Bayer z nowymi szefami Consumer Health i Crop Science w Europie Środk.-Wsch.
Warszawa, 6 lipca 2023 – Christian Sarto objął funkcję dyrektora dywizji Consumer Health firmy Bayer w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Laércio Bortolini został szefem dywizji Crop Science firmy Bayer dla Polski, Czech, Słowacji i krajów bałtyckich, utrzymując dotychczasową pozycję szefa w Ukrainie. Obaj menedżerowie zarządzają kilkusetosobowymi zespołami z Warszawy od lipca br.
Dywizja Consumer Health firmy Bayer odpowiada za pozycję rynkową i rozwój tak znanych marek leków dostępnych bez recepty (OTC), jak Aspirin, Bepanthen, Canesten, Claritine, Iberogast i wiele innych. Christian Sarto będzie odpowiedzialny za 16 rynków – Polskę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Czarnogórę, Kosowo, Macedonię Północną, Mołdawię, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Węgry.
Z kolei dywizja Crop Science adresuje ofertę do rolnictwa – to środki ochrony roślin, nasiona, zaprawy nasienne, a także rozwiązania cyfrowe dla gospodarstw. Laércio Bortolini odpowiada za działania w Polsce, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie.
Poprzednicy nowych menedżerów rozwijają karierę w innych oddziałach firmy. Jens Becker (dotychczasowy szef Consumer Health) odpowiada za projekty strategiczne w centrali w Leverkusen. Natomiast Antoine Bernet objął stanowisko dyrektora zarządzającego Crop Science w Kanadzie.
Christian Sarto
- związany jest z firmą Bayer od 17 lat. Od 2018 roku pełnił fukcję szefa dywizji Consumer Health w Hiszpanii i Portugalii. Wcześniej zajmował stanowiska menedżerskie w oddziałach firmy Bayer i jej spółek w Niemczech i USA.
Jego ambicją jest dalsze wzmacnianie pozycji firmy w regionie.
- Wierzę w siłę i moc naszych marek i naszego zespołu. Praca w Bayer Consumer Health ma realny wpływ na życie ludzi i wspiera ich w dbaniu o zdrowie – zgodnie z naszą wizją „Health for All” i konceptem #ForBetter. To motywuje mnie i zespół do codziennej pracy, a naszą ambicją jest bycie najlepszymi, również pod względem wzrostu i wyników wspieranych przez silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój – mówi Christian Sarto.
Sarto jest Włochem, ma 53 lata. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Bayreuth w Niemczech. Biegle porozumiewa się w języku niemieckim, angielskim i włoskim.
Laércio Bortolini
- związany jest z firmą Bayer od 4 lat. Dotychczas pełnił fukcję szefa dywizji Crop Science w Ukrainie (którą to funkcję utrzymuje). Wcześniej przez 18 lat zajmował stanowiska menedżerskie w Monsanto, przejętym następnie przez firmę Bayer. Karierę zaczynał od zarządzania gospodarstwem rolnym.
- Bayer inwestuje ponad 3 miliardy euro rocznie w badania i rozwój aby zapewnić rolnikom innowacyjne rozwiązania, pozwalające im zwiększyć produkcję w sposób zrównoważony, zgodnie z naszą wizją #Hunger for None i konceptem #ForBetter. Bayer to nie tylko szerokie portfolio i świetne produkty – mamy najlepszy zespół, a praca tu daje duże możliwości rozwoju. Wszystko to ogromnie mnie motywuje - mówi Laércio Bortolini.
Bortolini jest Brazylijczykiem. Ukończył studia z zakresu agronomii na Uniwersytecie Stanowym w Ponta Grossa, a także studia menedżerskie, zdobywając dyplomy MBA oraz EMBA

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.