Energooszczędne oświetlenie – wybór, który zmieni przyszłość
W ostatnich latach bezustannie słyszymy o przyspieszających zmianach klimatu, a także o wzmagającym się kryzysie energetycznym. Jedną z najskuteczniejszych metod na ustabilizowanie sytuacji jest właściwe zarządzanie oświetleniem – zarówno w budynkach, jak i w całej infrastrukturze drogowej, a także postawienie na wysoce energooszczędne technologie.
Osiągnięcie neutralności stało się strategicznym celem realizowanym przez wszystkie kraje świata. Tymczasem na horyzoncie pojawił się kolejny problem – kryzys energetyczny, który wymusza zmiany nie tylko na gospodarstwach domowych czy przedsiębiorstwach, ale także w obrębie całej infrastruktury drogowej. Skutecznym, wieloaspektowym rozwiązaniem jest wybór wysoce energooszczędnego oświetlenia LED zsynchronizowanego z innowacyjnymi systemami zarządzania.
Lampy oparte na modułach LED , które są w stanie zapewnić niższe rachunki za prąd oraz przybliżyć do wspomnianej neutralności emisyjnej, to dziś nie tylko trend, ale wręcz wymóg. Oświetlenie dużych obiektów, takich jak zakłady przemysłowe, hotele czy biurowce wiąże się z poborem ogromnych ilości energii, która drożeje z dnia na dzień.
- Moduły LED-owe mają dostarczyć nam strumień świetlny dostosowany do naszych potrzeb przy niewielkim zużyciu prądu. Technologia ta od kilkunastu lat jest z powodzeniem stosowana na całym świecie. Teraz jednak ważne jest, aby przyspieszyć proces wymiany tradycyjnych lamp na modele LED-owe zarówno przez wzgląd na środowisko naturalne, jak i kryzys energetyczny, coraz mocniej odczuwalny przez energochłonne przedsiębiorstwa. – wyjaśnia Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.
Moduły LED stały się bazą dla opraw świetlnych Lena Lighting. Wiele z nich jest kompatybilna z inteligentnymi systemami zarządzania oświetleniem, dzięki czemu użytkownik sam decyduje o natężeniu światła, a także o tym, kiedy ma się ono włączać i wyłączać. Lampy Lena Lighting połączone z systemem ClueIn automatycznie przechodzą w stan spoczynku, kiedy nie wykryją ruchu w pomieszczeniu. Gdy dostateczna ilość naturalnego światła wpada przez okno, technologia samodzielnie, praktycznie niezauważalnie dostosowuje (obniża) wartość strumienia sztucznego światła do panujących warunków.
Równie ważne jest ekonomiczne zarządzanie oświetleniem na ulicach i wzdłuż dróg. W ofercie Lena Lighting znajdują się lampy drogowe posiadające możliwość synchronizacji z technologią ClueCity - intuicyjnym, w pełni bezpiecznym systemem, pozwalającym na zdalne zarządzanie i kontrolę lamp. Światło jest dostarczane tylko gdy jest potrzebne, a wszystko to dzieje się w sposób w pełni zautomatyzowany. W ten sposób ograniczamy zużycie energii elektrycznej, ale też minimalizujemy ryzyko wystąpienia zjawiska zanieczyszczenia światłem.
Więcej informacji na temat energooszczędnego zarządzania światłem znajdą Państwo w Podręczniku Energooszczędności: https://lenalighting.pl/images/download/Foldery/PL/Podrecznik_energooszczednosci.pdf

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.