Firma Regamet laureatem „Diamentów Forbesa 2023”
W ostatnich miesiącach Regamet po raz kolejny zdobył wyróżnienie w prestiżowych konkursach, a firma znalazła się w gronie laureatów plebiscytu „Diamenty Forbesa 2023”.
Organizowane w tym roku po raz piętnasty „Diamenty Forbesa” są rankingiem najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Aby znaleźć się wśród laureatów, firma musi udokumentować przeciętny wzrost wartości na poziomie minimum 15 proc. w ciągu ostatnich trzech lat obrachunkowych. Gala rozdania dyplomów, w której wzięli udział przedstawiciele firmy, odbyła się w piątek 16 czerwca w Rzeszowie.
Dobra Marka i Rzetelna Firma
Na początku maja Regamet został również uhonorowany certyfikatem „Dobra Marka 2023” w kategorii pokryć dachowych. To konkurs z ponad 14-letnią tradycją, w którym nagradzane są przedsiębiorstwa w sposób szczególny wyróżniające się na rynku. O przyznawaniu tego wyróżnienia decydują kryteria takie jak jakość, zaufanie i renoma. Również w maju, w ramach programu Rzetelna Firma, przedsiębiorstwo zostało uhonorowane „Certyfikatem Rzetelności Płatniczej”. Przyznawany jest on firmom wykazującym się szczególną uczciwością, rzetelnością oraz wiarygodnością w biznesie.
– Wszystkie wyróżnienia przyznawane naszej firmie są potwierdzeniem, że droga obrana przez nas na początku działalności i wartości, którymi się kierujemy, są zauważane i doceniane przez klientów i zewnętrzne instytucje – mówi Wacław Tryba, prezes Regamet. – Jest to dla nas szczególnie ważne w kontekście rozwoju, który planujemy. W najbliższych latach czeka nas inwestycja związana z powstaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego, co pozwoli zwiększyć wydajność oraz usprawnić procesy produkcyjne, które przełożą się na jeszcze wyższą jakość oferowanych wyrobów. Nasz rozwój jest związany zarówno z większą sprzedażą, otwieraniem się na rynki zagraniczne m.in. Słowacji czy Czech, jak i z chęcią dalszego zdobywania rynku polskiego poprzez sprzedaż hurtową.
Wyróżniane przedsiębiorstwo
Od momentu powstania w 1991 roku firma kieruje się wartościami, takimi jak kompleksowość obsługi, podążanie za zmieniającymi się trendami i indywidualne podejście do każdego klienta. Regamet to obecnie jeden z najprężniej działających producentów pokryć dachowych ze stali w południowo-wschodniej Polsce. Spółka posiada ponad 20 firmowych punktów sprzedaży w Polsce oraz nieustannie powiększającą się sieć sprzedaży hurtowej i zagranicznej. Jakość produktów oferowanych przez firmę doceniają zarówno klienci, jak i dekarze.
Regamet jest również zdobywcą prestiżowych nagród takich jak: „Gazela Biznesu”, „Firma Godna Zaufania” czy „Lider Budowlany Podkarpacia”.
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.