Komunikaty PR

Duże zainteresowanie Systemem RIIP WZ

2023-08-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Do pobrania docx ( 5.03 MB )

W województwie zachodniopomorskim uruchomiono System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (RIIP WZ), który umożliwia mieszkańcom, inwestorom i wielu innym grupom odbiorców nieograniczony dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów. Na platformie można także składać wnioski i wnosić opłaty administracyjne. Od początku maja z portalu skorzystało już ponad 7 tysięcy użytkowników.

System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego dostępny jest pod adresem https://sip.wzp.pl/.  Platforma umożliwia dostęp do danych przestrzennych online z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. RIIP WZ pozwala realizować sprawy w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – bez konieczności wizyty w urzędzie. Przykładem takiej usługi może być m.in. weryfikacja wydanej licencji na udostępnienie materiałów z wojewódzkiej części zasobów PZGiK czy wydanie wypisu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków. 

Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty procedowania spraw i zaoszczędzić czas mieszkańcom, urzędnikom i przedsiębiorstwom.

System pozwala na procedowanie spraw prowadzonych przez Urząd Marszałkowski i jednostki województwa takie jak Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej oraz wszystkie powiaty Pomorza Zachodniego i miasta na prawach powiatu.

Wygodny geoportal 

Jednym z modułów RIIP WZ jest geoportal, który umożliwia prezentację kluczowych informacji pochodzących z rejestrów publicznych w postaci map tematycznych i daje bezpośredni wgląd w te informacje. W wygodny sposób można wizualizować i analizować dane przestrzenne, a także wyszukiwać lokalizacje interesujących obiektów. 

Za integrację danych geodezyjno-kartograficznych z regionu zachodniopomorskiego w jednym, ogólnodostępnym systemie odpowiadała wrocławska firma GISPartner, jeden z czołowych dostawców e-usług o wysokim poziomie dojrzałości i systemów GIS dla administracji publicznej i dużych przedsiębiorstw. 

Prace nad projektem RIIP WZ zajęły półtora roku, a rozwiązanie powstało w oparciu o autorską platformę iMap rozwijaną przez wrocławską spółkę od 20 lat. Została ona wykorzystana przy kilkudziesięciu wdrożeniach, w tym Geoportalu Krajowego, czwartego najpopularniejszego serwisu administracji publicznej w Polsce, który w ubiegłym roku został odwiedzony ponad 5,5 mln razy.

Konsekwentnie realizujemy misję cyfryzacji sektora publicznego w Polsce. Duże zainteresowanie platformą RIIP WZ pokazuje, że takie rozwiązania są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców oraz inwestorów. Urzędy też mogą być „smart” podkreśla Andrzej Szostek, prezes zarządu GISPartner. 

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2021 i został zrealizowany przez Województwo Zachodniopomorskie w partnerstwie z 21 jednostkami samorządów terytorialnych województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.