Otwórz się na Brave New Procurement World – PROCON Online Forum 2021
Maciej Hollek
OptiBuy
Jana Kazimierza 3
01-248 Warszawa
maciej.hollek|optibuy.com| |maciej.hollek|optibuy.com
+48730602363
www.optibuy.com
W dobie powszechnego zamieszania, funkcja zakupowa zyskała w oczach interesariuszy. Zasłużone miejsce przy najważniejszym, firmowym stole stało się faktem. Działy zakupów muszą teraz dostosować cele do dalszych zmian strategii wynikających z COVID19 i wydobyć potencjał drzemiący w codziennych działaniach.
Aby zdać test „przygotowany” nam przez VUCA (zmienność, niepewność, złożoność, niejednoznaczność), działy zakupów muszą poszerzyć swoje relacje z interesariuszami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Idealne połączenie kompetencji, nowych narzędzi IT, rozwiązań cyfrowych, podejścia opartego na zrównoważonym rozwoju i otwartości na innowacje ma kluczowe znaczenie dla zbudowania wyróżniającego się zespołu zakupowego. Czy to na pewno wystarczy, aby organizacja przetrwała? Jak osiągnąć cele i kamienie milowe, które wniosą do organizacji prężność i elastyczność przy zachowaniu należnego zakupom miejsca przy stole?
Konferencja zakupowa PROCON Online Forum 2021 stanowi doskonałą okazję, aby dowiedzieć się, jak najlepsze firmy przezwyciężyły obecny krysys i jak postępują w tych nowych realiach, a także zbadać możliwości radzenia sobie ze zmiennością i niepewnościa w łańcuchach dostaw. Bloki tematyczne – Future of Procurement (Przyszłość zakupów), Technologies of Tomorrow (Technologie jutra), Supply Chain Management (Zarządzanie łańcuchem dostaw), wraz z wystąpieniami gości specjalnych – to szansa dla profesjonalistów na odkrycie sposobów modyfikacji i doskonalenia ich strategii. Przemyślane i zrównoważone fundamenty, spajające wartość generowaną przez organizację zakupową, wzmacniają status funkcji zakupów w oczach kierownictwa.
Podczas dwudniowego wydarzenia odbywającego się w trybie online – 16 i 17 marca – uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się ze spostrzeżeniami, studiami przypadków i najlepszymi praktykami prezentowanymi przez cenionych i doświadczonych mówców z całego świata. Swoje prezentacje potwierdzili m.in. przedstawiciele ISM India, CIPS MENA, Hackett Group, Emirates NBD, Körber, Mars, University of Cologne Business School i MIAS School of Business w Pradze.
Jako „gwóźdź programu” gospodarze – firma wdrożeniowa i doradcza, OptiBuy – wybrali niezwykłą szachistkę z tytułem arcymistrza. Wyjątkową kobietę, która wywołała spore zamieszanie w kręgach szachowych i jest często nazywana najwybitniejszą zawodniczką w historii – Judit Polgár. Fani wyprodukowanego przez Netflix serialu, bijącego rekordy popularności, będą zachwyceni.
Pełną listę prezenterów oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie wydarzenia: www.procononlineforum.com
Wszystkie wystąpienia będą tłumaczone symultanicznie na j
Organizatorem konferencji PROCON Online Forum 2021, odbywającej się w dniach 16 i 17 marca, jest OptiBuy, międzynarodowa firma doradcza specjalizująca się w transformacji cyfrowej i zarządzaniu zakupami.
Poznaj„nowe reguły gry” i wykorzystaj je na swoją korzyść. Zarejestruj się już dziś – https://join.procononlineforum.com.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.