Powrót do normalności - Promotech na targach Euroblech 2022
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Krok w kierunku normalności - tak o udziale w tegorocznych targach Euroblech w Hanowerze mówią przedstawiciele białostockiego Promotechu. Po czterech latach przerwy spółka pokazała tam swoje innowacyjne narzędzia i automaty spawalnicze
- Wszyscy zastanawiali się, na ile udany będzie powrót wystawców i gości na tę bardzo ważną dla branży metalowej imprezę targową – opowiada Bohdan Zaleski, wiceprezes ds. handlu Promotechu. - Po targach możemy spokojnie powiedzieć, że – mimo, iż były one znacząco mniejsze – to były jeszcze bardziej udane niż te poprzednie i bardzo potrzebne.
To targi ważne głównie dla najmłodszej spółki-córki białostockiego producenta – Promotech Deutschland, która liczy na zwiększenie swojej sprzedaży na rynkach niemieckojęzycznych – Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Firma pokazała w Hanowerze swoje wiertarki magnetyczne (debiutujące na rynku niemieckim), a także najnowsze urządzenia do lekkiej i ciężkiej automatyzacji spawania: wózki spawalnicze, mini słupowysięgniki, pozycjonery i duże ukosowarki – i to te maszyny cieszyły się największym zainteresowaniem odwiedzających targi.
- Byliśmy tam, by wesprzeć naszą spółkę Promotech Deutschland i promować markę Promotech na rynku niemieckim – mówi Bohdan Zaleski. – Po zakończeniu tej imprezy możemy powiedzieć, że ten cel został osiągnięty. Jednak na bardziej obiektywną ocenę targów trzeba będzie poczekać nawet około roku, bowiem realne korzyści z takich eventów, jak Euroblech nie są łatwo policzalne. Ich ważnym elementem jest też budowa wizerunku, wzmacnianie brandu czy zacieśnianie relacji z klientami.
Udział w międzynarodowych targach to dla Promotechu również okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i potencjalnymi kontrahentami z różnych części świata – m.in. z Azji, Australii, USA, krajów arabskich czy z Afryki.
Targi Euroblech to największa na świecie wystawa technologii obróbki blach, która w tym roku skupiła ponad 1500 wystawców z 41 krajów, prezentujących zaawansowane rozwiązania dla tej branży. Wystawę odwiedziło ponad 60 tys. gości z około 100 różnych krajów świata.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.