Komunikaty PR

Odpowiedzialna moda zagościła w CH Focus w Bydgoszczy

2022-04-25  |  13:50
Biuro prasowe

W centrum handlowym Focus w Bydgoszczy otworzył się pierwszy w regionie butik cyrkularny marki Ubrania do oddania. Koncept w duchu slow łączy w sobie idee obiegu zamkniętego i odpowiedzialnej konsumpcji. Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już wybierać spośród starannie wyselekcjonowanych ubrań i przedmiotów z  ‘drugiej ręki’ dając im nowe życie.

 

Ubrania Do Oddania to założony w 2017 roku polski start-up prowadzący platformę fundraisingową łączącą zbiórki odzieży używanej ze wsparciem finansowym na rzecz organizacji charytatywnych. Główną misją marki jest przekonanie mieszkańców Polski do świadomych i racjonalnych zakupów w trosce o środowisko.

 

- Odpowiedzialne podchodzimy do wyboru naszych partnerów biznesowych oraz miejsc, w których powstają nasze Butiki Cyrkularne. Zależy nam na współpracy z centrami handlowymi, które aktywnie działają w  kwestiach ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko oraz edukują klientów jak podejmować racjonalne decyzje zakupowe. Doceniamy to, że coraz więcej galerii handlowych rozumie, że branża odzieżowa musi się zmienić - mówi Zosia Zochniak, współzałożycielka inicjatywy Ubrania do Oddania.

 

Asortyment butiku jest zmienny w zależności od pory roku, a wszystkie rzeczy zostały starannie wyselekcjonowane, uprane i wyprasowane. Klienci mają pewność, że znajdą tam jedynie ubrania i przedmioty domowe w idealnym stanie, które posłużą jeszcze przez wiele lat. Co ważne, wszystkie zebrane rzeczy pochodzą z polskiego rynku. Klient kupując w Butiku Cyrkularnym nie tylko oszczędza pieniądze, ale przede wszystkim dba o środowisko i wspiera zrównoważoną modę.

 

W Butiku Cyrkularnym klienci mogą nie tylko kupować, ale także zostawiać stare i niepotrzebne rzeczy, a zysk z ich sprzedaży lub recyklingu zostanie przeznaczony na jedną z ponad 200 organizacji. Ponadto, całe wyposażenie butiku również pochodzi z obiegu zamkniętego – lady, kotary w przebieralniach, oświetlenie, a  także ozdoby na ścianach i kwiaty.

 

- Kupowanie przedmiotów z ‘drugiej ręki’ nie jest już niczym wstydliwym, a wręcz przeciwnie. Odpowiedzialny konsument rozumie potrzebę ograniczenia lub zmiany swoich decyzji zakupowych. Dlatego chcąc wesprzeć mieszkańców Bydgoszczy w ich postanowieniach udostępniliśmy przestrzeń start-upowi Ubrania do oddania. Jednocześnie niezmiernie się cieszymy, że założyciele docenili nas jako odpowiedzialnego partnera biznesowego i to właśnie w Focus Bydgoszcz powstał pierwszy w regionie tego rodzaju koncept - mówi Gregory Petrus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

Butik Cyrkularny Ubrania do oddania w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy działa od soboty, 23 kwietnia. Lokal znajduje się na parterze galerii, w pobliżu HalfPrice. Sklep zajmuje 115m2.

 

Jest to drugi Butik Cyrkularny otwarty w centrach handlowych należących do Grupy Atrium. Pierwszy z nich został otwarty w połowie kwietnia br. w Domach Towarowych Wars Sawa Junior w Warszawie.

 

Otwarcie Butiku Cyrkularnego wpisuje się w działania bydgoskiego centrum handlowego, realizowane w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020–2025.

 

 

Więcej informacji na temat aktualnej oferty galerii można znaleźć pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.