Innowacyjne, podziemne centrum logistyczne od SEGRO w samym centrum Paryża
To znaczący krok ku realizacji projektu Reprendre Racines („Powrót do naszych korzeni”), planu rozwoju zaproponowanego przez SEGRO i Icade oraz wybranego przez francuskie krajowe przedsiębiorstwo kolejowe SNCF i miasto Paryż w ramach konkursu Reinventing Paris 2.
Plan generalny został opracowany we współpracy z firmami architektonicznymi i urbanistycznymi Data Architectes i Anyoji Beltrando oraz firmą zajmującą się projektowaniem krajobrazu Wagon Landscaping. Projekt obejmie połączenie przestrzeni biurowej, logistycznej i publicznej. Przewidywana data jego ukończenia to 2025 rok. Plan połączy ze sobą zastosowania komercyjne na powierzchni i w podziemiach, w mieście o ograniczonej powierzchni do zabudowy.
SEGRO odpowiedzialne będzie za budowę podziemnego centrum logistycznego o powierzchni 75 000 m2, przeznaczonego do dystrybucji miejskiej i logistyki ostatniej mili. Hub zostanie rozbudowany zgodnie z wysokimi standardami środowiskowymi, łącznie z infrastrukturą do ładowania pojazdów elektrycznych i dostawczych trójkołowców, a także punktów recyklingu i centrum naprawy rowerów.
Icade dostarczy dwa budynki biurowe o łącznej powierzchni około 14 000 m2, zapewniając tym samym miejsca do pracy zarówno lokalnym start-upom, jak i firmom o ugruntowanej pozycji w regionie paryskim. Na esplanadzie Olympiades powstaną dedykowane obiekty sportowe, w tym ścianki wspinaczkowe i boiska do koszykówki, miejskie szklarnie i ogród o powierzchni 1,3 ha.
- To kamień milowy w naszej działalności, ponieważ rozwijamy pionierski system logistyki podziemnej na dawnej stacji kolejowej Gobelins. Rozwój handlu elektronicznego napędza popyt na powierzchnie logistyczne w głównych ośrodkach miejskich, w których grunty pod zabudowę stanowią rzadki zasób. Podziemny węzeł logistyczny zaproponowany na stacji kolejowej Gobelins to innowacyjny model dostarczania powierzchni logistycznej na dużą skalę w jednym z najgęściej zaludnionych miast Europy, w zupełnie nowym, światowej klasy miejscu o zróżnicowanym przeznaczeniu. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z naszymi partnerami Icade, SNCF, miastem Paryż i lokalną społecznością, aby zrealizować te ekscytujące plany – mówi Laurence Giard, Dyrektor Generalna SEGRO na Francję.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.