Osiedle Na Woli w pełni ukończone
Develia S.A., ukończyła budowę ostatniego, dziewiątego etapu Osiedla na Woli w Warszawie. W ramach tej fazy inwestycji powstało 301 mieszkań
w 17-piętrowym budynku, który stanowi dominantę całego osiedla i zapewnia wspaniały widok na panoramę miasta. W sumie w skład całego kompleksu przy ul. Sowińskiego wchodzi blisko 1700 lokali.
Deweloper wyprzedził harmonogram prac i przed terminem zakończył realizację ostatniego etapu, w skład którego weszło 301 lokali mieszkalnych i cztery usługowe. Pierwotnie ukończenie budowy planowane było na IV kwartał 2021 roku.
IX etap to spektakularna, 17-piętrowa dominanta, z której najwyższych kondygnacji rozciąga się efektowny widok na panoramę Warszawy. Zaprojektowano w niej szeroki wachlarz lokali: od 25-metrowych kawalerek po blisko 80-metrowe mieszkania 4-pokojowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi oraz naziemne miejsca parkingowe.
Deweloper zadbał również o bezpośrednie otoczenie całego projektu – na terenie osiedla można spędzać czas na zadrzewionym, zielonym dziedzińcu z placem zabaw. Cała inwestycja jest monitorowana i znajduje się pod nadzorem 24-godzinnej ochrony.
- Osiedle na Woli to jedna z największych inwestycji w naszym portfolio. Od początku budowy w 2013 roku projekt ten, ze względu na oferowany standard oraz znakomitą lokalizację cieszył się dużym zainteresowaniem warszawiaków. Dowodem na to są liczne nagrody, które na przestrzeni lat nasze osiedle zdobyło w rozmaitych konkursach branżowych. Także ostatni, IX etap spotkał się z dużym uznaniem wśród nabywców mieszkań. W ofercie tej fazy inwestycji pozostało już tylko około 10 wolnych lokali – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.
Osiedle swoją dużą popularność zawdzięcza m.in. lokalizacji przy ulicy Sowińskiego na Woli, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się w ostatnich latach dzielnic Warszawy. Dobrą komunikację z innymi rejonami miasta zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz znajdująca się w zasięgu kilkunastominutowego spaceru stacja II linii metra – przystanek Księcia Janusza. W okolicy nie brakuje sklepów (centrum handlowe Wola Park), szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Miłośnicy rekreacji i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu z pewnością docenią bliskość czterech wielkich obszarów zielonych – Parków Sowińskiego, Powstańców Warszawy, Szymańskiego i Moczydło z placami zabaw, kilometrami ścieżek rowerowych, siłowniami plenerowymi, fontannami i tężniami solankowymi. W parku Moczydło znajduje się również uwielbiany przez warszawiaków kompleks otwartych basenów.
Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Architekci Dawidczyk & Partnerzy. Generalnym wykonawcą IX etapu była firma Kalter.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.