Komunikaty PR

ALSTAL otworzył nowy oddział w Katowicach

2022-09-22  |  08:00
Biuro prasowe

ALSTAL Grupa Budowlana otworzyła nowy oddział w Katowicach. W biurze zatrudnieni zostaną specjaliści z branży budowlanej i nie tylko. Firma zapowiedziała, że będzie realizować liczne inwestycje na terenie województwa śląskiego, dzięki czemu powstanie wiele nowych miejsc pracy.

 

ALSTAL specjalizuje się w projektowaniu i generalnym wykonawstwie inwestycji budowlanych. Firma buduje: szpitale, obiekty sportowe, basenowe i przemysłowe, a także mieszkaniowe. Dodatkowo spółka specjalizuje się w renowacji obiektów zabytkowych. To właśnie ALSTAL jest generalnym wykonawcom realizowanej w naszym regionie inwestycji – renowacja Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

W chwili obecnej  nasz oddział realizuje remont Opery Śląskiej w Bytomiu z czego jesteśmy szczególnie dumni. – powiedział Kamil Janas, Dyrektor katowickiego oddziału firmy ALSTAL i dodał: - Uważam, że po zakończonych pracach opera zostanie najpiękniejszym oraz najbardziej nowoczesnym zabytkowym obiektem tego typu w Polsce.

 

Projekt remontu Opery Śląskiej jest bardzo ważny dla całego regionu śląskiego. Odrestaurowany obiekt będzie mógł spełniać potrzeby społeczno-kulturalne mieszkańców miasta, regionu oraz całej aglomeracji śląskiej. Zabytkowy gmach opery powstał w 1901 roku, według projektu berlińskiego architekta Alberta Bohma w stylu neoklasycystycznym.

 

Decyzja o otwarciu nowego oddziału ALSTAL na Śląsku wpisuje się w wieloletnią strategię rozwoju firmy. To kolejne miejsce na mapie Polski, gdzie znajduje się ALSTAL. Aktualnie firma zatrudnia 300 pracowników, a są to wysoko wykwalifikowani specjaliści z branży budowlanej. Na budowach ALSTAL pracuje łącznie ponad trzy tysiące osób.

 

Pojawienie się tak silnego gracza na rynku pracy w regionie daje możliwości specjalistom z naszego województwa. ALSTAL zatrudnia: inżynierów i kierowników budów, kosztorysantów, handlowców oraz kadrę administracyjną. Warto nadmienić, że firma przykłada dużą wagę do wsparcia studentów kierunków budownictwa, oferując praktyki i nauki zawodu od profesjonalistów i ekspertów z branży.

 

- Ani chwili nie wahałem się, aby w tym trudnym międzynarodowym czasie, podjąć decyzję inwestycyjną w postaci otwarcia nowego oddziału w Katowicach – powiedział Jarosław Szczupak, Prezes Zarządu ALSTAL Grupa Budowlana, dodając: - Zespół katowicki w sposób znakomity realizuje inwestycje remontu Opery Śląskiej. Przynosi wartość nie tylko firmie, lecz także Inwestorom. Życzę całemu oddziałowi samych sukcesów, zadowolenia z pełnionych funkcji i tego, aby za kilka lat ALSTAL stał się liderem w zakresie budownictwa kubaturowego w regionie.

 

Oddział ALSTAL w Katowicach mieści się w nowoczesnym biurowcu, zlokalizowanym przy ulicy Węglowej 9. Do tej pory na Śląsku spółka zrealizowała inwestycję rozbudowy Centrum Onkologii Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

 

- Otwarcie oddziału Katowice świadczy o sile firmy i pespektywie dalszej ekspansji – powiedział Kamil Janas i dodał: - Województwo śląskie jak i małopolskie, które są w obszarze działań naszego oddziału, były, są i będą regionami o silnym wzroście potencjału gospodarczego. Jestem przekonany, że decyzja o otwarciu nowego oddziału okaże się trafna, a jej efektem będą nowo pozyskane kontrakty.

