Komunikaty PR

Ogłoszenie wyników programu "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2020

2020-11-24  |  09:40
Biuro prasowe
Kontakt

IPED
Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym

Trębacka 4
00-074 Warszawa
iped|kig.pl| |iped|kig.pl
+48 22 630 98 01
www.iped.pl

Dobiega końca tak odmienna od dotychczasowych, 23 edycja programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”. Mimo, że wiele się zmieniło, tak w działaniu firm, jak i organizacji samego programu, jedno pozostało niezmienne – fantastyczne firmy, które mimo trudności wzięły udział w programie i udowodniły, że trudne sytuacje potrafią wydobywać z ludzi, to co najlepsze.


Decyzje o rozstrzygnięciu tegorocznej edycji zostały podjęte dzięki przeprowadzonej zdalnie Kapitule programu. W obradach uczestniczyli między innymi przedstawiciele: władz regionalnych, Biura Rzecznika MŚP, przedsiębiorstw, organizatorów programu, Krajowej Izby Gospodarczej, wieloletnich partnerów programu. Decyzje o przyznaniu certyfikatów „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2020 oraz nagród głównych i specjalnych podparte zostały argumentacjami audytorów, którzy w tym roku również w formie zdalnej przeprowadzali wizytacje i rozmowy w poszczególnych firmach.


Współczesna sytuacja związana z nieustannie dużą ilością zachorowań na Covid spowodowała, iż podjęto decyzję o przełożeniu tradycyjnej Gali, tak lubianej przez wszystkich uczestników programu na najbliższy możliwy termin.

Brak tradycyjnej uroczystości nie powstrzyma jednak organizatorów od zachowania wieloletniej tradycji, którą jest ogłaszanie wyników w roku, w którym dana edycja była realizowana. 27 listopada 2020 r. o godz. 12:00 rozpocznie się specjalna transmisja online, podczas której ogłoszeni zostaną laureaci 23 edycji programu "Przedsiębiorstwo Fair Play". Transmisja będzie dostępna na profilu Facebook'owym programu. Aby jej nie przegapić należy dołączyć do utworzonego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1076036782866870 

Gratulacje do uczestników skierują między innymi Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Prezes Fundacji Polska Bezgotówkowa, Prezes Fundacji "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym" oraz wieloletni audytorzy programu.


Uzyskanie certyfikatu „Przedsiębiorstwo Fair Play” potwierdza uczciwość firmy, która go otrzymała, stanowi komunikat dla klientów i innych interesariuszy, że firma, która się nim legitymuje jest godna zaufania. Laureaci programu odnosząc liczne sukcesy na różnorodnych polach biznesowych udowadniają, że działając uczciwie, budując pozytywne relacje z interesariuszami, a także wpływając na jakość pracy oraz życia pracowników czy też najbliższego otoczenia, można prężnie rozwijać swoją firmę i budować jej przewagi konkurencyjne.


Tym co wyróżnia program „Przedsiębiorstwo Fair Play” spośród wielu obecnych na rynku certyfikacji jest dogłębna weryfikacja firm biorących udział w programie. Oceniane są wszystkie aspekty działalności firmy, a nie tylko jej wyniki finansowe czy jakość wyrobów. 

Celem programu jest promocja etyki w działalności gospodarczej oraz wspieranie firm w działaniach opartych o społeczną odpowiedzialność biznesu. Więcej informacji o programie na www.fairplay.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Jak Polacy reagują na inflację oraz rosnące stopy procentowe? Biuro prasowe
2022-06-27 | 12:47

Jak Polacy reagują na inflację oraz rosnące stopy procentowe?

Inflacja osiągnęła już poziomy nienotowane od ponad dwudziestu lat. Większość prognoz sugeruje, że szybko rosnące ceny będą nam towarzyszyć przez dłuższy czas. Jak Polacy odnajdują
Gospodarka Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu
2022-06-23 | 12:00

Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu

Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu kreatywnymi bilbordami 3D Samorząd województwa wystartował z kreatywną kampanią outdoorową ukazującą
Gospodarka Międzynarodowa windykacja należności: gdzie najtrudniej jest ściągnąć należności
2022-06-22 | 10:30

Międzynarodowa windykacja należności: gdzie najtrudniej jest ściągnąć należności

• Ocena stopnia złożoności windykacji Allianz Trade mierzy, jak trudno jest ściągnąć należności w danym kraju. • Szwecja, Niemcy i Finlandia to trzy kraje, w których

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Powrót do hossy na kryptowalutach może potrwać kilka lat. Podlegają one tym samym cyklom koniunkturalnym jak giełda czy rynek obligacji

– Rynek kryptowalut jest oparty na spekulacjach. Wydaje się, że duża zmienność i spekulacyjność tych aktywów jeszcze trochę potrwa. Jednak wraz z pojawieniem się na tym rynku większych graczy zwiększy się też płynność, co zapewni trochę więcej stabilizacji. O ile możemy w ogóle o niej mówić w przypadku kryptowalut – mówi Christina Kucinska z Polish Blockchain Association. Jak podkreśla, obecne spadki notowań bitcoina to głównie efekt sytuacji gospodarczej, która powoduje, że inwestorzy przesuwają kapitał na mniej ryzykowne aktywa. Duża część analityków i inwestorów optymistycznie postrzega jednak jego potencjał i wieloletnie perspektywy cyfrowej waluty. 

Handel

Za kilka lat co piąte piwo sprzedawane przez Kompanię Piwowarską będzie bezalkoholowe. Browary firmy odpowiadają dziś za 41 proc. tego rynku

Kompania Piwowarska w 2021 roku miała największy, przekraczający 41 proc., udział w całości sprzedaży piwa bezalkoholowego w Polsce. Do 2030 roku co piąte piwo w ofercie firmy nie będzie zawierało alkoholu. – Nie dążymy do zwiększenia poziomu spożycia piwa na osobę, tylko sugerujemy konsumentom wybór napojów dobrej jakości oraz piw bezalkoholowych – mówi Igor Tikhonov, prezes Kompanii Piwowarskiej. Jak wskazuje, promowanie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu to jeden z elementów strategii zrównoważonego rozwoju spółki. Właśnie ukazał się jej raport zrównoważonego rozwoju 2021 „Lepsza Przyszłość 2030”.

Firma

Warszawski kampus innowacji w dwa lata zgromadził 150 firm i start-upów. W planach jest dalsza ekspansja

– Udało nam się zbudować centrum innowacji i biznesu w bardzo trudnym okresie pandemii – mówi Jerzy Brodzikowski, general manager CIC Warsaw. Po dwóch latach od uruchomienia na warszawskim Kampusie Innowacji działa już ponad 150 firm i start-upów. Skupiona wokół niego społeczność liczy około pół tysiąca osób, a w przestrzeni biznesowej CIC Warsaw każdego miesiąca odbywa się też około setki eventów, w tym m.in. Thursday Gathering, czyli coczwartkowe spotkania networkingowe dla społeczności innowatorów. W planach jest dalsza ekspansja i kolejne inicjatywy wspierające młode biznesy. – To będzie biuro turystyki innowacyjnej, którego celem będzie promowanie warszawskiego ekosystemu innowacji – zapowiada Aureliusz Górski, co-founder CIC Warsaw.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.