Komunikaty PR

ALSTAL otworzył nowy oddział w Katowicach

2022-09-22  |  08:00
Biuro prasowe

ALSTAL Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział w Katowicach. W biurze zatrudnieni zostaną specjaliści z branży budowlanej i nie tylko. Firma zapowiedziała, że będzie realizować liczne inwestycje na terenie województwa śląskiego, dzięki czemu powstanie wiele nowych miejsc pracy.

 

ALSTAL specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Firma buduje: szpitale, obiekty sportowe, basenowe i przemysłowe, a także mieszkaniowe. Dodatkowo spółka specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. To właśnie ALSTAL jest generalnym wykonawcom realizowanej w naszym regionie inwestycji – renowacja Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

W chwili obecnej  nasz oddział realizuje remont Opery Śląskiej w Bytomiu z czego jesteśmy szczególnie dumni. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału firmy ALSTAL i dodał: - Uważam, że po zakończonych pracach opera zostanie najpiękniejszym oraz najbardziej nowoczesnym zabytkowym obiektem tego typu w Polsce.

 

Projekt remontu Opery Śląskiej jest bardzo ważny dla całego regionu śląskiego. Odrestaurowany obiekt będzie mógł spełniać potrzeby społeczno-kulturalne mieszkańców miasta, regionu oraz całej aglomeracji śląskiej. Zabytkowy gmach opery powstał w 1901 roku, według projektu berlińskiego architekta Alberta Bohma w stylu neoklasycystycznym.

 

Decyzja o otwarciu nowego oddziału ALSTAL na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się ALSTAL. Aktualnie firma zatrudnia 300 pracowników, a są to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach ALSTAL pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.

 

Pojawienie się tak silnego gracza na rynku pracy w regionie daje możliwości specjalistom z naszego województwa. ALSTAL zatrudnia: inżynierów i kierowników budów, kosztorysantów, handlowców oraz kadrę administracyjną. Warto nadmienić, że firma przykłada dużą wagę do wsparcia studentów kierunków budownictwa, oferując praktyki i nauki zawodu od profesjonalistów i ekspertów z branży.

 

- Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Zespół katowicki w sposób znakomity realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także Inwestorom. Życzę całemu oddziałowi samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat ALSTAL stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie.

 

Oddział ALSTAL w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

 

- Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas i dodał: - Województwo śląskie jak i małopolskie, które są w obszarze działań naszego oddziału, były, są i będą regionami o silnym wzroście potencjału gospodarczego. Jestem przekonany, że decyzja o otwarciu nowego oddziału okaże się trafna, a jej efektem będą nowo pozyskane kontrakty.

 

O ALSTAL Grupa Budowlana:

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 300 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.