Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
To znaczący krok ku realizacji projektu Reprendre Racines („Powrót do naszych korzeni”), planu rozwoju zaproponowanego przez SEGRO i Icade oraz wybranego przez francuskie krajowe przedsiębiorstwo kolejowe SNCF i miasto Paryż w ramach konkursu Reinventing Paris 2.
Plan generalny został opracowany we współpracy z firmami architektonicznymi i urbanistycznymi Data Architectes i Anyoji Beltrando oraz firmą zajmującą się projektowaniem krajobrazu Wagon Landscaping. Projekt obejmie połączenie przestrzeni biurowej, logistycznej i publicznej. Przewidywana data jego ukończenia to 2025 rok. Plan połączy ze sobą zastosowania komercyjne na powierzchni i w podziemiach, w mieście o ograniczonej powierzchni do zabudowy.
SEGRO odpowiedzialne będzie za budowę podziemnego centrum logistycznego o powierzchni 75 000 m2, przeznaczonego do dystrybucji miejskiej i logistyki ostatniej mili. Hub zostanie rozbudowany zgodnie z wysokimi standardami środowiskowymi, łącznie z infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych i dostawczych trójkołowców, a także punktów recyklingu i centrum naprawy rowerów.
Icade dostarczy dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni około 14 000 m2, zapewniając tym samym miejsca do pracy zarówno lokalnym start-upom, jak i firmom o ugruntowanej pozycji w regionie paryskim. Na esplanadzie Olympiades powstaną dedykowane obiekty sportowe, w tym ścianki wspinaczkowe i boiska do koszykówki, miejskie szklarnie i ogród o powierzchni 1,3 ha.
- To kamień milowy w naszej działalności, ponieważ rozwijamy pionierski system logistyki podziemnej na dawnej stacji kolejowej Gobelins. Rozwój handlu elektronicznego napędza popyt na powierzchnie logistyczne w głównych ośrodkach miejskich, w których grunty pod zabudowę stanowią rzadki zasób. Podziemny węzeł logistyczny zaproponowany na stacji kolejowej Gobelins to innowacyjny model dostarczania powierzchni logistycznej na dużą skalę w jednym z najgęściej zaludnionych miast Europy, w zupełnie nowym, światowej klasy miejscu o zróżnicowanym przeznaczeniu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami Icade, SNCF, miastem Paryż i lokalną społecznością, aby zrealizować te ekscytujące plany – mówi Laurence Giard, Dyrektor Generalna SEGRO na Francję.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.