Komunikaty PR

Duże zainteresowanie Systemem RIIP WZ

2023-08-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Do pobrania docx ( 5.03 MB )

W województwie zachodniopomorskim uruchomiono System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (RIIP WZ), który umożliwia mieszkańcom, inwestorom i wielu innym grupom odbiorców nieograniczony dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów. Na platformie można także składać wnioski i wnosić opłaty administracyjne. Od początku maja z portalu skorzystało już ponad 7 tysięcy użytkowników.

System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego dostępny jest pod adresem https://sip.wzp.pl/.  Platforma umożliwia dostęp do danych przestrzennych online z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. RIIP WZ pozwala realizować sprawy w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – bez konieczności wizyty w urzędzie. Przykładem takiej usługi może być m.in. weryfikacja wydanej licencji na udostępnienie materiałów z wojewódzkiej części zasobów PZGiK czy wydanie wypisu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków. 

Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty procedowania spraw i zaoszczędzić czas mieszkańcom, urzędnikom i przedsiębiorstwom.

System pozwala na procedowanie spraw prowadzonych przez Urząd Marszałkowski i jednostki województwa takie jak Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej oraz wszystkie powiaty Pomorza Zachodniego i miasta na prawach powiatu.

Wygodny geoportal 

Jednym z modułów RIIP WZ jest geoportal, który umożliwia prezentację kluczowych informacji pochodzących z rejestrów publicznych w postaci map tematycznych i daje bezpośredni wgląd w te informacje. W wygodny sposób można wizualizować i analizować dane przestrzenne, a także wyszukiwać lokalizacje interesujących obiektów. 

Za integrację danych geodezyjno-kartograficznych z regionu zachodniopomorskiego w jednym, ogólnodostępnym systemie odpowiadała wrocławska firma GISPartner, jeden z czołowych dostawców e-usług o wysokim poziomie dojrzałości i systemów GIS dla administracji publicznej i dużych przedsiębiorstw. 

Prace nad projektem RIIP WZ zajęły półtora roku, a rozwiązanie powstało w oparciu o autorską platformę iMap rozwijaną przez wrocławską spółkę od 20 lat. Została ona wykorzystana przy kilkudziesięciu wdrożeniach, w tym Geoportalu Krajowego, czwartego najpopularniejszego serwisu administracji publicznej w Polsce, który w ubiegłym roku został odwiedzony ponad 5,5 mln razy.

Konsekwentnie realizujemy misję cyfryzacji sektora publicznego w Polsce. Duże zainteresowanie platformą RIIP WZ pokazuje, że takie rozwiązania są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców oraz inwestorów. Urzędy też mogą być „smart” podkreśla Andrzej Szostek, prezes zarządu GISPartner. 

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2021 i został zrealizowany przez Województwo Zachodniopomorskie w partnerstwie z 21 jednostkami samorządów terytorialnych województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Transformacja z unijnym dofinansowaniem Biuro prasowe
2024-12-02 | 19:20

Transformacja z unijnym dofinansowaniem

Transformacja z unijnym dofinansowaniem - Wielkopolska Wschodnia w czołówce regionów węglowych w Polsce. Wielkopolska Wschodnia kroczy pewnie w kierunku zrównoważonej
Gospodarka Perspektywy globalnego handlu
2024-11-28 | 11:00

Perspektywy globalnego handlu

Po wyborach w Stanach Zjednoczonych stosunki między USA a Chinami pozostaną napięte i nadal będą wpływać na globalny handel.   • Nowa odsłona wojny handlowej, chociaż
Gospodarka Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
2024-11-28 | 08:00

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów

Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów Produkcja mebli, baterii elektrycznych, części do maszyn i pojazdów – te podbranże przemysłowe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.