Komunikaty PR

East Hemp Group pozyskało Jacka Kramarza

2021-12-20  |  01:00
Biuro prasowe

East Hemp Group to spółka typu venture building działająca w szybko rozwijającej się branży konopnej. Założycielami firmy są osoby, które tworzyły w Polsce podwaliny start-upowego ekosystemu, uczestnicząc w budowie m.in. pierwszych inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów oraz funduszy VC na polskim rynku. East Hemp Group jest obecnie na etapie szybkiego rozwoju, popartego sukcesami procesu pozyskiwania kapitału oraz budowy zespołu doświadczonych ekspertów. Teraz do zespołu dołącza Jacek Kramarz, jeden z pionierów branży konopnej, który wzmocni zespół jako wspólnik i Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialny za strategię Grupy. Kramarz to jedyny Polak w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Konopi Przemysłowych (EIHA), uznany ekspert branży konopnej i doświadczony przedsiębiorca.

Jacek Kramarz współtworzył pierwsze w Polsce przedsiębiorstwo zajmujące się uprawą i przetwórstwem konopi, które w 2018 r. zostało przejęte przez kanadyjską spółkę giełdową, a wartość transakcji oszacowana została na ponad 100 mln PLN. Pozostaje ona do dziś największą transakcją M&A w branży konopi przemysłowych w Europie. Po przejęciu pozostał w spółce do lutego 2021, by teraz dołączyć do East Hemp Group.

Po rozstaniu z moją pierwszą spółką, miałem wiele propozycji, zarówno polskich, jak i zagranicznych podmiotów. Wybrałem East Hemp. Czuję się przedsiębiorcą i najbardziej pociąga mnie wizja tworzenia od podstaw nowych marek, produktów oraz technologii. W East Hemp przekonała mnie wizja założycieli, którzy w konopiach widzą więcej niż CBD, powoli przestające już  być innowacją. Chcemy postawić na pro-ekologiczne właściwości konopi i tworzyć rozwiązania dla przemysłu, które będą odpowiedzią na wyzwania kryzysu klimatycznego. Wierzymy, że konopie mają tu ogromną rolę do odegrania. Nie bez znaczenia był też dla mnie model venture building zaproponowany przez East Hemp oraz doświadczenie i network założycieli – mówi Jacek Kramarz.

Kluczową przewagą East Hemp ma być selekcja projektów i budowa zespołów do ich realizacji.

Działamy w sposób podobny do funduszy VC, przy czym to my jesteśmy founderami w projektach, które realizujemy. Przyjrzeliśmy się potencjałowi różnych elementów konopi włóknistych - ziarno, łodyga i kwiaty mają różne zastosowania i wymagają osobnego podejścia. W każdym z obszarów zagospodarowania rośliny tworzymy osobne spółki, które na początek rozwijamy jako przedsiębiorcy, a w dalszej kolejności rekrutujemy zespoły zarządzające. Finalnym celem East Hemp Group jest stworzenie zintegrowanej holdingowej struktury podmiotów realizujących pełny potencjał konopi włóknistych, a naszą ambicją jest wprowadzenie naszego holdingu na jedną z europejskich giełd – tłumaczy Piotr Pietras, Prezes Zarządu i jeden ze współzałożycieli East Hemp Group.

Mnogość zastosowań i ekologiczny wymiar towarzyszący uprawie konopi wyznaczają obszar rozwoju East Hemp Group. Spółka obecnie inwestuje w technologie pozwalające na zastosowanie konopi siewnych w przemyśle spożywczym i budowlanym. Opracowała również technologie produkcji alternatyw mięsa na bazie teksturyzowanego białka konopi oraz zamienniki drewna dla powszechnie stosowanych rozwiązań w branży drzewnej, które zainteresowały rynkowych liderów takich jak Paged Meble, Jawor Parkiet oraz jeden z liderów sektora drzewnego w USA.

Jacek stanowi bardzo silne wzmocnienie naszego zespołu. Wnosi nie tylko unikalne kompetencje, ekspercką wiedzę z obszaru konopi, ale również doświadczenie, ogromny entuzjazm i wiarę w to, że konopie stanowią ekologiczną odpowiedź na wyzwania czasów walki ze zmianą klimatu. Z naszym doświadczeniem w budowie start-upów i w pozyskiwaniu finansowania wierzymy, że jesteśmy w stanie zagospodarować jego wiedzę i strategiczną wizję, budując kolejnego europejskiego lidera w branży konopi – podsumowuje Piotr Pietras.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.