Komunikaty PR

Osiedle Na Woli w pełni ukończone

2021-08-26  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

Develia S.A., ukończyła budowę ostatniego, dziewiątego etapu Osiedla na Woli w Warszawie. W ramach tej fazy inwestycji powstało 301 mieszkań
w 17-piętrowym budynku, który stanowi dominantę całego osiedla i zapewnia wspaniały widok na panoramę miasta. W sumie w skład całego kompleksu przy ul. Sowińskiego wchodzi blisko 1700 lokali.

 

Deweloper wyprzedził harmonogram prac i przed terminem zakończył realizację ostatniego etapu, w skład którego weszło 301 lokali mieszkalnych i cztery usługowe. Pierwotnie ukończenie budowy planowane było na IV kwartał 2021 roku.

IX etap to spektakularna, 17-piętrowa dominanta, z której najwyższych kondygnacji rozciąga się efektowny widok na panoramę Warszawy. Zaprojektowano w niej szeroki wachlarz lokali: od 25-metrowych kawalerek po blisko 80-metrowe mieszkania 4-pokojowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi oraz naziemne miejsca parkingowe.

Deweloper zadbał również o bezpośrednie otoczenie całego projektu – na terenie osiedla można spędzać czas na zadrzewionym, zielonym dziedzińcu z placem zabaw. Cała inwestycja jest monitorowana i znajduje się pod nadzorem 24-godzinnej ochrony.

- Osiedle na Woli to jedna z największych inwestycji w naszym portfolio. Od początku budowy w 2013 roku projekt ten, ze względu na oferowany standard oraz znakomitą lokalizację cieszył się dużym zainteresowaniem warszawiaków. Dowodem na to są liczne nagrody, które na przestrzeni lat nasze osiedle zdobyło w rozmaitych konkursach branżowych. Także ostatni, IX etap spotkał się z dużym uznaniem wśród nabywców mieszkań. W ofercie tej fazy inwestycji pozostało już tylko około 10 wolnych lokali – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Osiedle swoją dużą popularność zawdzięcza m.in. lokalizacji przy ulicy Sowińskiego  na Woli, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się w ostatnich latach dzielnic Warszawy. Dobrą komunikację z innymi rejonami miasta zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz znajdująca się w zasięgu kilkunastominutowego spaceru stacja II linii metra – przystanek Księcia Janusza. W okolicy nie brakuje sklepów (centrum handlowe Wola Park), szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Miłośnicy rekreacji i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu z pewnością docenią bliskość czterech wielkich obszarów zielonych – Parków Sowińskiego, Powstańców Warszawy, Szymańskiego i Moczydło z placami zabaw, kilometrami ścieżek rowerowych, siłowniami plenerowymi, fontannami i tężniami solankowymi. W parku Moczydło znajduje się również uwielbiany przez warszawiaków kompleks otwartych basenów.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Architekci Dawidczyk & Partnerzy. Generalnym wykonawcą IX etapu była firma Kalter.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.