Największe centrum logistyczne Rohlig Suus Logistics otwarte pod Warszawą
Nowy obiekt Rohlig Suus Logistics, zaprojektowany według autorskich rozwiązań, jest największym hubem firmy i pełni funkcje magazynowe i przeładunkowe. Budynek o łącznej powierzchni 48,5 tys. m kw. został zlokalizowany w Sokołowie na terenie Panattoni Park Warsaw South Janki i stanowi jeden z kluczowych elementów trzyletniej strategii ekspansji magazynowej operatora logistycznego.
Inwestycja firmy obejmuje terminal przeładunkowy typu cross-dock o powierzchni 10 tys. m kw., 36 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz 2,5 tys. m kw. części biurowej. Dzięki połączeniu tych funkcji zostanie zmniejszona liczba operacji handlingowych, co istotnie wpłynie na skrócenie czasu realizacji zleceń oraz zwiększenie bezpieczeństwa pracy i umożliwi szybszą, sprawniejszą oraz tańszą dostawę towarów.
– Nowy obiekt został zaprojektowany od podstaw zgodnie z naszymi wymaganiami. Dzięki niestandardowej wysokości składowania oraz zmienionej siatce słupów możliwe było wyposażenie obiektu w system VNA (Very Narrow Aisle), umożliwiający optymalne wykorzystanie przestrzeni. Pojemność magazynu logistycznego przekroczy dzięki temu liczbę 55 tys. miejsc paletowych EUR oraz 25 tys. m sześć. towarów objętościowych
– mówi Krzysztof Gąsiewski, Dyrektor Oddziału Warszawa w Rohlig Suus Logistics.
Nowy, multikliencki obiekt pozwoli na dwukrotne zwiększenie wolumenu obsługiwanych przesyłek drobnicowych. Budynek został wyposażony w 102 doki i są one przystosowane do obsługi samochodów od pojazdu typu „bus” do samochodów 24T. Z kolei w części magazynowej znajdą się dodatkowe strefy umożliwiające przepakowywanie, preinstalację i testowanie towarów. Dzięki bliskości terminala w Pruszkowie, nowy obiekt będzie mógł służyć do obsługi transportów kolejowych, morskich lub intermodalnych. Budynek będzie służył obecnym i nowym klientom, ze szczególnym uwzględnieniem branży AGD, FMCG i elektronicznej.
Oddział Rohlig Suus Logistics w Sokołowie k. Janek istnieje od 2013 r. Początkowo obiekt o powierzchni 26 tys. m kw. mieścił się w Prologis Park Janki. W ciągu kolejnych 5 lat, wraz z dynamicznym rozwojem firmy, Rohlig Suus Logistics zwiększył powierzchnię operacyjną o kolejne 15 tys. m kw., które były zlokalizowane w sąsiadujących Panattoni Park Janki I oraz Panattoni Park Janki II. W ubiegłym roku firma podjęła decyzję o przeniesieniu działalności operacyjnej z dwóch obiektów do nowopowstałego budynku o powierzchni 48,5 tys. m. kw.
– Decyzja o konsolidacji dwóch z trzech obiektów warszawskiego oddziału nie była przypadkowa. W ostatnich latach widzimy bardzo wyraźny wzrost zainteresowania usługami logistycznymi na Mazowszu.
Dzięki atrakcyjnej lokalizacji w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych, dobremu połączeniu z Warszawą oraz bliskości naszego trzeciego magazynu będziemy mogli oferować naszym klientom kompleksową usługę logistyczną – mówi Artur Malarski, Dyrektor Logistyki Kontraktowej Rohlig Suus Logistics.
Nowy hub logistyczny powstał zgodnie ze standardem BREEAM GOOD (system certyfikacji ekologicznej). Wyposażony jest między innymi w tzw. świetliki kominowe, dzięki czemu do pomieszczeń biurowych dociera światło dzienne. Zatrudnionych w nim będzie ponad pięćset osób. To kolejna w ciągu ostatnich 3 lat inwestycja Rohlig Suus Logistics w powierzchnie magazynowe. Wcześniej firma rozbudowała obiekty m.in. w Olsztynie, Kielcach, Sosnowcu, Wrocławiu, Krakowie, Szczecinie czy Białymstoku.
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.