Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
To znaczący krok ku realizacji projektu Reprendre Racines („Powrót do naszych korzeni”), planu rozwoju zaproponowanego przez SEGRO i Icade oraz wybranego przez francuskie krajowe przedsiębiorstwo kolejowe SNCF i miasto Paryż w ramach konkursu Reinventing Paris 2.
Plan generalny został opracowany we współpracy z firmami architektonicznymi i urbanistycznymi Data Architectes i Anyoji Beltrando oraz firmą zajmującą się projektowaniem krajobrazu Wagon Landscaping. Projekt obejmie połączenie przestrzeni biurowej, logistycznej i publicznej. Przewidywana data jego ukończenia to 2025 rok. Plan połączy ze sobą zastosowania komercyjne na powierzchni i w podziemiach, w mieście o ograniczonej powierzchni do zabudowy.
SEGRO odpowiedzialne będzie za budowę podziemnego centrum logistycznego o powierzchni 75 000 m2, przeznaczonego do dystrybucji miejskiej i logistyki ostatniej mili. Hub zostanie rozbudowany zgodnie z wysokimi standardami środowiskowymi, łącznie z infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych i dostawczych trójkołowców, a także punktów recyklingu i centrum naprawy rowerów.
Icade dostarczy dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni około 14 000 m2, zapewniając tym samym miejsca do pracy zarówno lokalnym start-upom, jak i firmom o ugruntowanej pozycji w regionie paryskim. Na esplanadzie Olympiades powstaną dedykowane obiekty sportowe, w tym ścianki wspinaczkowe i boiska do koszykówki, miejskie szklarnie i ogród o powierzchni 1,3 ha.
- To kamień milowy w naszej działalności, ponieważ rozwijamy pionierski system logistyki podziemnej na dawnej stacji kolejowej Gobelins. Rozwój handlu elektronicznego napędza popyt na powierzchnie logistyczne w głównych ośrodkach miejskich, w których grunty pod zabudowę stanowią rzadki zasób. Podziemny węzeł logistyczny zaproponowany na stacji kolejowej Gobelins to innowacyjny model dostarczania powierzchni logistycznej na dużą skalę w jednym z najgęściej zaludnionych miast Europy, w zupełnie nowym, światowej klasy miejscu o zróżnicowanym przeznaczeniu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami Icade, SNCF, miastem Paryż i lokalną społecznością, aby zrealizować te ekscytujące plany – mówi Laurence Giard, Dyrektor Generalna SEGRO na Francję.
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.