Bayer z nowymi szefami Consumer Health i Crop Science w Europie Środk.-Wsch.
Warszawa, 6 lipca 2023 – Christian Sarto objął funkcję dyrektora dywizji Consumer Health firmy Bayer w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Laércio Bortolini został szefem dywizji Crop Science firmy Bayer dla Polski, Czech, Słowacji i krajów bałtyckich, utrzymując dotychczasową pozycję szefa w Ukrainie. Obaj menedżerowie zarządzają kilkusetosobowymi zespołami z Warszawy od lipca br.
Dywizja Consumer Health firmy Bayer odpowiada za pozycję rynkową i rozwój tak znanych marek leków dostępnych bez recepty (OTC), jak Aspirin, Bepanthen, Canesten, Claritine, Iberogast i wiele innych. Christian Sarto będzie odpowiedzialny za 16 rynków – Polskę, Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Czarnogórę, Kosowo, Macedonię Północną, Mołdawię, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię, Ukrainę, Węgry.
Z kolei dywizja Crop Science adresuje ofertę do rolnictwa – to środki ochrony roślin, nasiona, zaprawy nasienne, a także rozwiązania cyfrowe dla gospodarstw. Laércio Bortolini odpowiada za działania w Polsce, Czechach, Estonii, Litwie, Łotwie, Słowacji i Ukrainie.
Poprzednicy nowych menedżerów rozwijają karierę w innych oddziałach firmy. Jens Becker (dotychczasowy szef Consumer Health) odpowiada za projekty strategiczne w centrali w Leverkusen. Natomiast Antoine Bernet objął stanowisko dyrektora zarządzającego Crop Science w Kanadzie.
Christian Sarto
- związany jest z firmą Bayer od 17 lat. Od 2018 roku pełnił fukcję szefa dywizji Consumer Health w Hiszpanii i Portugalii. Wcześniej zajmował stanowiska menedżerskie w oddziałach firmy Bayer i jej spółek w Niemczech i USA.
Jego ambicją jest dalsze wzmacnianie pozycji firmy w regionie.
- Wierzę w siłę i moc naszych marek i naszego zespołu. Praca w Bayer Consumer Health ma realny wpływ na życie ludzi i wspiera ich w dbaniu o zdrowie – zgodnie z naszą wizją „Health for All” i konceptem #ForBetter. To motywuje mnie i zespół do codziennej pracy, a naszą ambicją jest bycie najlepszymi, również pod względem wzrostu i wyników wspieranych przez silne zaangażowanie w zrównoważony rozwój – mówi Christian Sarto.
Sarto jest Włochem, ma 53 lata. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Bayreuth w Niemczech. Biegle porozumiewa się w języku niemieckim, angielskim i włoskim.
Laércio Bortolini
- związany jest z firmą Bayer od 4 lat. Dotychczas pełnił fukcję szefa dywizji Crop Science w Ukrainie (którą to funkcję utrzymuje). Wcześniej przez 18 lat zajmował stanowiska menedżerskie w Monsanto, przejętym następnie przez firmę Bayer. Karierę zaczynał od zarządzania gospodarstwem rolnym.
- Bayer inwestuje ponad 3 miliardy euro rocznie w badania i rozwój aby zapewnić rolnikom innowacyjne rozwiązania, pozwalające im zwiększyć produkcję w sposób zrównoważony, zgodnie z naszą wizją #Hunger for None i konceptem #ForBetter. Bayer to nie tylko szerokie portfolio i świetne produkty – mamy najlepszy zespół, a praca tu daje duże możliwości rozwoju. Wszystko to ogromnie mnie motywuje - mówi Laércio Bortolini.
Bortolini jest Brazylijczykiem. Ukończył studia z zakresu agronomii na Uniwersytecie Stanowym w Ponta Grossa, a także studia menedżerskie, zdobywając dyplomy MBA oraz EMBA
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.