Komunikaty PR

Frank szwajcarski przekroczył barierę 5 zł – będzie jeszcze droższy?

2022-09-27  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Rafał Wąsik
Biuro Prasowe Unibet w Polsce

Woronicza 31/254
02-640 Warszawa Warszawa
biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl| |biuroprasowe.unibet|visiongroup.pl
604198300
www.visiongroup.pl

Frank szwajcarski przekroczył barierę 5 zł – będzie jeszcze droższy?

 

Frank szwajcarski przebił granicę 5 zł. Nastąpiło również gwałtowne umocnienie dolara amerykańskiego w stosunku do złotego. Kurs utrzymuje się powyżej 4,90 zł za 1 dolara. Eksperci podkreślają, że to głównie efekt rekordowo wysokich cen gazu i energii w Europie oraz wzrostu napięcia geopolitycznego na wschodzie kontynentu. Czy frank i dolar będą dalej drożeć?

 

Frank Szwajcarski należy do grupy najstabilniejszych walut na świecie. Aktualna wysoka wycena związana jest z mechanizmem obronnym rynków – niepokojące wieści dla stabilności biznesu w regionie przekładają się na odpływ kapitału z Polski, ten zaś przepływa do aktywów uważanych za bezpieczniejsze, czyli m.in. franka szwajcarskiego. Położenie złotego jest o tyle niekorzystne, że reaguje mocno również na zmiany wartości euro, które to na skutek tego samego mechanizmu ponownie osłabiło się względem dolara. Analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że szanse na utrzymanie się kursu szwajcarskiej waluty powyżej 5 zł za 1 franka do końca 2022 roku wynoszą 54%.

 

Co dalej z kursem złotego wobec dolara?

Sytuacja złotego na rynkach walutowych jest obecnie niezwykle trudna. Jakiekolwiek odbiegające od normy zdarzenia wpływające na gospodarkę, oddziałują znacznie bardziej na wycenę polskiej waluty. Stąd gwałtowny spadek wartości złotego ze względu na trwający kryzys geopolityczny i rosnące ceny energii, co zmniejsza zaufanie inwestorów nie tylko względem lokowania kapitału nad Wisłą, ale również w całej strefie euro. Bliskość geograficzna obszaru objętego konfliktem powoduje, że każda negatywna informacja z regionu dodatkowo przyczynia się do osłabienia złotego. W związku z tym analitycy londyńskiej firmy Unibet oceniają, że szanse na utrzymanie się kursu dolara powyżej 4,80 zł za 1 dolara do końca 2022 roku wynoszą 52%.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka TOP5 branż finansujących pojazdy oraz maszyny i urządzenia Biuro prasowe
2022-11-30 | 11:30

TOP5 branż finansujących pojazdy oraz maszyny i urządzenia

Otoczenie makroekonomiczne powoduje, że bieżący rok jest  pełen trudnych wyzwań dla przedsiębiorców, a tym samym dla leasingu. Z drugiej strony nie oznacza to, że mamy zupełne
Gospodarka Voel stawia na branżę eventową
2022-11-28 | 11:00

Voel stawia na branżę eventową

Voel, spółka specjalizująca się w organizacji wydarzeń premium, realizuje rebranding marki i dynamizuje swoją działalność. Firma planuje rozbudowę świadczonych usług, czego
Gospodarka Nadchodzi czas elektroniki. Polacy ruszają na zakupy w sieci
2022-11-25 | 14:00

Nadchodzi czas elektroniki. Polacy ruszają na zakupy w sieci

Smartfony Apple - nowe, używane, czy odnowione - to, jak wynika z danych największego serwisu ogłoszeniowego w Polsce, najczęściej poszukiwany sprzęt w kategorii elektronika. W samym tylko

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Edukacja

Przedsiębiorcy stawiają na rozwój kompetencji. Mimo niepewnej sytuacji rynkowej inwestycje w pracowników są wśród ich priorytetów

– W dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości kompetencje i szeroko pojęta wiedza są dla firm aktywem równie ważnym jak posiadane przez nie środki finansowe – mówi Sławomir Biedermann z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jak wskazują badania PARP, firmy nie rezygnują z inwestycji w kapitał ludzki nawet mimo trudnej sytuacji rynkowej. Chętnie jednak korzystają z bezpłatnych kursów i szkoleń, najlepiej w formie online. Akademia PARP oferuje na swojej platformie e-learningowej 60 takich kursów, które cieszą się rosnącą popularnością. Co tydzień przybywa około tysiąca nowych kursantów.

Bankowość

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych prawdopodobnie przestanie być jawny. TSUE ma zastrzeżenia do unijnego wymogu

Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych, który działa od trzech lat, umożliwia powszechny dostęp do danych dotyczących m.in. właścicieli firm i powiązań pomiędzy różnymi podmiotami. Wystarczy w tym celu NIP i numer PESEL. Możliwe jednak, że niedługo będzie się to musiało zmienić. – Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał bowiem, że pełna jawność tego rejestru zbytnio ingeruje w prywatność i ochronę danych osobowych. Z czasem możemy spodziewać się zmian w dostępie do CRBR – mówi Łukasz Świątek z Kancelarii act BSWW legal & tax.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.