotowoltaiczna. Ponadto na terenie centrum znajduje się także stacja rowerów miejskich. Obiekt posiada spore zasilanie energetyczne, duże możliwości przyszłego rozwoju dla klientów oraz proporcjonalnie duży procent miejsc parkingowych. Centrum logistyczne MLP Pruszków I posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i głównymi arteriami łączącymi Warszawę z innymi ośrodkami miejskimi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.