 

O ALSTAL Grupa Budowlana:

Jesteśmy rodzinną firmą budowlaną ze 100-procentowym udziałem kapitału polskiego, która od 45 lat specjalizuje się w generalnym wykonawstwie trudnych i wymagających inwestycji budowlanych. Naszą nadrzędną wartością jest zapewnienie bezpieczeństwa i partnerskich relacji inwestorom, podwykonawcom, dostawcom, a także pracownikom tworzącym siłę organizacji. Naszym największym kapitałem są ludzie tworzący zespół ALSTAL. To ich doświadczenie, zaangażowanie i chęć zmieniania świata na lepszy pozwalają nam stale doskonalić naszą firmę. Zgrany zespół ponad 300 osób tworzą zarówno najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem oraz młode, dynamiczne i ambitne osoby, które regularnie podnoszą swoje kompetencje.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Quo vadis miasto? Uczestnicy procesu budowlanego widzą przyszłość we współpracy Biuro prasowe
2022-09-29 | 16:00

Quo vadis miasto? Uczestnicy procesu budowlanego widzą przyszłość we współpracy

Jakie będzie miasto przyszłości? W jakim kierunku zmierza budownictwo i w jakich przestrzeniach będziemy mieszkać za 10, 20 lub 50 lat? Użytkownicy zaczynają pytać o zielone przestrzenie,
Gospodarka Frank szwajcarski przekroczył barierę 5 zł – będzie jeszcze droższy?
2022-09-27 | 13:00

Frank szwajcarski przekroczył barierę 5 zł – będzie jeszcze droższy?

Frank szwajcarski przekroczył barierę 5 zł – będzie jeszcze droższy?   Frank szwajcarski przebił granicę 5 zł. Nastąpiło również gwałtowne umocnienie dolara
Gospodarka Czy Europa jest wystarczająco silna, aby poradzić sobie bez ropy i gazu z Rosji
2022-09-26 | 15:00

Czy Europa jest wystarczająco silna, aby poradzić sobie bez ropy i gazu z Rosji

Polska podobnie jak pozostałe państwa Unii Europejskiej będzie mierzyć się z wysokimi cenami za prąd i gaz, które dotkną zwłaszcza najuboższe gospodarstwa domowe. Niestety Europa

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

raca w Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Luka płacowa między kobietami a mężczyznami nie maleje. Wyrównanie różnic może potrwać jeszcze co najmniej 130 lat

Gender gap to problem społeczny w globalnym, jak i polskim wymiarze. Według danych McKinsey & Company w Polsce kobiety stanowią ponad połowę populacji i aż 66 proc. osób kończących studia wyższe, ale mają niższy udział w rynku pracy i nieproporcjonalnie mniej zarabiają. Luka płacowa, według ostatniego raportu World Economic Forum „Global Gender Gap Report 2022”, wynosi 8,7 proc., choć w niektórych branżach i według niektórych metodologii jest ponad dwukrotnie wyższa. Szansą na szybkie wyrównanie jej może się jednak okazać projekt unijnej dyrektywy, który zmusi pracodawców do większej transparentności w wynagrodzeniach. 

Przemysł

Opracowany w Polsce system narzędzi inżynierskich zwiększy wydajność silników lotniczych. Pozwoli też przewidzieć konieczność remontu silnika samolotu i związane z tym koszty

Poprawa wydajności silników i możliwość optymalizacji kosztów ich eksploatacji czy remontów – to elementy, które mają duże znaczenie dla linii lotniczych. General Electric Company Polska pracuje nad systemem, który na podstawie obliczeń dokonanych przez algorytmy sztucznej inteligencji ułatwi projektowanie części lotniczych poprzez optymalizację charakterystyk odpowiedzialnych za zużycie paliwa i emisję. Platforma opracuje też prognozy dotyczące planowania czynności serwisowych w trakcie eksploatacji silników, tak aby flota lotnicza działała jak najwydajniej. Wdrożenie trzymodułowego projektu przyniesie korzyści nie tylko przewoźnikom i serwisom naprawczym, lecz także przyczyni się do osiągnięcia celu dekarbonizacji transportu.

Motoryzacja

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży. Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku

W ubiegłym roku sprzedaż AMG, sportowego i wyczynowego brandu Mercedesa, wzrosła o blisko 17 proc. do rekordowych 146 tys. egzemplarzy. Polska jest dla tej marki czwartym rynkiem zbytu w Europie, a gdański AMG Brand Center jednym z nielicznych jej salonów na świecie. – Ten segment rynku rośnie na całym świecie i „młodnieje”, bo przyciąga coraz młodszych klientów – mówi Philipp Schiemer, dyrektor generalny marki Mercedes-AMG. W kolejnych latach będą ich przyciągać dwa trendy – elektromobilność i cyfryzacja, czyli m.in. wejście w e-wyścigi. AMG zaprezentowało właśnie specjalne odsłony swoich flagowych modeli przygotowane na 55. urodziny.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.