Komunikaty PR

Duże zainteresowanie Systemem RIIP WZ

2023-08-10  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro Prasowe
GISPartner S.A.

Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
Do pobrania docx ( 5.03 MB )

W województwie zachodniopomorskim uruchomiono System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (RIIP WZ), który umożliwia mieszkańcom, inwestorom i wielu innym grupom odbiorców nieograniczony dostęp do baz danych przestrzennych, map, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenów. Na platformie można także składać wnioski i wnosić opłaty administracyjne. Od początku maja z portalu skorzystało już ponad 7 tysięcy użytkowników.

System Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego dostępny jest pod adresem https://sip.wzp.pl/.  Platforma umożliwia dostęp do danych przestrzennych online z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. RIIP WZ pozwala realizować sprawy w wygodny, szybki i bezpieczny sposób – bez konieczności wizyty w urzędzie. Przykładem takiej usługi może być m.in. weryfikacja wydanej licencji na udostępnienie materiałów z wojewódzkiej części zasobów PZGiK czy wydanie wypisu lub wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków. 

Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć koszty procedowania spraw i zaoszczędzić czas mieszkańcom, urzędnikom i przedsiębiorstwom.

System pozwala na procedowanie spraw prowadzonych przez Urząd Marszałkowski i jednostki województwa takie jak Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej oraz wszystkie powiaty Pomorza Zachodniego i miasta na prawach powiatu.

Wygodny geoportal 

Jednym z modułów RIIP WZ jest geoportal, który umożliwia prezentację kluczowych informacji pochodzących z rejestrów publicznych w postaci map tematycznych i daje bezpośredni wgląd w te informacje. W wygodny sposób można wizualizować i analizować dane przestrzenne, a także wyszukiwać lokalizacje interesujących obiektów. 

Za integrację danych geodezyjno-kartograficznych z regionu zachodniopomorskiego w jednym, ogólnodostępnym systemie odpowiadała wrocławska firma GISPartner, jeden z czołowych dostawców e-usług o wysokim poziomie dojrzałości i systemów GIS dla administracji publicznej i dużych przedsiębiorstw. 

Prace nad projektem RIIP WZ zajęły półtora roku, a rozwiązanie powstało w oparciu o autorską platformę iMap rozwijaną przez wrocławską spółkę od 20 lat. Została ona wykorzystana przy kilkudziesięciu wdrożeniach, w tym Geoportalu Krajowego, czwartego najpopularniejszego serwisu administracji publicznej w Polsce, który w ubiegłym roku został odwiedzony ponad 5,5 mln razy.

Konsekwentnie realizujemy misję cyfryzacji sektora publicznego w Polsce. Duże zainteresowanie platformą RIIP WZ pokazuje, że takie rozwiązania są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców oraz inwestorów. Urzędy też mogą być „smart” podkreśla Andrzej Szostek, prezes zarządu GISPartner. 

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2021 i został zrealizowany przez Województwo Zachodniopomorskie w partnerstwie z 21 jednostkami samorządów terytorialnych województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GISPartner S.A.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie Biuro prasowe
2025-03-27 | 10:00

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Godzenie rozwoju zawodowego z życiem rodzinnym, argumentowanie swojej wartości oraz dowodzenie słuszności swoich pomysłów – to zaledwie kilka wyzwań, na jakie
Gospodarka Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
2025-03-24 | 15:50

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

Prawie 300 postulatów deregulacyjnych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, a dotyczących m.in podatków, zatrudnienia, cyfryzacji czy energetyki
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.