Komunikaty PR

DS Smith przyspiesza działania na rzecz ograniczania emisji dwutlenku węgla

2022-01-24  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Plac Konesera
03-736 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Po ogłoszonej w 2021 r. strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., DS Smith zobowiązał się dziś do kolejnych kroków w kierunku redukcji emisji CO2. Wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej dostosuje swoje działania do globalnego celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie wzrostu temperatury o 1,5°C. Plan działań na rzecz osiągnięcia celu 1,5°C został przedstawiony do weryfikacji przez inicjatywę Science Based Targets (SBTi)[1].

Aby osiągnąć swój plan, DS Smith przyspiesza redukcję emisji dwutlenku węgla w działalności własnej i swoich partnerów oraz dostawców, zobowiązując się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych (GHG) z zakresu 1, 2 i 3 o 46 proc.[2] do 2030 r. (w porównaniu z poziomami z 2019 r.). Dzięki intensyfikacji tych działań DS Smith, który jest członkiem kampanii ONZ „Race To Zero”, będzie mógł zrealizować zapowiedzianą przez siebie strategię osiągnięcia neutralności klimatycznej[3] do 2050 r.

Dzisiejsze zobowiązanie potwierdza nasze dążenie w ograniczaniu emisji CO2 w ramach długoterminowego podejścia DS Smith do zrównoważonego rozwoju. To pokazuje, że jesteśmy liderem w minimalizacji emisji dwutlenku węgla, jak również potwierdza, że patrzymy na to szerzej, wymagając tego samego od naszych partnerów i dostawców – mówi Miles Roberts, dyrektor Generalny Grupy w DS Smith.

Nasza firma ma ambitne plany rozwoju na najbliższe lata. Przodujemy w przechodzeniu na gospodarkę cyrkularną, a te zobowiązania są kluczową częścią naszej strategii zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, która zobowiązuje nas, aby pozytywnie wpływać na ludzi i naszą planetę – dodaje.

Inwestycja w przyszłość

Aby wypełnić swoje zobowiązanie, DS Smith będzie konsekwentnie inwestować w ciągu następnych 28 lat. Te inwestycje będą polegały na wdrożeniu inżynieryjnych rozwiązań nowej generacji, np. kotłów zasilanych biometanem. Firma planuje także wykorzystywać odnawialne źródła energii takie, jak słońce czy wiatr.

Współpraca z partnerami

DS Smith chce również współpracować ze swoimi wszystkimi strategicznymi dostawcami, aby zachęcić ich do przyjęcia celów klimatycznych do 2027 roku. Z informacji zwrotnych otrzymywanych od interesariuszy wynika, że chcą współdziałać z firmami zaangażowanymi w realizację strategii klimatycznych. W ramach tego podejścia DS Smith zgodnie ze swoimi celami będzie ściśle współpracować z partnerami, dostawcami, klientami i decydentami, aby wspólnie przeciwdziałać zmianom klimatu poprzez gospodarkę obiegu zamkniętego.

Dążenie do zerowej emisji

Wsparciem dla realizacji tych zobowiązań jest ambitny plan przejścia na zerowy poziom emisji netto. W planie zostaną określone strategiczne działania i kamienie milowe, dzięki którym będzie możliwe osiągnięcie tego celu. Plan, który zostanie opublikowany latem tego roku, będzie dostosowany do strategii rozwoju Grupy DS Smith i będzie zawierał inicjatywy, które priorytetowo potraktują zminimalizowanie największych źródeł emisji gazów cieplarnianych[4].

Raport „Completing the Picture: How the Circular Economy Tackles Climate Change” opracowany przez Fundację Ellen MacArthur pokazuje, że nawet taki krok, jak przejście na zasilanie zieloną energią, ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Pamiętajmy, że prawie połowa emisji GHG pochodzi z procesu wytwarzania i wykorzystywania produktów i żywności. Potrzebujemy gospodarki obiegu zamkniętego, takiej, która pozwala wyeliminować odpady, daje „drugie życie” produktom i materiałom oraz odbudowuje przyrodę. Celem jest ograniczenie emisji i osiągnięcie celów określonych w porozumieniu paryskim. Dzisiejsze oświadczenie pokazuje, że nasz strategiczny partner, DS Smith, jest zaangażowany w ambitne działania zarówno w zakresie odnawialnych źródeł energii, jak i gospodarki cyrkularnej – komentuje Andrew Morlet, Prezes Fundacji Ellen MacArthur.

Bezpośrednio po COP26 nie było jeszcze takiego momentu, aby firmy pokazały, w jaki sposób wspierają walkę z globalnym ociepleniem. DS Smith ma wyjątkową możliwość, aby pomagać swoim klientom, dostarczając rozwiązania wspierające gospodarkę obiegu zamkniętego, a dzisiejsza decyzja pozwoli nam robić to z jeszcze lepszym rezultatem – dodaje Wouter van Tol, szef działu administracji publicznej, spraw społecznych i zrównoważonego rozwoju w DS Smith.

 


[1] Inicjatywa „Science Based Targets” angażuje i wspiera przedsiębiorstwa w określaniu, jak bardzo i jak szybko muszą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych.

[2] Mowa o wartościach bezwzględnych.

[3] Termin neutralności klimatycznej / zerowej emisji netto odnosi się do równowagi pomiędzy ilością gazów cieplarnianych produkowanych i usuwanych z atmosfery.

[4] Plan przejścia na system zerowej emisji netto uwzględnia przyszłe koszty emisji dwutlenku węgla, dostępność technologii i towarów oraz prognozy kosztów. Będzie on okresowo aktualizowany, wspierany przez solidne procesy zarządzania i regularnie przekazywany interesariuszom.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Hill+Knowlton Strategies
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.