Komunikaty PR

Centrum biurowe oferuje mieszkania przy relokacji pracowników

2021-12-21  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt

Krzysztof Król
Ultra Relations

Leśna 18b4
81-549 Gdynia
krzysztof|ultrareltions.com| |krzysztof|ultrareltions.com
728612070
ultrarelations.com

Zdjęcia nowego budynku @home:  https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVcmeRZg4arxak1UQ?e=ov6qKo

Zdjęcia wnętrz: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84ifVdHC8iyX7kwG-gow?e=ux9hMU

Zdjęcia Olivii: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iexkqdhYzM2NQDQx6g?e=OlgKXy

Najemcy Olivia Centre rekrutują obecnie blisko 2000 pracowników, wśród których są wysokiej klasy specjaliści pochodzący z innych regionów Polski, a także z krajów europejskich. Teraz, do szeregu korzyści, jakie czekają na nowych pracowników Olivii dochodzi możliwość najmu mieszkań w przygotowywanym do odbioru budynku na gdańskiej Zaspie. Najem będzie dostępny dla osób indywidualnych, ale także jako uzupełnienie pakietów relokacyjnych Rezydentów Olivii dla swoich pracowników.

Budynek, w całości przeznaczony na najem długoterminowy, będzie zarządzany będzie przez spółkę operatorską utworzoną przy udziale Olivia Centre, która zajmie się wynajmem oraz serwisowaniem nieruchomości. Oferta kierowana jest do młodych, aktywnych zawodowo profesjonalistów, dla których ważny jest komfort i wysoka jakość najmowanej przestrzeni, ale będzie również wariantem dodatkowym dla firm wynajmujących powierzchnię w Olivia Centre, którzy relokują pracowników w związku z procesami rekrutacyjnymi wśród kadr z Polski i zza granicy. Najemcy Olivii i jej pracownicy będą zatem mogli liczyć na wyjątkowy pakiet korzyści, jakie łączą się z wynajmem biura w Gdańsku. Do dotychczas dostępnych atrakcji, do których należą tropikalny ogród Olivia Garden, prestiżowe restauracje na 33 piętrze Olivii Star oraz ogólnodostępny taras widokowy, znajdujący się 130 metrów nad ziemią, a także centrum eventowo – konferencyjnego dołącza pierwszy w pełni serwisowany budynek mieszkalny w bliskiej odległości od miejsca pracy.

Nasi rezydenci od zawsze prowadzą intensywne rekrutacje z innych części Polski, z krajów ościennych, z krajów Europy Zachodniej, ale też z Azji i obu Ameryk. – podaje Maciej Kotarski, dyrektor działu komercjalizacji w Olivia Centre. Zupełnie standardowym zjawiskiem w Olivii jest, że u rezydentów znacznej wielkości pracują ludzie z kilkunastu, a nawet ponad 20 krajów, położonych na kilku kontynentach. W ostatnich latach skala rekrutacji zagranicznych znacznie wzrosła, zwłaszcza z Ukrainy i Białorusi, skąd pochodzi wielu pracowników spółek IT czy logistycznych. Niektórzy nasi rezydenci potrafią w ciągu roku przenieść do Olivii nawet kilkuset pracowników, wraz z ich rodzinami. Dlatego od przyszłego roku naszym rezydentom zapewnimy dostęp do mieszkań serwisowanych na wynajem długoterminowy, w pełni wyposażonych, w wysokim standardzie, zarządzanych przez nasze zespoły, co usprawni cały proces – dodaje Maciej Kotarski.

