Komunikaty PR

Rury GRP z Gdańska podbijają świat

2023-08-24  |  10:35
Biuro prasowe

W obliczu kryzysu wodnego i dynamicznych zmian klimatu w Europie przedsiębiorcy zabiegają o przyjęcie przez Komisję Europejską Niebieskiego Ładu, który ma uruchomić olbrzymie środki na inwestycje wodne. Polska ma wszelkie możliwość produkcyjne, aby stać się liderem w tej kwestii w Europie, czego przykładem jest między innymi gdańska fabryka Amiblu, która eksportuje swoje produkty do niemalże 30 państw na kilku kontynentach.

Nowy program UE ma uwzględnić kwestie związane z gospodarowaniem wodą, poprawą jej dostępności, a także ochroną dostępnych zasobów z powodu zbliżającego się niedoboru wody w całej Europie. W październiku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosi inicjatywę “Czas na Niebieski Ład UE” oraz wezwie Komisję Europejską, aby zaczęła traktować wodę jako priorytet w swoim programie na 2024 rok.

Rury NC Line wysyłane do blisko 30 krajów

Produkowane w Gdańsku rury o przekrojach niekołowych trafiły już do 18 państw w Europie, w tym m.in. do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rumunii, czy Anglii. Ponadto produkty wyszły poza Stary Kontynent, chociażby do USA, gdzie dużo projektów realizowaliśmy na przykład w Los Angeles, do Kanady, Argentyny, czy technologicznie zaawansowanej Japonii, a dokładniej w Tokio. Wszystkie kraje doceniły ich innowacyjność i zaawansowaną technologię.

Niekołowe rury NC Line charakteryzuje specyficzny kształt. Rura o przekroju jajowym doskonale sprawdza się w systemach kanalizacji ogólnospławnej, jej kształt zapewnia prawidłowy przepływ ścieków i odprowadzanie wód opadowych. Te o formie parabolicznej zaś  stosowane są przy przepustach pod drogami, gdzie zbierają spływające strumienie oraz niewielkie rzeczki, a także między innymi przy przejściach dla ludzi pod torami kolejowymi. Wykonane z żywicy, wzmacnianej włóknem szklanym, są efektem pięćdziesięciu lat ciągłego rozwoju technologicznego. Dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej z zakresu materiałów kompozytowych i materiałoznawstwa Amiblu wytwarza produkty, które służyć będą kolejnym pokoleniom.

- Cieszy i jednocześnie napawa nas dumą fakt, że rury z gdańskiej fabryki są doceniane w różnych zakątkach globu. Sprawdzają się przy projektach realizowanych w wielu częściach Europy i świata.  Solidność, trwałość i niezawodność to ich niezaprzeczalne cechy. Bez wątpienia niekołowe rury NC Line przyczyniły się do poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecie i stanowiły ważny krok w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na skalę międzynarodową. – mówi Krzysztof Kurzych, dyrektor fabryki Amiblu w Gdańsku

Fabryka Amiblu w Gdańsku dystrybuuje swoje produkty na rynki międzynarodowe. Rury NC Line przyczyniają się do wzmocnienia tamtejszych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość bezwykopowej instalacji. Wytrzymałość oraz elastyczność rur sprawia, że mogą być dostosowane idealnie do wymagań klientów, łatwo dopasowane do różnych kształtów i geometrii, a co więcej ich użytkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Taka ekspansja polskich produktów na arenie międzynarodowej ma dodatkowo korzystny wpływ na wizerunek naszego kraju. Produkty o dobrej jakości wpływają na pozytywne postrzeganie kraju, budując jego wizerunek jako miejsca stawiającego na innowacje. Tym niewątpliwie może pochwalić się fabryka Amiblu w Gdańsku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Gospodarka BCC: budżet, inwestycje, podatki Biuro prasowe
2024-12-30 | 08:00

BCC: budżet, inwestycje, podatki

Polska gospodarka w ostatnich latach rozwija się w sposób dynamiczny, jednak nie bez wyzwań. Tempo wzrostu, chociaż nieco słabsze od oczekiwań z początku roku 2024 było solidne, a w
Gospodarka Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej
2024-12-28 | 13:00

Cyfrowe Priorytety Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej

W grudniu odbyła się prezentacja polskich priorytetów cyfrowych na czas prezydencji z udziałem wicepremiera i ministra cyfryzacji Krzysztofa Gawkowskiego, wiceministra cyfryzacji
Gospodarka Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie
2024-12-20 | 11:00

Rok 2024 jest rekordowym pod względem niewypłacalności na świecie

Jest to niestety rekord, z którego nikt się nie cieszy, zwłaszcza w kluczowej dla polskiej gospodarki Europie Zachodniej – mającej największy wkład w globalną liczbę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.