Komunikaty PR

Osiedle Na Woli w pełni ukończone

2021-08-26  |  11:00

Develia S.A., ukończyła budowę ostatniego, dziewiątego etapu Osiedla na Woli w Warszawie. W ramach tej fazy inwestycji powstało 301 mieszkań
w 17-piętrowym budynku, który stanowi dominantę całego osiedla i zapewnia wspaniały widok na panoramę miasta. W sumie w skład całego kompleksu przy ul. Sowińskiego wchodzi blisko 1700 lokali.

 

Deweloper wyprzedził harmonogram prac i przed terminem zakończył realizację ostatniego etapu, w skład którego weszło 301 lokali mieszkalnych i cztery usługowe. Pierwotnie ukończenie budowy planowane było na IV kwartał 2021 roku.

IX etap to spektakularna, 17-piętrowa dominanta, z której najwyższych kondygnacji rozciąga się efektowny widok na panoramę Warszawy. Zaprojektowano w niej szeroki wachlarz lokali: od 25-metrowych kawalerek po blisko 80-metrowe mieszkania 4-pokojowe. Do dyspozycji mieszkańców jest również podziemna hala garażowa z komórkami lokatorskimi oraz naziemne miejsca parkingowe.

Deweloper zadbał również o bezpośrednie otoczenie całego projektu – na terenie osiedla można spędzać czas na zadrzewionym, zielonym dziedzińcu z placem zabaw. Cała inwestycja jest monitorowana i znajduje się pod nadzorem 24-godzinnej ochrony.

- Osiedle na Woli to jedna z największych inwestycji w naszym portfolio. Od początku budowy w 2013 roku projekt ten, ze względu na oferowany standard oraz znakomitą lokalizację cieszył się dużym zainteresowaniem warszawiaków. Dowodem na to są liczne nagrody, które na przestrzeni lat nasze osiedle zdobyło w rozmaitych konkursach branżowych. Także ostatni, IX etap spotkał się z dużym uznaniem wśród nabywców mieszkań. W ofercie tej fazy inwestycji pozostało już tylko około 10 wolnych lokali – komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Osiedle swoją dużą popularność zawdzięcza m.in. lokalizacji przy ulicy Sowińskiego  na Woli, jednej z najbardziej dynamicznie rozwijających się w ostatnich latach dzielnic Warszawy. Dobrą komunikację z innymi rejonami miasta zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe oraz znajdująca się w zasięgu kilkunastominutowego spaceru stacja II linii metra – przystanek Księcia Janusza. W okolicy nie brakuje sklepów (centrum handlowe Wola Park), szkół i przedszkoli oraz placówek ochrony zdrowia. Miłośnicy rekreacji i spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu z pewnością docenią bliskość czterech wielkich obszarów zielonych – Parków Sowińskiego, Powstańców Warszawy, Szymańskiego i Moczydło z placami zabaw, kilometrami ścieżek rowerowych, siłowniami plenerowymi, fontannami i tężniami solankowymi. W parku Moczydło znajduje się również uwielbiany przez warszawiaków kompleks otwartych basenów.

Za projekt inwestycji odpowiada pracownia Architekci Dawidczyk & Partnerzy. Generalnym wykonawcą IX etapu była firma Kalter.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach.  Od 2007 roku Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Bogate portfolio Develii obejmuje 86 obiektów, w tym 79 projektów mieszkaniowych oraz 7 komercyjnych. W 2020 roku Develia wypracowała 517,1 mln zł przychodów ze sprzedaży.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.