L&T Technology Services otwiera w Polsce inżynieryjne centrum badawczo-rozwojowe
L&T Technology Services Limited (LTTS), wiodąca na świecie firma świadcząca usługi inżynieryjne, otworzyła specjalistyczne centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie. Będzie ono obsługiwać klientów z Ameryki Północnej i Europy, wykorzystując najnowsze technologie w branżach motoryzacyjnych, transportowych oraz zaawansowanych technologii. Docelowo w polskim centrum LTTS ma pracować 300 inżynierów.
Uruchomienie ER&D w Krakowie to kolejny etap ekspansji firmy LTTS w Europie Wschodniej i jest rezultatem podpisania przez LTTS wieloletniej umowy z jednym z największych amerykańskich producentów pojazdów elektrycznych. Inwestycja przyczyni się do wzrostu regionalnej gospodarki, stworzy setki miejsc pracy oraz wesprze duże projekty poprzez innowacyjne procesy inżynieryjne. Zakres prac obejmować będzie zarówno tworzenie oprogramowania, jak i sprzętu potrzebnego do rozwoju linii produktów.
Polska, ze względu na wysoką klasę edukacji technicznej, ekosystemu akademickiego i infrastruktury, jest źródłem utalentowanych inżynierów, którzy wyznaczają standardy w zakresie najnowocześniejszych technologii. W przeciągu najbliższych trzech lat, w polskim centrum LTTS ma znaleźć pracę 300 inżynierów – obecnie zatrudnienie wynosi 40 osób. W ramach inicjatywy rozwijania talentów i umiejętności w Polsce, firma poszukuje również możliwości współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Politechniką Krakowską oraz brytyjskim Coventry University.
Uroczystego otwarcia centrum w Krakowie dokonali zastępca prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk oraz Ambasador Indii w Polsce, Nagma Mohamed Mallick - w obecności Abhisheka Sinha, Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu LTTS.
– Tworząc to ważne centrum w Polsce, chcemy, aby nasi klienci w Europie i Ameryce Północnej mogli korzystać z wieloletniego doświadczenia LTTS w zakresie nowych technologii inżynieryjnych i wbudowanych. Chcemy również wykorzystać lokalny potencjał inżynierski do realizacji wielu naszych globalnych programów o kluczowym znaczeniu. Będziemy współpracować z lokalną administracją i środowiskiem akademickim w celu dalszego rozwoju ekosystemu. W tym miejscu chcielibyśmy także wyrazić swoje wielkie uznanie za wsparcie, jakie otrzymaliśmy ze strony rządowych instytucji oraz lokalnych władz samorządowych – powiedział Abhishek Sinha, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu LTTS.
Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa, dodał:
– Niezwykle miło jest nam powitać inwestycję lidera usług inżynieryjnych, jakim jest LTTS. Jestem przekonany, że dzięki temu LTTS wniesie swój wkład w tak ważne aspekty jak postęp technologii, badania i rozwój oraz wspieranie kształcenia przyszłych, młodych inżynierów. Lokalna społeczność odniesie wiele korzyści z tego centrum ER&D.
L&T Technology Services Ltd
L&T Technology Services Limited (LTTS) jest notowaną na indyjskiej giełdzie spółką zależną firmy Larsen & Toubro Limited, koncentrującą się na usługach inżynieryjnych i badawczo-rozwojowych (ER&D). Oferuje usługi konsultingowe, projektowe, rozwojowe oraz testowe w całym cyklu życia produktu i procesu. Do grona jej klientów należy 69 firm z listy Fortune 500 oraz 57 największych na świecie firm świadczących usługi inżynieryjne i badawcze w zakresie produktów przemysłowych, urządzeń medycznych, transportu, telekomunikacji i zaawansowanych technologii oraz przemysłu przetwórczego. Firma LTTS zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników w 17 globalnych centrach projektowych, 28 globalnych biurach sprzedaży i 89 laboratoriach innowacyjnych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.ltts.com/.

Spoglądając w przyszłość Unii Europejskiej, czyli o wzmocnieniu bezpieczeństwa i konkurencyjności do 2040 roku

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.