Ponad milion sprzedanych rolek - Sushi Kushi idzie po rekord
AHAVA PR
ul. Mikołaja Kopernika 37/1
90-552 90-552 Łódź
andrzej.sieczkowski|ahavapr.pl| |andrzej.sieczkowski|ahavapr.pl
48 503 838 407
www.ahavapr.pl
Ponad milion sprzedanych rolek – Sushi Kushi idzie po rekord
Sieć restauracji franczyzowych Sushi Kushi rośnie w siłę. W 2021 roku podpisali 11 umów na nowe restauracje. Co więcej - sprzedaż w roku obecnym wzrosła aż o 100 procent w porównaniu do poprzedniego okresu, na który pandemia miała niemały wpływ, jeśli chodzi o rangę tego japońskiego przysmaku. Coraz więcej klientów swoje wybory opiera także na wege propozycjach, których popularność wzrosła trzykrotnie a sami sushi masterzy jeszcze w grudniu wykonają... 1,5-milionową rolkę w tym roku!
Polacy stawiają na sushi
Coraz więcej Polaków wybiera sushi na posiłek. Jest to idealne danie na szybki lunch czy obiad, a nawet na kolację. Sushi to znakomity wybór również na imprezy organizowane w domowym zaciszu. Warto dodać, że szybkość robienia sushi nie oznacza, że jest to wybór niezdrowy czy zbliżony do grupy fast-food'ów. Sushi, zwłaszcza to bazujące na surowych rybach odżywia organizm w mikroskładniki, dbając m.in. o prawidłowe ciśnienie, zapotrzebowanie na witaminę D, a także wspomaganie układu immunologicznego. Poprzedni rok, typowo pandemiczny był okresem, w którym sushi zyskało sporą popularność. Punkty franczyzowe Sushi Kushi odnotowały wtedy sprzedaż z 40-procentowym pikiem w górę.
A jak plasuje się sprzedaż w 2021 roku? Okazuje się, że... sieć podwoiła zamówienia z 2020 roku. - Jeszcze w grudniu któryś z naszych sushi masterów wykona 1,5-milionową rolkę sushi — mówi Radosław Szwugier, szef rozwoju franczyzy marki Sushi Kushi. – Nie można jednak zapominać o rosnących w siłę fanach ramenu – japońskiej zupy na bazie bulionu i warzyw, której w tym roku sprzedało się ponad 110 tysięcy porcji. To pokazuje, że doskonale wykorzystaliśmy moment, przewidzieliśmy trendy rynkowe i konsumenckie — dodaje.
Wegetarianizm jest w modzie
Według badania “Kukuła Healthy Food 2021” aż 40 procent Polaków zmieniła nawyki żywieniowe na zdrowsze w ciągu ostatnich 12 miesięcy a co 10 Polak jest wegetarianinem. Co więcej - inny raport, “Wegetarianie i Mięsożercy Pod Lupą” wskazuje, że co piąty mieszkaniec dużego miasta wybiera dania bezmięsne, a najwięcej, bo ponad 25 procent takich respondentów skupionych jest we Wrocławiu. Nie powinien dziwić więc fakt, że wzrost sprzedaży wege rolek w punktach Sushi Kushi znacząco wzrosła w porównaniu do poprzedniego roku. - Trzykrotnie więcej naszych
klientów wybrała w tym roku wegetariańskie rolki, zdecydowanie widzimy ten wznoszący trend. Dbamy o to, aby wege smakosze mieli u nas sporą różnorodność wyboru — podkreśla Szwugier.
Wzrost obrotów Sushi Kushi i rozwój sieci
W 2021 roku sieć franczyzowa Sushi Kushi powiększyła się o jedenaście nowych punktów. Wybory kulinarne Polaków, którzy coraz częściej stawiają na sushi zdecydowanie widać w zainteresowaniu systemem franczyzowym sieci. - Tworzenie własnych susharni w oparciu o bezpieczne podstawy, jakie oferuje franczyza Sushi Kushi to zapewnienie intratnego biznesu nawet w obliczu potencjalnych lockdownów. Ponad 80 procent naszych klientów zamawia jedzenie w systemie delivery lub z opcją odbioru własnego. Każdy dostawca średnio pokonuje 100 km dziennie. Licząc wszystkich kierowców w sieci rocznie w Sushi Kushi przejechaliśmy ponad 2 mln km – czyli dolecieliśmy prawie 3 razy na księżyc i z powrotem — dodaje.
Poznaj bliżej Sushi Kushi:
Sushi Kushi to sieć franczyzowa sushi barów, oferująca dania kuchni japońskiej na miejscu oraz w dostawie. Pierwszy lokal powstał pod koniec 2012 roku, przy głównej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Kolejne również otwierały się w Łodzi, ale wkrótce sieć wyszła poza jej granice. Dziś franczyza Sushi Kushi jest obecna w 10 polskich miastach i liczy ponad 30 punktów franczyzowych.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.