Prezes Paged z tytułem Ambasadora Meblarstwa
Podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego “Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, który odbył się w połowie września br., przyznano prestiżowe tytuły Ambasadorów Meblarstwa. Otrzymały je osoby, które w ostatnim czasie były szczególnie zaangażowane w działania branży meblarskiej. Jedno z wyróżnień trafiło do Jarosława Michniuka, Prezesa Paged.
13 września 2023 r. w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, odbył się również VIII Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”. Zwieńczeniem tego wydarzenia było przyznanie prestiżowego w tej branży tytułu Ambasadora Meblarstwa. Wyróżnienie to od 2016 r. jest nadawane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli.
Rada Izby szczególnie doceniła Jarosława Michniuka jako integratora branży drzewnej, wskazując na jego zaangażowanie w inicjatywę zawiązania Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna. Jej nadrzędnym celem było, aby branża drzewna prezentowała przed Lasami Państwowymi i Ministerstwem Klimatu jeden spójny głos. W uzasadnieniu przyznanego wyróżnienia zostały podkreślone działania i zaangażowanie Jarosława Michniuka w inicjację i przeprowadzenie procesu lobbingowego na poziomie Unii Europejskiej w sprawie wprowadzenia ceł antydumpingowych na sklejkę importowaną z Rosji.
Transformacja z unijnym dofinansowaniem
Perspektywy globalnego handlu
Sektor przemysłowy wyprodukował prawie 1,2 miliarda złotych długów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.