Komunikaty PR

PRZEJĘCIE ZAKŁADU W KWIDZYNIE ZAKOŃCZONE POMYŚLNIE

2021-08-09  |  12:00

 

PRZEJĘCIE ZAKŁADU W KWIDZYNIE ZAKOŃCZONE POMYŚLNIE

 

  • Grupa Mayr-Melnhof (MM) wzmacnia działalność w segmencie tektury opakowaniowej opartej na włóknach pierwotnych i powiększa swoje portfolio produktów tworząc potencjał do atrakcyjnego wzrostu

 

  • Oddział MM Karton zmieni nazwę na MM Board & Paper

 

 

Grupa Mayr-Melnhof (MM) sfinalizowała transakcję przejęcia zakładu produkcyjnego w Kwidzynie, ogłoszoną w połowie lutego 2021, po uzyskaniu wszelkich zgód od właściwych organów ochrony konkurencji. Przejęcie zakładu w Kwidzynie jest częścią strategii MM rozwoju w segmencie wysokiej jakości tektur opakowaniowych opartej na włóknach pierwotnych (FBB) poprzez innowacyjne, zrównoważone i efektywne kosztowo produkty. Ponadto, MM rozszerzy portfolio swoich produktów poprzez integrację z producentem celulozy i papieru skupionym na papierach biurowych oraz papierach pakowych typu kraft.

 

Powiększając spektrum produktów dywizja MM Karton zmienia nazwę na MM Board & Paper.

 

„Niezwykle się cieszę, że wkraczamy w dwa nowe i kluczowe obszary biznesowe - papierów biurowych i papierów pakowych typu kraft. Jestem przekonany, że MM Kwidzyn stanie się liderem innowacji w obszarze bardziej zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych w rosnącym segmencie tektur opakowaniowych opartych na włóknach pierwotnych oraz stworzy nam atrakcyjne perspektywy w zintegrowanym europejskim zakładzie o przewadze kosztowej. Z niecierpliwością wyczekujemy pełnej sukcesów współpracy z naszymi nowymi koleżankami i  kolegami”, komentuje Peter Oswald, Prezes Zarządu MM.    

 

MM Kwidzyn to zintegrowany zakład celulozowo-papierniczy w Kwidzynie. Fabryka posiada cztery maszyny papiernicze i roczne zdolności produkcyjne celulozy na poziomie 400 000t. Flagowa maszyna produkująca tekturę powlekaną ma wydajność 260 000 t. Ponadto odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne papiery pakowe z włókien, MM Kwidzyn niedawno weszła na rynek papierów typu kraft produkowanych na jednej z maszyn o rocznej wydajności produkcyjnej 75 000 t. MM Kwidzyn posiada również dwie maszyny produkujące papiery biurowe (UWF) o łącznej wydajności produkcyjnej 410 000 t rocznie pozycjonowane wśród najbardziej atrakcyjnych maszyn w Europie. Zakład zatrudnia około 2300 osób.  

 

MM jest wiodącym europejskim producentem tektur opakowaniowych i opakowań składanych, skupiającym się na zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązaniach w segmencie opakowań opartych na włóknach. W 2020 roku grupa osiągnęła sprzedaż o wartości około 2.5 miliarda EUR i zatrudniała około 10 000 osób.

 

Więcej informacji:

Stephan Sweerts-Sporck, Investor Relations, Mayr-Melnhof Karton AG, Brahmsplatz 6, A-1040 Vienna, Austria

Tel.: (+43/1) 50136 – 91180, Fax: (+43/1) 50136 – 91195, e-mail: investor.relations@mm-karton.com

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie Biuro prasowe
2024-07-03 | 10:35

Głos MOOVIN Interiors podczas Forum Rynku Nieruchomości 2024 w Sopocie

MOOVIN Interiors to warszawska pracownia architektury wnętrz, która jako jedyna oferuje kompleksowe usługi wykończenia wnętrz w standardzie Concierge. Dzięki temu zapewnia swoim
Gospodarka Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw
2024-06-27 | 08:00

Nierzetelni klienci sprawdzają cierpliwość polskich przedsiębiorstw

Wytrzymałość polskich przedsiębiorców ma swoje granice, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pieniądze. 40 proc. firm z sektora MŚP przekazuje do windykacji nieuregulowane faktury będące
Gospodarka BRAK ZDJĘCIA
2024-06-24 | 11:00

Środowiska biznesowe apelują do MON o wzmocnienie potencjału obronnego

Rada Polskich Przedsiębiorców, ciało doradcze przy Pracodawcach RP, wspólnie z Konfederacją Lewiatan oraz Polską Radą Biznesu wystosowała do Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej Władysława

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządy walczą o ustawę metropolitalną. Powstanie metropolii oznacza dodatkowe środki m.in. na walkę z wykluczeniem transportowym

O uzyskanie statusu metropolii od lat walczą m.in. Trójmiasto, Łódź czy Warszawa. Teraz miasta łączą siły i dyskutują o jednym wspólnym projekcie ustawy metropolitalnej. Choć każdy ośrodek ma inną specyfikę, wszystkie liczą, że odpowiednie przepisy na temat współpracy największych miast z okolicznymi gminami przyniosą wiele korzyści. Jednym z kluczowych obszarów, który może na tym zyskać, jest transport publiczny. Powstanie metropolii oznaczałoby dodatkowe środki na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym w małych miejscowościach.

Handel

Europejskie sklepy internetowe skarżą się na nieuczciwą konkurencję z Chin. Apelują o lepszy nadzór nad rynkiem

Chińskie platformy marketplace podbijają europejski rynek e-commerce, a liczba ich klientów w Europie szybko rośnie – w 2023 roku w państwach UE oraz w Wielkiej Brytanii udział konsumentów, którzy dokonali zakupów w handlu elektronicznym od chińskich sprzedawców, wynosił 40 proc. lub więcej. Działalność chińskich sprzedawców wywołuje jednak szereg zarzutów, dotyczących m.in. sposobu i zakresu zbierania danych osobowych oraz ich późniejszego wykorzystywania, bezpieczeństwa produktów sprzedawanych europejskim konsumentom, sposobu ich reklamowania oraz nieuczciwych metod konkurencji, które szkodzą firmom działającym na terenie Unii. Te podkreślają, że nie boją się konkurencji z Azji, ale apelują do regulatorów o lepszą egzekucję przepisów, które powinny obowiązywać wszystkich graczy na rynku.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.