Komunikaty PR

Duże zainteresowanie Systemem RIIP WZ

2023-08-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Do pobrania docx ( 5.03 MB )

W województwie zachodniopomorskim uruchomiono System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (RIIP WZ), który umożliwia mieszkańcom, inwestorom i wielu innym grupom odbiorców nieograniczony dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów. Na platformie można także składać wnioski i wnosić opłaty administracyjne. Od początku maja z portalu skorzystało już ponad 7 tysięcy użytkowników.

System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego dostępny jest pod adresem https://sip.wzp.pl/.  Platforma umożliwia dostęp do danych przestrzennych online z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. RIIP WZ pozwala realizować sprawy w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – bez konieczności wizyty w urzędzie. Przykładem takiej usługi może być m.in. weryfikacja wydanej licencji na udostępnienie materiałów z wojewódzkiej części zasobów PZGiK czy wydanie wypisu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków. 

Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty procedowania spraw i zaoszczędzić czas mieszkańcom, urzędnikom i przedsiębiorstwom.

System pozwala na procedowanie spraw prowadzonych przez Urząd Marszałkowski i jednostki województwa takie jak Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej oraz wszystkie powiaty Pomorza Zachodniego i miasta na prawach powiatu.

Wygodny geoportal 

Jednym z modułów RIIP WZ jest geoportal, który umożliwia prezentację kluczowych informacji pochodzących z rejestrów publicznych w postaci map tematycznych i daje bezpośredni wgląd w te informacje. W wygodny sposób można wizualizować i analizować dane przestrzenne, a także wyszukiwać lokalizacje interesujących obiektów. 

Za integrację danych geodezyjno-kartograficznych z regionu zachodniopomorskiego w jednym, ogólnodostępnym systemie odpowiadała wrocławska firma GISPartner, jeden z czołowych dostawców e-usług o wysokim poziomie dojrzałości i systemów GIS dla administracji publicznej i dużych przedsiębiorstw. 

Prace nad projektem RIIP WZ zajęły półtora roku, a rozwiązanie powstało w oparciu o autorską platformę iMap rozwijaną przez wrocławską spółkę od 20 lat. Została ona wykorzystana przy kilkudziesięciu wdrożeniach, w tym Geoportalu Krajowego, czwartego najpopularniejszego serwisu administracji publicznej w Polsce, który w ubiegłym roku został odwiedzony ponad 5,5 mln razy.

Konsekwentnie realizujemy misję cyfryzacji sektora publicznego w Polsce. Duże zainteresowanie platformą RIIP WZ pokazuje, że takie rozwiązania są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców oraz inwestorów. Urzędy też mogą być „smart” podkreśla Andrzej Szostek, prezes zarządu GISPartner. 

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2021 i został zrealizowany przez Województwo Zachodniopomorskie w partnerstwie z 21 jednostkami samorządów terytorialnych województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.