Firma Regamet laureatem „Diamentów Forbesa 2023”
W ostatnich miesiącach Regamet po raz kolejny zdobył wyróżnienie w prestiżowych konkursach, a firma znalazła się w gronie laureatów plebiscytu „Diamenty Forbesa 2023”.
Organizowane w tym roku po raz piętnasty „Diamenty Forbesa” są rankingiem najdynamiczniej rozwijających się polskich firm. Aby znaleźć się wśród laureatów, firma musi udokumentować przeciętny wzrost wartości na poziomie minimum 15 proc. w ciągu ostatnich trzech lat obrachunkowych. Gala rozdania dyplomów, w której wzięli udział przedstawiciele firmy, odbyła się w piątek 16 czerwca w Rzeszowie.
Dobra Marka i Rzetelna Firma
Na początku maja Regamet został również uhonorowany certyfikatem „Dobra Marka 2023” w kategorii pokryć dachowych. To konkurs z ponad 14-letnią tradycją, w którym nagradzane są przedsiębiorstwa w sposób szczególny wyróżniające się na rynku. O przyznawaniu tego wyróżnienia decydują kryteria takie jak jakość, zaufanie i renoma. Również w maju, w ramach programu Rzetelna Firma, przedsiębiorstwo zostało uhonorowane „Certyfikatem Rzetelności Płatniczej”. Przyznawany jest on firmom wykazującym się szczególną uczciwością, rzetelnością oraz wiarygodnością w biznesie.
– Wszystkie wyróżnienia przyznawane naszej firmie są potwierdzeniem, że droga obrana przez nas na początku działalności i wartości, którymi się kierujemy, są zauważane i doceniane przez klientów i zewnętrzne instytucje – mówi Wacław Tryba, prezes Regamet. – Jest to dla nas szczególnie ważne w kontekście rozwoju, który planujemy. W najbliższych latach czeka nas inwestycja związana z powstaniem nowoczesnego zakładu produkcyjnego, co pozwoli zwiększyć wydajność oraz usprawnić procesy produkcyjne, które przełożą się na jeszcze wyższą jakość oferowanych wyrobów. Nasz rozwój jest związany zarówno z większą sprzedażą, otwieraniem się na rynki zagraniczne m.in. Słowacji czy Czech, jak i z chęcią dalszego zdobywania rynku polskiego poprzez sprzedaż hurtową.
Wyróżniane przedsiębiorstwo
Od momentu powstania w 1991 roku firma kieruje się wartościami, takimi jak kompleksowość obsługi, podążanie za zmieniającymi się trendami i indywidualne podejście do każdego klienta. Regamet to obecnie jeden z najprężniej działających producentów pokryć dachowych ze stali w południowo-wschodniej Polsce. Spółka posiada ponad 20 firmowych punktów sprzedaży w Polsce oraz nieustannie powiększającą się sieć sprzedaży hurtowej i zagranicznej. Jakość produktów oferowanych przez firmę doceniają zarówno klienci, jak i dekarze.
Regamet jest również zdobywcą prestiżowych nagród takich jak: „Gazela Biznesu”, „Firma Godna Zaufania” czy „Lider Budowlany Podkarpacia”.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.