Nowa inwestycja nosi nazwę @Home, a jej położenie zapewnia płynny i szybki dostęp do gdańskiego centrum biznesowego w Oliwie, kampusów Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Co więcej, w niecały kwadrans jazdy na rowerze, można wypocząć na plaży. @Home to pięciokondygnacyjna inwestycja wybudowana przy Al. Rzeczypospolitej na gdańskiej Zaspie. W jej DNA wpisane są najnowsze trendy skandynawskiego budownictwa, co przekłada się zarówno na ciekawy design, ekologię jak i standard życia mieszkańców. Została tak zaprojektowana, aby doskonale współgrać przestrzennie z charakterystycznymi dla gdańskiej Zaspy zabudowaniami i wpisywać się w otoczenie zarówno pod względem skali, jak i bryły. Co ciekawe, budynek należy do jednych z najbardziej ekologicznych budynków w Polsce, gdyż został przygotowany w technologii modułowej, o której mówi się, że stanowi przyszłość rynku budowlanego na świecie. Przyjęty model powoduje skrócenie aż o połowę czasu realizacji budynku, co przekłada się na mniejszy hałas i uciążliwość dla sąsiedztwa. Zdecydowanie jest to doskonała propozycja dla osób poszukujących ekologicznych rozwiązań w swoim miejscu do życia. Wykorzystane w trakcie jego budowy nowoczesne technologie pozwalają znacznie zredukować zużycie energii elektrycznej i surowców naturalnych, a ilość odpadów budowlanych i tzw. ślad węglowy są niższe nawet o 90%. Zastosowane w obiekcie rozwiązania techniczne zmniejszają zapotrzebowanie mieszkańców na energię elektryczną i zapewniają im nawet dwukrotnie większy względem norm komfort akustyczny.

Technologia prefabrykacji i budownictwa modułowego zastosowana przy budowie @Home dopracowywana jest od 80 lat, a w Skandynawii stanowi obecnie 80% rynku. Ten sposób realizacji pozwala w większym stopniu uniezależnić budynek od trudnych warunków atmosferycznych i zapewnić większy komfort życia jego mieszkańcom. W Japonii opisana technologia zyskuje na popularności z powodu wysokiej jakości i odporności na trzęsienia ziemi, jak również zmienne warunki hydrologiczne. Najwyższa jakość i w pełni kontrolowane standardy wykonania pozwalają również na budowę w tym systemie wysokościowców. Największym istniejącym już budynkiem jest londyński Ten Degrees, położony przy 101 George Street w dzielnicy Craydon. Jego wieże sięgają 44 i 38 pięter. Jednak już w 2023 roku tytułem lidera będzie mógł się poszczycić powstający w Singapurze Avenue South Residences, który ma sięgnąć aż 56 kondygnacji. Znajdą się w nim 1074 mieszkania.   

Każdy z funkcjonalnie zaprojektowanych lokali @Home będzie w pełni umeblowany. Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki, a część lokali na wyższych piętrach będzie posiadała balkony. Doskonałym dopełnieniem całości jest taras na dachu budynku i tarasy zlokalizowane na pośrednich kondygnacjach przeznaczone do użytku wszystkich Najemców.

Jak potwierdza Ewa Nowicka, dyrektor sprzedaży do dyspozycji mieszkańców oddawane są nie tylko mieszkania, ale również kompleksowa oferta: Chcąc zagwarantować naszym Najemcom najwyższą jakość usług stworzyliśmy nasz produkt oraz profesjonalną spółkę operatorską w oparciu o wiedzę doświadczonych specjalistów z branży nieruchomości, rynku najmu w Polsce i za granicą. Najemcy @Home będą mogli skorzystać z wygodnych rozwiązań systemowych, pomocy dedykowanego doradcy, czytelnych rozliczeń mediów, sprawnej obsługi technicznej i szerokiego zakresu usług uzupełniających, które łącznie mają szansę stać się naszym wyróżnikiem na rynku najmu instytucjonalnego. – dodaje Ewa Nowicka. Dla mieszkańców dostępne będą więc nie tylko mieszkania, ale również pakiet korzyści, na który składają się unikalne możliwości oferowane przez Olivia Centre: Nasi rezydencji mają na co dzień do dyspozycji cały szereg udogodnień, wśród których są atrakcje w częściach wspólnych – od tarasu i restauracji na szczycie najwyższego budynku Polski północnej, przez tropikalny ogród zimowy, po udział w grupach hobbystycznych, ligach sportowych i całoroczne żeglowanie w naszym klubie jachtowym – podkreśla Maciej Kotarski. Możliwość zamieszkania w oddawanym przez do użytku budynku da naszym rezydentom nowe możliwości rekrutacji, aż po relokacje całych społeczności, z biur w innych krajach - do Gdańska i do Olivii. Zmieniający się rynek sprawia, ze chcemy zapewnić naszym obecnym i nowym rezydentom zupełnie inne usługi, jak widać znacznie wychodzące poza wynajem biur. – dodaje Maciej Kotarski. 

Więcej szczegółów na temat udogodnień oraz pełna oferta zaprezentowane zostaną na stronie www.athomeliving.pl na początku 2022 roku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Ultra Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.