Komunikaty PR

Łódzki koncept - Ramen Shop by Sushi Kushi skuteczne rozwiązanie na kryzys w zat

2022-02-04  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Andrzej Sieczkowski
AHAVA PR

ul. Mikołaja Kopernika 37/1
90-552 90-552 Łódź
andrzej.sieczkowski|ahavapr.pl| |andrzej.sieczkowski|ahavapr.pl
48 503 838 407
www.ahavapr.pl

Łódzki koncept - Ramen Shop by Sushi Kushi skuteczne rozwiązanie na kryzys w zatrudnieniu

Branża gastronomiczna cały czas mierzy się z problemami kadrowymi. Brakuje rąk do pracy, a sami pracownicy wcześniej podejmujący pracę w restauracjach - przebranżawiają się. Jest to żniwo pandemii, czyli ryzyka utraty pracy w związku z możliwymi lockdownami. Odpowiedzią na ten problem jest otwarcie nowego łódzkiego konceptu – Ramen Shop by Sushi Kushi. Duże zainteresowanie kuchnią azjatycką w połączeniu z modelem biznesowym, do którego nie potrzeba wyspecjalizowanych pracowników, to skuteczna taktyka na obecne czasy.

Do prowadzenia biznesu nie potrzeba także dużych powierzchni lokalowych do wynajmu, co znacznie obniża koszty na start. Dodatkowo otwierane w lutym centrum szkoleniowo-logistyczne przygotowujące produkty do tworzenia dania krok po kroku, usprawnia proces gotowania i zapewnia stały poziom u wszystkich najemców Ramen Shop by Sushi Kushi.

RAMEN SHOP ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY RYNKU

Restauracje serwujące kuchnię azjatycką cieszą się coraz większą popularnością. W związku z tym sieć franczyzowa – Sushi Kushi, która w zeszłym roku podwoiła swoją sprzedaż, stawia nie tylko na rozwój restauracji stricte oferujących rolki sushi. Ramen Shop by Sushi Kushi, to nowy koncept serwujący pożywne azjatyckie danie na bazie bulionu i makaronu już w lutym otworzy się w Zgierzu.

Jest to odpowiedź na wzrost zainteresowania kuchnią dalekiego wschodu. - Wszystkich miłośników ramenu zapraszamy do składania z zamówień w drugiej połowie lutego – informuje Radosław Szwugier, szef rozwoju franczyzy Sushi Kushi oraz Ramen Shop.

Ramen cały czas jest jednym z najczęściej zamawianych dan przez Polaków. Dodatkowo do jego przygotowania nie trzeba wyspecjalizowanej kadry. Stworzony model restauracji Ramen Shop by Sushi Kushi rozwiązuje problemy pracownicze poprzez zatrudnianie personelu, np. studentów lub osób starszych, które na podstawie przeprowadzonego wcześniej szkolenia, krok po kroku tworzą ramen. Skondensowane, proste przygotowanie receptur oraz świeże, specjalnie przygotowane dla restauracji składniki, to klucz do efektywnej pracy na tym samym, równie wysokim poziomie.

- Należy tutaj wspomnieć, że choć pyszne i pożywne danie, jakim jest ramen, jest tak naprawdę bardzo prosty w przygotowaniu. Gotowe receptury stworzone przez szefa kuchni franczyzy to z kolei bazowanie na paczkowanych produktach przygotowanych na świeżo w naszym nowym centrum - podkreśla Radosław Szwugier. - Stworzony przez nas model restauracji, to można powiedzieć, remedium na dzisiejsze braki kadrowe w gastronomii. Otworzenie takiego punktu to mniejszy wkład finansowy na start, również z powodu tańszych kosztów prowadzenia działałności czy wynajmu lokalu – dodaje.

 

CENTRUM RAMENOWE

Nowy koncept franczyzowy to rozwiązanie problemów pracowniczych w gastronomii. Jest to możliwe dzięki spełnieniu kilku kryteriów, tj. dopasowane szkolenia dla małej kadry pracowniczej potrzebnej do tworzenia restauracji, opartej na zamówieniach zewnętrznych. Poza tym jest to także minimalizowanie kosztów spowodowanych rosnącą inflacją, jak i kwestiami wynikającymi z zmieniających się opcji podatkowych od nowego roku. - Szkolenia pracownicze do pracy kucharza w Ramen Shop to kurs pięciodniowy, co pozwala na szybkie wdrożenie zasad i start nowego lokalu, który może mieć jedynie 50 m2, a to znacznie obniża koszty jego wynajmu - podkreśla Szwugier.

Centrum, które już w lutym otworzy się w Łodzi będzie przygotowywało składniki ramenowe pod okiem szefa kuchni doświadczonego w prowadzeniu kuchni japonskiej specjalizującej się w daniach ramen. To na bazie jego doświadczenia, jak i receptur konkretne składniki do tworzenia najlepszego ramenu będą dowożone do lokali. - To ekonomiczne i zarazem bardzo nowoczesne rozwiązanie, pozwalające zachować taką samą jakość zamawianego ramenu niezależnie od lokalizacji – dodaje Andrzej Pelc Gonera, prezes franczyzy Ramen Shop by Sushi Kushi.

Poznaj bliżej Sushi Kushi:

Sushi Kushi to sieć franczyzowa sushi barów, oferująca dania kuchni japońskiej na miejscu oraz w dostawie. Pierwszy lokal powstał pod koniec 2012 roku, przy głównej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Kolejne również otwierały się w Łodzi, ale wkrótce sieć wyszła poza jej granice. Dziś franczyza Sushi Kushi jest obecna w 10 polskich miastach i liczy ponad 30 punktów franczyzowych.

Więcej informacji udziela: Andrzej Sieczkowski +48 503 838 407 andrzej.sieczkowski@ahavapr.pl

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AHAVA PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.