Rohlig Suus Logistics z serwisem drobnicowym łączącym Polskę z południem
Rohlig Suus Logistics, jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, uruchomił nową linię drobnicową łączącą Polskę, Czechy, Słowację i Węgry. Nowy 24-godzinny serwis skierowany jest zarówno do eksporterów, jak i importerów.
Auta Rohlig Suus Logistics, które obsługują nowe, codzienne połączenie LTL, rozpoczynają swoją trasę w Sosnowcu, następnie zatrzymują się w Karvinie pod Ostrawą (Czechy), Żylinie (Słowacja) i w Budapeszcie (Węgry). Kolejnego dnia wracają tą samą drogą do Polski. Czas tranzytu w jedną stronę wynosi 24 godziny.
Uruchomienie tego serwisu jest następnym krokiem w ekspansji polskiego operatora logistycznego, który w zeszłym roku otworzył nową siedzibę na Słowacji i w Słowenii. Firma ma również trzy oddziały w Czechach i jeden na Węgrzech.
– Sukcesywnie staramy się rozszerzać nasze portfolio usług, oferując jednocześnie naszym klientom możliwości rozwoju ich biznesów. Otwarcie nowej linii oznacza dla nas większe wykorzystanie potencjału zagranicznych biur, które zlokalizowane są w Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Nie tylko ułatwi nam to rozwój w tym regionie, ale także umożliwi rozszerzenie obsługi południowych rynków – powiedział Patryk Świderski, Dyrektor produktu drobnicy międzynarodowej w Rohlig Suus Logistics.
To kolejna w tym miesiącu informacja o rozszerzeniu usług Rohlig Suus Logistics. Niedawno operator logistyczny komunikował o uruchomieniu nowego połączenia kolejowego LCL z Xi’an do Małaszewicz. Pierwszy pociąg z chińskiego miasta wyjechał 4 maja, a czas tranzytu do Polski wynosi jedynie 12 dni. Dzięki możliwości połączenia usługi kolejowej i drogowej, firma będzie mogła zapewnić kompleksowy serwis drobnicowy dla regionu Centralnej i Południowej Europy, także w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.
BCC: budżet, inwestycje, podatki
Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.