PRZEJĘCIE ZAKŁADU W KWIDZYNIE ZAKOŃCZONE POMYŚLNIE
PRZEJĘCIE ZAKŁADU W KWIDZYNIE ZAKOŃCZONE POMYŚLNIE
- Grupa Mayr-Melnhof (MM) wzmacnia działalność w segmencie tektury opakowaniowej opartej na włóknach pierwotnych i powiększa swoje portfolio produktów tworząc potencjał do atrakcyjnego wzrostu
- Oddział MM Karton zmieni nazwę na MM Board & Paper
Grupa Mayr-Melnhof (MM) sfinalizowała transakcję przejęcia zakładu produkcyjnego w Kwidzynie, ogłoszoną w połowie lutego 2021, po uzyskaniu wszelkich zgód od właściwych organów ochrony konkurencji. Przejęcie zakładu w Kwidzynie jest częścią strategii MM rozwoju w segmencie wysokiej jakości tektur opakowaniowych opartej na włóknach pierwotnych (FBB) poprzez innowacyjne, zrównoważone i efektywne kosztowo produkty. Ponadto, MM rozszerzy portfolio swoich produktów poprzez integrację z producentem celulozy i papieru skupionym na papierach biurowych oraz papierach pakowych typu kraft.
Powiększając spektrum produktów dywizja MM Karton zmienia nazwę na MM Board & Paper.
„Niezwykle się cieszę, że wkraczamy w dwa nowe i kluczowe obszary biznesowe - papierów biurowych i papierów pakowych typu kraft. Jestem przekonany, że MM Kwidzyn stanie się liderem innowacji w obszarze bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych w rosnącym segmencie tektur opakowaniowych opartych na włóknach pierwotnych oraz stworzy nam atrakcyjne perspektywy w zintegrowanym europejskim zakładzie o przewadze kosztowej. Z niecierpliwością wyczekujemy pełnej sukcesów współpracy z naszymi nowymi koleżankami i kolegami”, komentuje Peter Oswald, Prezes Zarządu MM.
MM Kwidzyn to zintegrowany zakład celulozowo-papierniczy w Kwidzynie. Fabryka posiada cztery maszyny papiernicze i roczne zdolności produkcyjne celulozy na poziomie 400 000t. Flagowa maszyna produkująca tekturę powlekaną ma wydajność 260 000 t. Ponadto odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne papiery pakowe z włókien, MM Kwidzyn niedawno weszła na rynek papierów typu kraft produkowanych na jednej z maszyn o rocznej wydajności produkcyjnej 75 000 t. MM Kwidzyn posiada również dwie maszyny produkujące papiery biurowe (UWF) o łącznej wydajności produkcyjnej 410 000 t rocznie pozycjonowane wśród najbardziej atrakcyjnych maszyn w Europie. Zakład zatrudnia około 2300 osób.
MM jest wiodącym europejskim producentem tektur opakowaniowych i opakowań składanych, skupiającym się na zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązaniach w segmencie opakowań opartych na włóknach. W 2020 roku grupa osiągnęła sprzedaż o wartości około 2.5 miliarda EUR i zatrudniała około 10 000 osób.
Więcej informacji:
Stephan Sweerts-Sporck, Investor Relations, Mayr-Melnhof Karton AG, Brahmsplatz 6, A-1040 Vienna, Austria
Tel.: (+43/1) 50136 – 91180, Fax: (+43/1) 50136 – 91195, e-mail: investor.relations@mm-karton.com

Sukces z przeszkodami: Blisko 1/3 polskich przedsiębiorczyń zmaga się z koniecznością udowadniania swojej wartości w biznesie

Czarna Lista Barier: postulaty deregulacyjne Konfederacji Lewiatan

BCC: budżet, inwestycje, podatki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.