Komunikaty PR

ALSTAL Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

2023-01-13  |  12:00
Biuro prasowe

Firma ALSTAL Grupa Budowlana została Partnerem Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Bydgoska spółka dołączyła do wąskiego grona firm z różnych branż, takich jak: nieruchomości, HR, technologie informacyjno-komunikacyjne, ubezpieczenia, a także architektura
i budownictwo.

Program Partner Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przeznaczony jest do wspierania przedsiębiorców godnych zaufania, wiarygodnych i sprawdzonych, poprzez udział w budowaniu reputacji, nawiązaniu kontaktów handlowych oraz wyróżnieniu spośród innych firm z branży. Partnerzy PSSE tworzą platformę współpracy, w ramach której na różnych płaszczyznach przedsiębiorcy mogą wspierać siebie nawzajem, doradzać oraz konsultować projekty.

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna jest częścią Polskiej Strefy Inwestycji, jednym z 14 podmiotów regionalnych, które odpowiedzialne są za kompleksową obsługę inwestorów zagranicznych i krajowych. Działa w województwie kujawsko-pomorskim i we wschodniej części woj. pomorskiego. Pełni rolę regionalnego centrum obsługi inwestorów i koordynatora udzielania pomocy publicznej. Służy przedsiębiorcom wsparciem na każdym etapie realizacji ich projektów, w tym pomocą o charakterze konsultacyjno-doradczym. W 2022 roku została najlepszą strefą ekonomiczną w Polsce, drugą w Europie oraz siódmą na świecie (według rankingu fDi Global Free Zones). W minionym roku udzieliła wsparcia 78 projektom inwestycyjnym o łącznym nakładzie przekraczającym 2,7 mld zł.

- Partnerstwo w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej to szansa na rozwój zarówno dla nas, jak i Inwestorów. Jesteśmy gotowi do dzielenia się naszą ekspercką wiedzą. Będziemy się konsultować i doradzać firmom, które planują zrealizowanie swojej inwestycji na terenie Strefy. – powiedziała Katarzyna Kalk, Dyrektor Oddziału Gdańsk firmy ALSTAL Grupa Budowlana.

Pomorska SSE organizuje cykliczne spotkania, dzięki którym przedsiębiorcy mają szansę na zacieśnienie współpracy i wymianę cennych doświadczeń biznesowych. Do grona Inwestorów Strefy należą firmy z całego świata, które specjalizują się w różnych branżach.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że porozumieliśmy się z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną. Pragniemy wspierać nowych i obecnych Inwestorów, wykorzystując nasze doświadczenie, dzięki czemu przyczynimy się do rozwoju naszego pięknego regionu. Wierzę, że nasza współpraca będzie owocna, co przyniesie korzyści zrzeszonym firmom i całej Strefie – powiedział Radosław Bukolt, Dyrektor Oddziału Bydgoszcz firmy ALSTAL.

W Polsce istnieje czternaście Specjalnych Stref Ekonomicznych, które są wyodrębnione administracyjnie. Firma ALSTAL Grupa Budowlana w październiku ubiegłego roku została Partnerem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Spółka aktywnie udziela się na organizowanych forach, wspomagając przedsiębiorców. Specjaliści ALSTAL dzielą się swoją ekspercką wiedzą, poprzez konsultacje i proponowanie nowych koncepcji zrealizowania projektów.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka AkzoNobel odnotowuje wzrost trzeci kwartał z rzędu Biuro prasowe
2024-07-23 | 14:35

AkzoNobel odnotowuje wzrost trzeci kwartał z rzędu

Najważniejsze informacje Q2 2024 (w porównaniu z Q2 2023) • Wzrost sprzedaży w ujęciu organicznym o 2%, przy wzroście wolumenu sprzedaży o 1%; Wzrost przychodów o
Gospodarka Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy
2024-07-22 | 11:00

Ukraińska gospodarka potrzebuje rąk do pracy

Ukraińska gospodarka może znaleźć się w poważnych tarapatach ze względu na odpływ siły roboczej powiązany z tzw. ustawą mobilizacyjną. Nowe regulacje zaostrzyły politykę
Gospodarka Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski
2024-07-17 | 07:49

Inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną wyzwaniem dla Polski

Wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, zapotrzebowanie na czystą wodę i efektywne systemy kanalizacyjne staje się coraz bardziej krytyczne. Choć w Polsce w minionych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.